موج رسا
همزمان با اربعین حسینی در کربلا؛

همزمان با اربعین حسینی موکب استان زنجان در مرز مهران مستقر می‌شوند و روزانه 15 هزار غذا و سرویس به عزاداران حسینی ارائه می‌دهند.

کد خبر: ۱۴۹۳۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۳

حجت‌الاسلام احمد نیک‌نام، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه برنامه‌های استقرار موکب زنجان و نحوه ارائه خدمات از قبل برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری تشکیل ستاد ملی اربعین در همه استان‌های کشور از جمله استان زنجان در دستور کار قرار گرفت و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی با اشاره به این که ستاد اربعین شهرستان زنجان با ریاست استاندار محترم زنجان تشکیل جلسه داده است، ابراز کرد: این جلسات با هدف برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به زائران حسینی برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به این که در جلسات ستاد اربعین مقرر شد موکب عزاداری زنجان در استان ایلام و مرز مهران استقرار پیدا کنند، افزودند: این هیأت با هدف ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در استان ایلام، مرز مهران مستقر می‌شود.

حجت‌الاسلام نیک نام با اشاره به حضور پر رنگ هیأت‌های مذهبی حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان، اصناف و عموم مردم در تهیه اقلام موکب حسینی گفت: در حال حاضر اقلام اساسی مورد نیاز به ویژه مواد غذایی بارگیری شده است.

وی با اشاره به این که موکب عزاداری زنجان در آذر ماه سال جاری در ایلام، مرز مهران اسکان می یابند، فرمودند: این موکب تا چهار روز پس از اربعین در این مکان‌ها حضور دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برپایی ایستگاه خدمات رسانی به زائران حسینی در نقاط مختلف از جمله استان ایلام، مرز مهران ابراز کرد: این ایستگاه با همراهی و همکاری خود شهروندان برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام نیک نام با اشاره به فعالیت‌های اداره اوقاف و امور خیریه استان زنجان در موکب عزاداری حسینی اظهار کرد: این نهاد به عنوان مسئول کمیته پشتیبانی هنگام برگشت زائران حسینی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه در این موکب‌های خدمات رسانی روزانه به پانزده هزار نفر زائر حسینی در سه وعده غذا و سرویس ارائه می‌شود، ابراز کرد: شهروندان پایتخت شور و شعور حسینی زنجان در تهیه اقلام موکب عزاداران حسینی زنجان نقش مؤثری را ایفا کردند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: