موج رسا
نگاهی به دومین جشنواره ملی حضرت زینب (س)

جشنواره شکوه شکیبایی همزمان با میلاد بزرگ بانوی کربلا در زنجان برگزار می شود.

کد خبر: ۱۵۱۲۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

به گزارش موج رسا,  نخستین جشنواره ملی شکوه شکیبایی در سال گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و امسال نیز قرار است این جشنواره به صورت ملی برگزار می شود.

استقبال گسترده مردم برای حضور در این جشنواره موجب شد تا این جشنواره امسال نیز در زنجان برگزار شود.

این جشنواره در موضوعات مقاله نویسی، داستان، شعر و دلنوشته برگزار می شود.

فراخوان این جشنواره ارائه شده است و علاقه مندان می توانند در این جشنواره در بخش های اعلام شده شرکت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در خصوص نحوه برگزاری این جشنواره به خبرنگار موج رسا گفت: این جشنواره به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) بدر چهار بخش شعر ترکی و فارسی، مقاله نویسی، دل نوشته و داستان نویسی برگزار می‌ شود.

ناصر مقدم با اشاره به همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر نماینده ولی فقیه در استان، استانداری و زینبیه اعظم زنجان در برگزاری این جشنواره گفت:این جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد مختلف شخصیت حضرت زینب (س) به عنوان اسوه مقاومت و شجاعت برگزار می ‌شود.

وی مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا اول بهمن ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: این جشنواره پس از داوری آثار ارسالی در 20 و 21 بهمن ماه برگزار می شود.

این مسئول یکی از برنامه‌ های جانبی این جشنواره برگزاری مسابقه مشاعره عنوان کرد و گفت: در سال گذشته 300 اثر به این جشنواره ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: جوایز این جشنواره در بخش مقاله نفر اول تا سوم به ترتیب 8،12 و 15 میلیون ریال به همراه اهدای تندیس و لوح سپاس است.

مقدم گفت: نفرات چهارم و پنجم نیز به طور مشترک به عنوان برگزیده، مبلغ 4 میلیون ریال به همراه لوح سپاس جشنواره را دریافت می کنند.

وی افزود: در بخش شعر ترکی و فارسی نیز جوایز نفرات برتر 6،8 و 10 میلیون ریال با همراه تندیسش و لوح سپاس جشنواره در نظر گرفته شده است و نفرات چهارم و پنجم این جشنواره نیز به صورت مشترک 3 میلیون رسال جایزه نقدی به همراه لوح سپاس جشنواره را دریافت می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: در بخش داستان ترکی و فارسی نیز به ترتیب مبالغ 8،10 و 12 میلیون ریال به همراه تندیس و لوح سپاس جشنواره و نفرات چهارم و پنجم نیز 3 میلیون رسال به همراه لوح سپاس جشنواره را دریافت می کنند.

مقدم گفت: در بخش دلنوشته ترکی و فارسی نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب 4،5 و 6 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه تندیس و لوح سپاس جشنواره را دریافت می کنند و همچنین به نفرات چهارم و پنجم نیز به طور مشترک مبلغ 3 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح سپاس تعلق می گیرد.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: