موج رسا
امام جمعه ابهر :
امام جمعه ابهر گفت: بسیج نیروی درونزای داخلی کشور است که در برهه ها مختلف توانسته با خنثی سازی انواع توطئه ها پایداری نظام اسلامی را تضمین کنند اما آنچه در حال حاضر حائز اهمیت است شناخت نقشه دشمن در فضای ایجاد شده توسط استکبار برای نفوذ است.
کد خبر: ۱۵۰۱۱
تاریخ انتشار: جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۷

به گزارش موج رسا, به نقل از ابهر۲۴ حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر با اشاره به هفته بسیج و دیدار رهبر معظم انقلاب با بسیجیان اظهار داشت: بسیجیان همان هایی هستند که امام در وصیت نامه خود آنها را با اصحاب پیامبر اکرم(ص) و سید الشهداء مقایسه می کند و رهبر فرزانه انقلاب نیز آنها را متن ملت، وظیفه شناس حاضر در میدانهای نیاز کشور الگو و سر مشقی برای ملت های دیگر می دانند.

وی در ادامه اضافه کرد: بسیج نیروی درونزای داخلی کشور می باشد که در برهه ها و صحنه های مختلف توانسته اند با خنثی سازی انواع توطئه ها و عبور از گردنه های مختلف پایداری و استحکام نظام اسلامی را تضمین کنند اما آنچه در حال حاضر در ارتباط با بسیج مهم به نظر می رسد شناخت نقشه دشمن در فضای ایجاد شده توسط استکبار برای نفوذ است.

امام جمعه ابهر تصریح کرد: در شرایطی که دشمن بر روی نفوذ و تغییر باورها و تغییر محاسبات مردم، نخبگان و مسئولان کشورمان متمرکز است نقش بسیجیان می تواند مانند عرصه های دیگر پررنگ بوده و با ایفای نقش به جا و به موقع این راهبرد دشمن را هم بی اثر کند.

خطیب جمعه ابهر بصیرت افزایی، را وظیفه بسیجیان دانست و افزود: از نظر علمی و اخلاقی و کلامی بصیر شوند و به عنوان قطب نمای حرکت، حرکت دشمن را نشان دهد و مواظبت کند که به طرف دوست کسی نشانه نرود.

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: بارها عرض کرده ام، اینهایی  که بصیرت ندارند مثل این بیچاره هایی که در فتنه گرفتار شدند. مثل کسانی اند که در تاریکی شب، در مه غلیظ، در غبار می خواهند مخالف دشمنی را بزنند. خب نمی دانند دشمن کجا است و قطعا اشتباه خواهند رفت امروزه یک قطب نما، حرکت فتنه گران و حامیان آنها است آنها به هر طرف رفتند باید بر عکس آنها راه رفت مگر اینکه واقعا توبه کرده باشند و لباس فتنه گری را از تن خود بیرون کنند.

وی به روز مجلس اشاره کرد و گفت: یکی از راههای انتخاب نماینده اصلح این است که ببینند پایگاه فکری او کجاست. اتاق فکری و فرماندهی فکری او از طرف کیست. اگر دیدید کسانی هستند که از حامیان فتنه و از متحصنین هستند که بر علیه ارزشهای انقلاب تحصن کرده اند نباید سراغ آنها رفت

امام جمعه ابهر در ادامه تصریح کرد: اما اگر دیدید، اتاق فکر و پایگاه فکری نماینده تفکر بسیجی و ولایت است و در عمل نیز ولایتمدار و دلسوز و متعهد و متخصص است باید سراغ او رفت. نکته دوم مطالبه گری است. بسیجی می تواند پیگیری اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب از سوی مسئولین باشد. بسیجی باید مطالبه گر اقتصاد مقاومتی از مسئولین باشند. بسیجی نباید به اقتصاد و فرهنگ بی خیال باشد. و مدام از دولتمردان مطالبه کند در این مطالبه گری نیز بدانند سراغ چه کسی می روند.

خطیب جمعه ابهر خاطر نشان کرد: ما متاسفانه عادت کرده ایم در انتخابات و یا در نصب مسئولی بحث و جدل می کنیم. ولی وقتی دولتی و یا نماینده ای  و یا مسئولی مستقر شد. دیگر او را رها می کنیم. نخیر،باید دقیق عملکرد او را زیره ذره بین بگذاریم و از او مطالبه کنیم و اجازه ندهیم آزادانه و بی خیال هر کاری خواستند انجام دهند و این مطالبه گری در همه زمانها  ودر همه دولتها ودر همه سلیقه ها باید باشد.

حجت الاسلام رحیمی مطالبه عاقلانه و از روی منطق و ادب دانست و اظهار کرد: با بی منطقی و هوچی گری مشکل حل نمی شود در همین راستا باید نکته ای را به دیوان محاسبات و بازرسی عرض کنم. چرا در موقع بازرسی دقت نمی کنند و منتظر می شوند وقتی مسئولی رفت و خلاف صورت پذیرفت سراغ مسئول می روند موقعی که آن مسئول نمی تواند از خود نیز دفاع کند این حرکت بسیار غلط است

وی در ادامه اضافه کرد: دیگر وظیفه مهم بسیجیان فرهنگ سازی در مقابل فرهنگ زدایی غرب است باید هر مقدار که می توانند در مورد فرهنگ کار کنند.

امام جمعه ابهر به فرارسیدن اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: تجمع بیست و چند میلیونی مسلمانان برای یک شخصیت، آن هم در کشور بحران زده عراق و در چند کیلومتری داعش، پذیرایی شبانه روزی از همه زائران به رایگان و تحمل سختی های فراوان توسط زائران، باعث شد تا رسانه های دنیا مجبور شوند و بگویند حسین کیست؟ حضور در پیاده روی های اربعین حسینی در حقیقت حضور در همایش عظیم و عمومی برای تجدید عهد با امام معصوم(ع) است.

خطیب جمعه ابهر تاکید کرد: به درستی که هر کسی از خانه اش به قصد زیارت قبر حسین بن علی خارج شود، اگر پیاده باشد، با هر قدمی، حسنه ای برایش نوشته شده و گناهی از او پاک می شود و اگر سواره باشد، با هر قدمی، حسنه ای برایش نوشته شده و به واسطه آن گام، گناهی از او کنار گذاشته می شود تا به درب حائر حسینی برسد که در این صورت خداوند نام او را ازجمله رستگاران و نجات یافتگان ثبت می کند و زمانی که آداب زیارت و اعمالش را به پایان برساند، خداوند نام او را در زمره برندگان می نویسد

حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد: تأثیر پیاده روی اربعین در نجات حقیقی بشریت که همان ظهور امام زمان(عج) است، غیرقابل کتمان است.

وی در ادامه اضافه کرد: بنابراین امام زمان(عج) با امام حسین(ع) خود را معرفی می کنند و در روایات باز به این نکته اشاره می شود که همه انسان های زنده در آن روز ندای حضرت را می شنوند و او را می شناسند. پس نتیجه می گیریم قبل از ظهور باید همه بشریت از شرق تا غرب عالم امام حسین علیه السلام را بشناسند.

امام جمعه ابهر خاطر نشان کرد: پیاده روی اربعین این سال ها، در حقیقت اولین عمل قابل لمس همه مسلمانان محسوب می شود که در تعجیل ظهور حضرت حجت (عج) بسیار مؤثر است چراکه باید ابتدا همه امام حسین(ع) را بشناسند تا معرفی کردن امام زمان با امام حسین(ع) معنا پیدا کند.

خطیب جمعه ابهر به اسامی شهداء هفته دوم آذر شهرستان اشاره کرد و نام و یاد همه شهدا و به ویژه محمد باقر مسگری،صفر معروفخانی،نصرت اله دودانگه از درسجین، محمد ابراهیم اکبری و نادر محبی و یعقوب واعظی از صائین قلعه،خلیل مرادی از عمید آباد و سید قاسم موسوی و محمد حسن نقیلو از هیدج را گرامی داشت.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: