موج رسا
یادداشت/
پیامبراکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: ای مردم، من دو امانت گران ­بها در میان شما قرار می‌­دهم و این دو هرگز از هم جدا نخواهند شد تا روز قیامت در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند. این دو امانت گران بها، یکی قرآن است و دیگری اهل بیت و عترت من؛ از آن ها پیشی نگیرید که دچار پراکندگی می شوید و از آن‌ها کوتاهی نکنید که به هلاکت می‌­افتید و به آن‌ها نیاموزید که ایشان از شما داناترند.
کد خبر: ۱۵۲۴۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۹

به گزارش موج رساپیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله یک شخصیت عظیم، با ظرفیت بی­‌نهایت و با خلق و رفتار و کردار بی نظیر در صدر سلسله انبیا و اولیا قرار گرفته است، از همین روست که ما مصطفی ندیدیم ولی مهرش به جان خریدیم.

هرکس از رحمت پیامبر مهربانی ها با خبر می شود تپش قلبش به عشق پیامبرش شدت می گیرد.

نبیّ مکرّم اسلام، جدای از خصوصیات معنوی و نورانی و اتصال به غیب، از لحاظ شخصیت انسانی و بشری، یک انسان فوق العاده طراز اول و بی‌­نظیر است. خدای متعال شخصیت روحی و اخلاقی آن بزرگوار را در ظرفی تربیت کرد و به وجود آورد که بتواند آن بار عظیم امانت را بر دوش حمل کند۱.

سیره پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله که از چنین شخصیت متعالی سرچشمه گرفته است؛ سرشار از نکات معنوی برای زندگی دنیوی و اخروی مسلمین است، درباره سیره رسول گرامی اسلام صلّی الله علیه و آله چنین نقل کرده اند؛  نبی اکرم صلی الله علیه و آله با آن که خداوند گذشته و آینده او را بخشوده و آمرزیده بود، کوشش و تلاش بسیاری در انجام عبادات داشت.

آن حضرت، همواره با اهل خانه خود در کارهای خانه شرکت می­کرد، و کمک به نیازمندان، از دیدگاه ایشان ارزش بالایی داشت، حضرت خاتم الانبیا صلّی الله علیه و آله هم دوش مسلمانان کار می­کرد و همیشه کارگران و تولیدگنندگان عرصه اقتصادی را تشویق می­‌نمود.

همواره در مسایل شخصی و مربوط به خود آن حضرت، ملایم و با گذشت بود؛ ولی در مسایل عمومی و حریم قانون، دیگر گذشت و ملایمت نمی­نمود و طبق قانون و شرع اسلام عمل می­‌نمود.

پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله در هم نشینی با مردم، بسیار مهربان و گشاده رو بود و در سلام کردن، بر همگان حتی کودکان و بینوایان پیشی می­‌گرفتند.

پیامبراکرم صلی الله علیه و آله رسالت خویش را به نیکوترین وجه به پایان رساند،  و کم کم آماده دیدار حق گشت و دو امانت برای مسلمین به ودیعه نهاد، که پیروی از آنها متضمن سعادت ابدی است.

انتهای پیام/ زنجانم

1) غروب خورشید مکه (رحلت پیامبر گرامی اسلام صلّی الله علیه و آله) ، حمزه کریم خانی، مجله گلبرگ، شماره 61، ص 87

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: