موج رسا
امام جمعه ابهر:

امام جمعه شهر ابهر در خطبه های نماز جمعه گفت: امروزه با صدای بلند اعلام می کنیم راه نجات کشور بازگشت به حاکمیت و تفکر بسیجی و عدم وابستگی به غرب و شرق و در اقتصاد مقاومتی است.

کد خبر: ۱۴۸۷۱
تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲

به گزارش موج رسا, حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر راه نجات کشور را بازگشت به حاکمیت و تفکر بسیجی دانست و اظهار داشت: امروزه هم ما با صدای بلند اعلام می کنیم راه نجات کشور بازگشت به حاکمیت و تفکر بسیجی، عدم وابستگی به غرب و شرق و در اقتصاد مقاومتی و روی آوردن به ادب الهی و انسانی و تسلیم آموزه های دینی است.

وی با اشاره به آغاز هفته بسیج تصریح کرد: پنجم آذر ماه ۱۳۵۸ یاد آور تاسیس و تشکیل بسیج مستضعفان به دستور امام خمینی(ره) و یاد آور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخی ما است.

امام جمعه شهر ابهر در ادامه اضافه کرد: بسیج نهادی است که به تعبیر امام راحل تشکیل آن یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند متعال بود و شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد.

خطیب جمعه ابهر بسیج را مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام دانست و افزود: پیروان بسیج بر گلدسته های رفیع آن، اذان رشادت و شهادت سر داده اند و امام عزیز در آخرین پیامهای خود در اواخر عمر پر برکت خود فرمود: حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارایه دهیم چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهد بود.

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به تفکر بسیجی تاکید کرد: تفکر بسیجی یعنی تسلیم قرآن و عترت و ولایت بودن، زیر بار ذلت نرفتن، عشق و محبت و برادری و کار و تلاش و کوشش است، ایثار و شهادت  و رشادت، آبادی زمین و زمینه، غیرت، عزت، نهضت سواد آموزی، نهضت محرومیت زدایی و اشتغال زایی است.

وی تفکر بسیجی را ایستادگی در برابر نفوذ دشمن دانست و گفت: تفکر بسیجی در برابر دشمن خشن و با صلابت بودن است و تفکر بسیجی یعنی در برابر دوستان با عاطفه و نرم خو و یکدل و صفا و صمیمیت، مبارزه جدی با اعتیاد، مبارزه با بی بند باری، دلسوزی به نظام و هدایت جامعه و  آبادی و آزادی از قیود شیطانی است.

امام جمعه ابهر تصریح کرد: امروزه بسیجی بزرگ و آزاد مرد تاریخ و دنیا که به بسیجی اول تاریخ اسلام اقتدا کرده رهبر معظم انقلاب اسلامی امام المسلمین حضرت آیت الله خامنه ای است.

خطیب جمعه ابهر به نهم صفر سال ۳۷ه-ق سالروز شهادت عمار یاسر اشاره کرد و افزود: به تعبیر رهبری عزیز در بین اصحاب فردی به این بصیری کمتر به چشم می خورد این فرد زمان و مکان شناس و وظیفه شناسی بودند.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه اضافه کرد: یکی از مهمترین وظایف وی بصیرت افزایی بود. وقتی می دید در طرفی شبهه ای و یا فتنه ای ایجاد شده سریعا خود را آن جا می رساند  و بصیرت افزایی می کرد.

وی با اشاره به سخنان نقام معظم رهبری، تاکید کرد: نقش خواص، به ویژه طلاب و دانشجویان بسیجی افسران جنگ نرم هستند و در فتنه ها و جریانات سیاسی، در جاهایی که تشخیص برای همه و عموم مردم ممکن نیست بیان کنند و اهمیت حضور آنها در صحنه برای شبهه زدایی و غبار روبی را برای همه مشخص نمایند.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه امروزه بصیرت افزایی مقوله ای برای همه افسران جنگ نرم یک وظیفه است افزود: عده ای در جامعه به بهانه فضای انتخابات، همه عملکردهای الهی و ارزشها را زیر سوال می برند و جامعه را دچار شبهه و دودلی می اندازند.

خطیب جمعه ابهر تثریح کرد: بسیجیان بصیر وظیفه است که عمار گونه مسلح شوند و به میدان بیایند. و مردم نیز نباید بدون مطالعه و از روی احساس زیر پرچم هر فردی و حزبی بروند.

حجت الاسلام رحیمی  به نام و یاد شهدای ابهر که اواخر آبان و اوایل آذر در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند اشاره کرد و افزود:  شهید ابراهیم ترکی، عباس صالحی، علی صالحی، عوضعلی قربانی،رجبعلی محبی و روح الله یارقلی از شهدای شهرستان ابهر می باشند که در اواخر آبان ماه و اوایل آذر ماه به شهادت رسیده اند.

انتهای پیام/

منبع:ابهر 24

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: