موج رسا
امروز

مردم زنجان امروز میزبان دو شهید والا مقام دوران دفاع مقدس از عملیات والفجر دو می شوند.

کد خبر: ۱۵۲۲۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

به گزارش موج رسا, شهدا شمع محفل بشریت و آرام بخش دل های بیقراران، پایتخت شور و شعور حسینی بار دیگر عطر و بوی شهادت می گیرد، شهدای زنجان می آیند تا بار دیگر قلوب مومنین را صفا بخشند، شهدا می آیند تا آبرو دهند، مردم زنجان دل های خود را همواره به شهدا گره می زنند این بار نیز در آستانه شب شهادت پیامبر عظیم الشان اسلام، محمد مصطفی (ص)، شمس الشموس حضرت امام رضا (ع) و سبط اکبر حضرت امام حسن مجتبی (ع)، زنجان میزبان دو آلاله به خون خفته دوران دفاع مقدس است تا فرزندان نازنین خود را در آغوش بگیرد.

پیکر مطهر شهیدان بیوک ‌آقا حسامی و شهید رجبعلی آدینه ‌لو امروز از  ساعت 15.30 مورد استقبال مردم زنجان قرار می گیرد.

مردم همیشه در صحنه زنجان این بار نیز به استقبال دو شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس می روند تا بار دیگر فرزندان خود را در آغوش بگیرند، همچنین مراسم وداع با این شهدای گرانقدر از  ساعت 20.30 در مسجد امام حسن مجتبی (ع) واقع در ضلع غربی میدان ولی عصر- ابتدای خیابان شیخ فضل الله نوری برگزار می شود.

شهدا می آیند تا عزت و آبرو به جامعه بخشند و مردم زنجان نیز همچون همیشه سنگ تمام می گذارند،مراسم تشییع پیکر شهدا نیز صبح روز پنج‌شنبه 19 آذر ماه ساعت 8:30 با قرائت زیارت حضرت محمد(ص) در امام زاده سید ابراهیم زنجان برگزار و پیکر شهید والامقام بیوک‌ آقا حسامی برای تشییع به شهرستان طارم انتقال می ‌یابد و پیکر شهید والامقام رجبعلی آدینه ‌لو در گلزار حضرت فاطمه(س)(گلزار شهدای پایین) شهر زنجان آرام می گیرد.

همچنین مراسم شام غریبان شهدا نیز پنج‌ شنبه در مسجد احمدیه زنجان بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار و مجلس یادبود و ترحیم شهید نیز روز جمعه ساعت 10 تا 11:30 صبح در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) خیابان فرودگاه برگزار می شود.

*عملیات والفجر دو

گفتنی است، پس از عملیات والفجر مقدماتى، بار دیگر شرایط جنگ به نحوى مطرح شد که به نظر مى رسید با افزایش توانایى هاى نظامى دشمن، بدون تغییرات اساسى در شیوه نبرد، ادامه جنگ مشکل خواهد بود. از این رو، تا رسیدن به آن نقطه لازم بود روند عملیات ها ادامه یافته تا از رکود جبهه به مدت زیاد جلوگیرى شود.
بدین ترتیب، پس از بحث و بررسى مناطق مختلف مقرر شد، عملیات هاى والفجر ،۲ ۳ و ۴ انجام شود. مهم ترین مسأله اى که در این عملیات ها مورد نظر بود، به کارگیرى نیروى اندک، دادن تلفات کم و جلوگیرى از وارد شدن ضربه اساسى به توان یگان ها و تضمین موفقیت عملیات بود.

عمليات والفجر2 در منطقه غرب پيرانشهر ، در حد فاصل بين ارتفاعات قمطره و تمرچين ، با اهداف  انهدام نيروي دشمن و گرفتن اسير،تجزيه نيروي دشمن،تصرف ارتفاعات سرکوب منطقه،تصرف پادگان حاج عمران و تسلط بر شهر چومان مصطفي اجرا شد.

این عملیات در ساعت ۱ بامداد روز  29تیر 1362 با رمز «یا الله» آغاز شد. عملیات حاج عمران، با آزادسازى ۲۰۰ کیلومترمربع از خاک دشمن و تسلط بر قسمتى از ارتفاعات سرکوب منطقه، به پایان رسید.

 انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: