موج رسا
معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

دانشیار گروه کنترل غذا و دارو دانشگاه داروسازی زنجان گفت: با صنعتی شدن جوامع و رشد جمعیت شهری ونیاز بیشتر به غذا، تامین غذا مشکل شماره یک بشریت شده است.

کد خبر: ۱۵۱۵۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

به گزارش موج رسا, مهران محسنی،دانشیار گروه کنترل غذا و دارو دانشگاه داروسازی زنجان در نشست تغذیه وسبک زندگی گفت: دیابت ششمین عامل مرگ در آمریکا ودهمین عامل مرگ در کل دنیا محسوب می شود.

وی با اشاره  به خطرات بیماری دیابت افزود: برای مبارزه با دیابت باید وزن بدن در تعادل نگه داریم، غلات وسبزیجات بیشتر مصرف کنیم، به طور منظم ورزش کنیم، مصرف الکل ودخانیات را کنار بگذاریم، بیش از نیاز بدن پروتئین مصرف نکنیم، مواد غذایی پر چرب و آماده کم مصرف کنیم، مصرف مواد غذایی حاوی فیبر افزایش دهیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: برای مبارزه با پوکی استخوان باید مصرف لبنیات و ماهی های استخوانی را افزایش دهیم، در فضاهای روباز و پر نور طبیعی بیشتر حضور یابیم، به طور منظم و روزانه به ورزش بپردازیم.

این متخصص تغذیه در ادامه به بیماری فشار خون پرداخت و با بیان این نکته که این بیماری را بیماری خموش می نامند گفت: این بیماری زمینه ساز و بروز دیگر بیماری های قلبی عروقی می شود که برای مبارزه با این بیماری باید غذا های غنی از پتاسیم و منیزیم ولبنیات را افزایش ودر عوض غذاهای پر نمک را کاهش دهیم.

مهران محسنی، علل شیوع سرطان در جامعه را شیوه ی نادرست زندگی سالم  دانست و بیان کرد: برای مبارزه سرطان باید استرس را کاهش دهیم، از مواد ضد سرطان طبیعی استفاده کنیم، دریافت پروتئین را کنترل کنیم و مصرف لبنیات را افزایش دهیم.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: