موج رسا
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: حمل و نقل جاده ای بار توسعه زنجان را به دوش می کشد و استان در این زمینه موفق عمل کرده است.

کد خبر: ۱۵۳۷۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۰

به گزارش موج رسا, محسن علیمردانی نماینده مردم زنجان وطارم در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت  روز ملی حمل و نقل و رانندگان اظهار داشت:حمل ونقل جاده ای بار بزرگی را در راه توسعه استان به دوش می کشد و رانندگان ناوگان حمل ونقل جاده ای ، به عنوان یکی از پر تلاش ترین اقشار جامعه، همواره راه گشای این توسعه هستند.

وی با اشاره به نقش مهم حمل و نقل جاده ای گفت: حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف اعم از احداث مجتمع‌های خدماتی – رفاهی، سرمایه گذاری در بخش حمل ونقل کالا و مسافر می‌باشد و از این رو باید این مهم و دستاوردهای حاصل از آن مورد توجه مسولان کشوری و استانی قرار گیرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رانندگان خودروهای برون شهری با وجود سختی های فراوان شغلی، همواره درحین اشتغال، از جان مایه می‌گذارند و از این حیث صاحب یکی از خطرناک‌ترین مشاغل به شمار می‌آیند که مؤید این ادعا آمار بالای قربانیان جاده ای و مقام چهارم عامل مرگ و میر برای تصادفات در کشور است. 

وی درادامه افزود: خوشبختانه آمار تلفات تصادفات جاده ای در استان زنجان رو به کاهش است واین مساله موید فرهنگ سازی درست و ایجاد بسترهای مناسب اعم از آموزشی و فیزیکی در این مقوله است.

علیمردانی تاکید کرد: ۲۶ آذر که به نام روز حمل و نقل و رانندگان نام گرفته فرصتی است تا از فعالان این صنعت پرتوان قدرانی شود ومن نیز به تمام شاغلین عرصه حمل و نقل وبه ویژه رانندگان خسته نباشد میگویم و امیدواریم مسؤولان دستگاه‌های متولی و مرتبط با این قشر تلاش مضاعف تری را در ایجاد امنیت و ثبات شغلی این قشر فداکار انجام دهند.

در این مراسم مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان نیز با ضمن برشمردن بخشی از اقدامات انجام گرفته در حمل و نقل جاده ای استان گفت: اين استان با هفت استان هم مرز است به طوريکه از شمال به شهرستان خلخال از استان اردبيل ،و شهرستان رودبار از استان گيلان، از شمال شرقی و شرق به شهرستان های تاکستان و بوئين زهرا و قزوين از استان قزوين، از جنوب به شهرستان همدان از استان همدان،از جنوب غربی به شهرستان بيجار از استان کردستان واز مغرب به شهرستان تکاب از استان آذربايجان غربی و از شمال غرب به شهرستانهای ميانه و هشترود از استان آذربايجان شرقی محدود است.

وی افزود: این مساله موقعیت بی نظیری را برای استان ما  فراهم آورده است که باید با برنامه های اصولی از آن بهره برد.

این مسئول با اشاره به حضور ۶۶ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا در کنار ۳۷ شرکت فعال مسافربری بخشی از بهره گیری استان زنجان گفت: براساس آمارهای ثبتی در هشت ماهه سال جاری حدود ۳ میلیون و ۶۱۲ هزارتن کالا به وسیله بیش از ۲۵۳ هزار سفر ناوگان بار در استان جابجا شده است.

دست نشان افزود: البته به دلایلی همچون افت تولید در سراسر کشور و به تبع آن در استان زنجان این رقم نسبت به مدت مشابه حدود ۳ درصد کاهش داشته است .

 در پایان این مراسم از فعالان بخش حمل ونقل جاده ای استان زنجان با اهدا لوح تقدیر تشکر و قدردانی شد.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: