موج رسا
تحلیل/
آنچه که این سفر را متمایز تر می کرد این بود که این سفر در حالی صورت گرفته است که روسیه به کمک سوریه برای مبارزه با داعش رفته است و این یعنی روسیه به تجربه ایران در مقابله با تروریسم نیازمند است.
کد خبر: ۱۵۰۰۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۷

به گزارش موج رسا, محسن شرکایی.دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه تهران ومسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در تحلیل "سفر پوتین به ایران و دیدار با رهبری " این چنین ن نوشت :

سفر پوتین به ایران برای اوپک گازی در حالی رقم خورد که دارای تفاوت های زیادی با سفرهای رسمی و دیپلماتیک داشت چرا که ولادیمیر پوتین بلافاصله بعد از نشستن هواپیما خود به فرودگاه بدون برگزاری هیچ مراسم تشریفاتی خاصی با خودرو مخصوص خود که امنیتی ترین خودرو جهان است به نزد رهبر انقلاب رفتند.این حرکت بی سابقه چند پیام خیلی مهم و اساسی برای جهان و جریان مقاومت و داخل ایران داشت .
1- پوتین به عنوان رئیس جمهور یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان در حالی به دیدار رهبر ایران رفت که 8 سال پیش تحت تاثیر تفکر و نگرش رهبر انقلاب قرار گرفته بود و با عنوان من مسیح را در ایران دیدم ایران را ترک کرد و اکنون بعد از 8 سال در حالی به ایران امد که تشنه شنیدن تفکر ناب اسلامی و انقلابی رهبری ایران بودند.رئیس جمهوری که خود و کشورش را تئورستین جهان می داند در مقابل رهبر ایران خود را شاگردی کوچک می بیند چرا که با تحلیل اوضاع منطقه و جهان به این نتیجه رسیده است که ایران فعلی با ایران قبل انقلاب قابل مقایسه نیست و این نتیجه تفکر ناب انقلابی و اسلامی رهبران و مردم ایران است .

پوتین به این نتیجه رسیده است که ایران امن ترین و مطمئن ترین شریک راهبردی روسیه برای تعامل ورابطه است چرا که همین کشور برادری خود را به اسد در حالی که همه قدرت های دنیا علیه او بودند باز حمایت خود را از سر مردم سوریه برنداشت و در عراق همچنین در پاکستان وافغانستان و لبنان وفلسطین اشغالی.. واین خود یکی از دلایل اعتماد روسیه به ایران استودر صحبت های دیروز هم هم اقای پوتین اشاره به این داشتند که ما ایران را شریکی راهبردی می دانیم و از پشت به او خنجر نمی زنیم .
2- آنچه که این سفر را متمایز تر می کرد این بود که این سفر در حالی صورت گرفته است که روسیه به کمک سوریه برای مبارزه با داعش رفته است و این یعنی روسیه  به تجربه ایران در مقابله با تروریسم نیازمند است و این اتفاق با رهبری و منویات مقام معظم رهبری برا ی تشکیل خط مقاومت اسلامی در منطقه و جهان صورت پذیرفته است.

واین خود باعث انگیزه جریان مقاومت و نظم پذیری وایجاد امید در دل دیگر کشورهاست که اغاز همه این ها از بیداری اسلامی چند سال اخیر است.
3- نکته دیگر سفر این است که پوتین برای امریکا و اروپا خط ونشان جدیدی کشیده است که متحد جدیدی برای ایجاد نظام جهانی جدید پیدا کرده است واین خود باعث نگرانی شدید اروپا وامریکا شده است چرا که انها خود را وارث ایران بعد از تحریم می دانستند وبه دنبال منزوی کردن روسیه به دلیل تحرکاتش در اوکراین وسوریه و....است.
4- اما یک نکته این است که این عمل پوتین درس بزرگی برای سیاسیون داخل کشور است چرا که باید بفهمند که پوتین با اینکه دارای شخصیت خاص و کشوری خاص و جایگاه خاص است به محض رسیدن به ایران دنبال شنیدن سخنان راهبردی و پیش بینی های مقام معظم رهبری بودند که نقشه راه را و راه تاریک اینده را روشن تر ببیند اما متاسفانه در داخل عده ای به منویات رهبری توجه ای ندارند وفقط به دنبال رابطه با امریکا و خود شیرینی در پیش چشم انها هستند . شعار اقای روحانی تعامل با دنیا بود ن تعامل با امریکا و غرب اما متاسفانه شاهد آن هستیم که عده ای از این شعار دولت سواستفاده می کنند و فکر می کنند تنها امریکا است که کدخدای جهان است و رابطه با آن یعنی حل مشکلات داخلی و بین المللی است.اما همین سیاست ایران در منطقه و در آمریکای لاتین و قدرت های بزرگ مانند چین و روسیه گواه بر راه صحیح دیپلماسی رهبری و دولت ها بوده است.
5- نکته اخر و مهم تر این است که جمهوری اسلامی ایران دارای قدرت چانه زنی است چرا که قدرت منطقه ای و جهانی ان بر کسی پوشیده نیست و این نوید را می دهد که ان شالله دولتمردان و دیپلمات های ما به این نکته برسند که رمز پیروزی ما وحدت واتحاد ماوهمچنین پیروی ا زخط امام ومنویات مقام معظمم رهبری است .

انتهای پیام/نسیم زنجان

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: ولادیمر پوتین 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: