موج رسا
امام جمعه قیدار:

امام جمعه قیدار در خطبه های نماز جمعه گفت: اقدامات گارد ویژه پلیس آذربایجان در تخریب مظاهر اسلامی و ایجاد خفقان بر جامعه شیعی به شدت محکوم است و باید به این اقدامات خصمانه ضد اسلامی و مغایر به حقوق بشر خاتمه دهد و زندانیان در بند را آزاد نماید.

کد خبر: ۱۵۲۷۴
تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴

به گزارش موج رسا, به نقل از اشراق24،حجت الاسلام طالبی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار با تسلیت به به مناسبت شهادت امام رضا(ع) اظهار کرد: از جمله ویژگی های نیکوی امام رضا(ع) این بود که به اعضای خانواده ی خویش محبت می نمودندو تا آنجا این مسئله برای حضرتشان از اهمیت برخوردار بود که در فرمایشی شرط کمال در ایمان فرد را محبت و مهربانی با اعضای خانواده بیان کردند.

وی افزود: در آستانه دو انتخابات مهم خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری قرار کرفتیم، کشور کم کم حال و هوای انتخاباتی به خود می گیرد عوامل اجرایی و ناظرین شورای نگهبان، جریانهای سیاسی هم آرایش انتخاباتی به خود گرفته و در پی تدارک برگزاری انتخابات هستند.

امام جمعه قیدار ادامه داد: هر تلاشی از هر کسی با هر گرایش سیاسی کع بر شکوه و گرمای انتخابات بیافزاید و تنور انتخابات را گرم ‏کند تا آن‏جا که مغایر و در تقابل با آرمانها و منافع ملی نباشد،پسندیده و ارزشمند است همه باید منافع ملی و ترجیح آن بر منافع جناحی و قشری، اصل قرار دهند و در راستای اصول و مبانی نظام و انقلاب و قانون اساسی حرکت کنند. عوامل اجرایی و نظارتی از دخالت دادن گرایشات سیاسی خود در جریان انتخابات، به شدت بپرهیزند که اگر گرایشات و منافع حزبی و جناحی را بر منافع ملی ترجیح دهند خاطرات تلخ و غیرقابل جبرانی را به‏ دنبال داشته باشد.

وی افزود: در همین راستا لازم است بار دیگر یادآور کنم که افراد و حزب ها و جریان های سیاسی از هجمه های کور به نهادهای قانونی مثل شورای محترم نگهبان و یا ایجاد تردید در نتیجه انتخابات به شدت خوداری کنند و بدانند که آحاد مردم شریف ایران با تجربه حدود 36 انتخابات پس از پیروزی انقلاب، رصدکننده و قضاوت‏ کننده هوشمندی هستند که با تیزبینی و حساسیت لازم، مواضع و عملکردها را به‏ خوبی زیر نظر خواهند.

امام جمعه قیدار به سرکوب شیعیان در جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: ظهر روز پنجشنبه 5 آذر با سلاح گرم به حسینیه شیعیام شهرک نارداران در نزدیکی حرم بی بی رحیمه خواهر امام رضا علیه السلام در نزدیکی باکو یورش برد و تعدادی از شیعیان را به شهادت رساند و عده ای از عزاداران حسینی را دستگیر کرد و نیروهای پلیس نارداران را محاصره و تمامی راه های منتهی به نارداران را بسته و منطقه را ترس و وحشت فرا گرفته و چند روز است که برق منازل قطع شده و خانه به خانه پلیس منازل را بازرسی می کند و زنان و کودکان بی دفاع مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

وی افزود: کشور آذربایجان بیش از 85 درصد شیعه می باشد و دومین کشور شیعه نشین است در این حادثه تاسف بار و غم بار جریانی مشکوک خارج از نیروهای امنیتی آذربایجان از قبیل عوامل وهابی و سلفی و اسرائیلی نقش داشته است.

طالبی ادامه داد: اقدامات گارد ویژه پلیس آذربایجان در تخریب مظاهر اسلامی و ایجاد خفقان بر جامعه شیعی به شدت محکوم است و باید به این اقدامات خصمانه ضد اسلامی و مغایر به حقوق بشر خاتمه دهد و زندانیان در بند را آزاد نماید.

وی به 25 آذر روز پژوهش نیز اشاره کرد و گفت: پژوهش از اهمیت ویژه ای برخوردار است به صورتی که اگر پژوهشی صورت نگیرد، دانش بشری دچار سکون و رکود خواهد شد. بدون پژوهش،امور آموزشی از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود.

طالبی ادامه داد: پژوهش موتور محرک رشد و توسعه جامعه در همه زمینه ها اعم از فرهنگ و اقتصاد و سیاست و ... است و پژوهش یکی از اساسی‌ترین نیازها برای رسیدن به پیشرفت و توسعة همه جانبة یک کشور است و قدرت و استقلال هر کشوری بر پژوهش و تولید علم استوار است.

وی افزود: اهمیت پژوهش در یک موضوع غیر قابل انکار و یکی از ارکان جدایی ناپذیر دانش بشری در تاریخ بوده است اگر به زندگی علما و بزرگان دینی گذرا مروری داشته باشیم روشن خواهد شد که روح پژوهش در جریان زندگی آنها فعال بوده است.

طالبی ادامه داد: حوزه های علمیه و دانشگاه ها مهم ترین مراکز تولید علوم هستند و نقش مهمی در تغذیه فکری و برطرف ساختن نیازهای جامعه اسلامی را بر عهده دارد، باید فعالیت های پژوهشی در آنها نهادینه شود و پایه و زیربنای اقتدار آینده ما؛ قدرت علمی‏ است و قدرت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی؛ در گرو قدرت علمی‏ است

امام جمعه قیدار افزود: یک از مهم ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب رشد علمی و بحث تحقیق و پژوهش است که د راین زمینه می فرمایند:«یکی از نقشه‏های مهمّ دشمن، متوقّف‏کردن حرکت علمی در کشور است. خب، وقتی این‏را فهمیدیم، برمی‏گردیم به دانشگاه؛ اینجا آن مدیریّت جهادی که ما عرض کردیم، معنا پیدا می‏کند، ....من عقیده‏ام این است که کار علمی در دانشگاه و در کشور باید جهادی باشد؛ کار علمیِ جهادی انجام بگیرد».

وی به هفته وقف نیز اشاره کرد و گفت: وقف یک سنت حسنه ای است که به اشکال مختلف در تاریخ بشر وجود داشته و اسلام ان را با تأکیدات فراوان در مسیری روشن و هدفدار قرار داد.

طالبی افزود: یکى از بارزترین مصداق هاى تزکیه ، صدقه است و کاملترین مصداق صدقه ، وقف است که به واسطه آن ، اصل مال انسان ثابت مى ماند و فرع ( منافع ) آن نیز با دوام و ثباتِ آن اصل ، جریان خواهد داشت و هیچ صدقه اى چون (وقف ) چنین مزیّتى جاودانه ندارد؛پس وقف چشمه همیشه جاری است.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین تمهیدات دین اسلام در راستای دور اندیشی و تأمین آینده مسلمین پایه ریزی سنت حسنه وقف است.نخستین واقف خود پیامبر صلی الله علیه و آله و خاندان آن حضرت می باشند باید پیروان آن ها نیز اقتداء به پیامبر و اهل بیت او کنند.

طالبی اضافه کرد: امیر المومنین(ع)یکی از پر درآمد ترین افراد زمان خودش بود از خود حضرت نقل شده است که «صدقتی الیوم لو قسمت علی بنی هاشم لوسعهم» اما این شخص پر درآمد فقیرانه ترین زندگی داشت زیرا همه را در راه خدا می داد.

امام جمعه قیدار ادامه داد: راوی می گوید حضرت به دست مبارکش چاه حفر کرد آب مثل گلوی شتر از این چاه بیرون زد و لب چاه نشست و کاغذ خواست ونوشت این چاه از طرف علی بن ابی طالب برای فلان اشخاص وقف است.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه قیدار 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: