موج رسا
امام جمعه ابهر:

امام جمعه شهر ابهر در خطبه های نماز جمعه گفت: احیای سنت حسنه و فراموش شده وقف به نوبه خود می تواند حلال بسیاری از مشکلات جامعه باشند.

کد خبر: ۱۵۲۷۶
تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰

به گزارش موج رسا, به نقل از ابهر۲۴ حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر اظهار داشت: احیای سنت حسنه و فراموش شده وقف به نوبه خود می تواند حلال بسیاری از مشکلات جامعه باشند. امیدوارم همه دست به دست هم دهیم و با شعار همه واقف باشیم.

وی نماز اول وقت را شاه کلید همه قفل ها دانست و افزود: اگر جامعه بشری به اثرات و برکات نماز رهنمون شوند قطعا نماز را سبک نمی شمارند و به سراغ نماز با آداب و شرایط خاص می روند.

خطیب جمعه با بیان اینکه حضرت رسول حق را با حق به گوش مردم رسانید تثژصریح کرد: بارزترین مصداق حق وجود نازنین حضرت علی(ع) است چون هم اهل حقند و هم سیره و سنت آنها معیار و مدار حق است. و لذا اتمام سعا دتها به پیروی از سنت و روشی حضرت علی (ع) است.

امام جمعه ابهر در ادامه اضافه کرد: جدایی از سیره و اولاد علی(ع) تمام بدبختی ها را در بر خواهند داشت و حضرت رسول با کرامت فرو نشاننده طغیانها و درهم کوبنده شوکت گمراهان است.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه افزود: آنچه که در روایت است مسئله ماه آزار که یکی از ماه های رومی است وجود دارد و آن هم ذیل روایت شرح داده صدر روایت را، حضرت می خواهد ابوذر را به عنوان انسان بصیر و به عنوان علم و نشانه معرفی کند. چون ابوذر به اون ماه ها علم و اطلاعات داشت. حضرت در روایت ظالمین به ابوذر و تجهیز و تدفین کنندگان را معرفی می کند.

وی در ادامه اضافه کرد: مردم با بدعتها عالمانه مبارزه کنند و به طرف سنت ها و ترویج سنت ها بروند.

خطیب جمعه ابهر  وقف را یکی از سنت ها و زیر بنایی پیامبر دانست و گفت: احیای سنت حسنه و فراموش شده وقف به نوبه خود می تواند حلال بسیاری از مشکلات جامعه باشند. امیدوارم همه دست به دست هم دهیم و با شعار همه واقف باشیم. حداقل چندین نفر یک وقف را به یادگار بگذاریم.

امام جمعه ابهر به اتفاقی که در نارداران آذربایجان رخ داده اشاره کرد و افزود: گارد ویژه پلیس آذربایجان با سلاح گرم به حسینیه شیعیان شهرک نارداران در نزدیکی حرم بی بی رحیمه خواهر امام رضا(ع) در نزدیکی باکو یورش برده و اقدام به شهادت بیش از ۵ نفر و دستگیری تجمع کنندگان عزاداران حسینی نموده اند و این اقدام در حالی است که پلیس باکو از تحویل جنازه ها به مردم خودداری کرده است.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه تصریح کرد: در این رخ داد به اعتقادات شیعه عزداران امام حسین(ع) توهین کرده و پرچم سیاه امام حسین(ع) را به پرچم ننگین گروهگ تکفیری داعش تشبیه کرده و از عزاداران حسینی به عنوان تروریست یادکردند.

وی تاکید کرد: ما این حرکت نابخرادانه را به شدت محکوم می کنیم و از دولت جمهوری اسلامی خواستاریم با دولت آذربایجان گفتگو کنند تا اجازه به فرصت طلبان بی دین داده نشود. و با هزاران تاسف در مجلس آذربایجان خیلی دهن کجی ها و توهین ها به مقدسات شد.

خطیب جمعه ابهر اظهار داشت: البته همه این خیانت ها و جنایت ها زیر سایه شیطان بزرگ آمریکا و صهیونیست بین الملل و با دلار حکومت پست عربستان است. ما از مردم بزرگ تبریز تشکر می کنیم که این حرکت مجلس آذربایجان و پلیسش را با تجمعی محکوم کردند و ما نیز از ابهر استان زنجان خطاب به حسینیان با غیرت آذر بایجان می گوییم.

ای نارداران اصلان ناره*****بیزدن سلام اولسون سیزه

ای حسین قربان ناره **** بیزدن سلام اولسون سیزه

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: