موج رسا
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه فضای کیب و کار در استان زنجان نیازمند توجه است، گفت: بهبود فضای کسب و کار باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

کد خبر: ۱۵۳۷۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۳

غلامحسین جمیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه فضای کسب و کار در استان زنجان نیازمند توجه است، اظهار کرد: با وجود اینکه خود دولت هم ادعا نمی‌کند که آنچه برای بهبود فضای کسب و کار انجام داده کافی بوده است و معتقد است این رتبه خوبی برای ایران نیست ولی زحمات دولت جای قدردانی و تشکر دارد.

وی با اشاره به اینکه نهایتاً این روند نتوانسته تاثیر کافی در جامعه اقتصادی بگذارد و این امر نشان دهنده بسته بودن فضای اقتصادی کشور است، تصریح کرد: ایران همچنان جایگاه شایسته‌ای در مقایسه با سایر کشورها ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان در خصوص انتزاع صنایع تبدیلی وابسته به بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به جهاد کشاورزی ابراز کرد: این رویه از آن برای که سبب انحصارطلبی می‌شود درست و مناسب نیست، سرمایه گذار و فعال بخش خصوصی بهتر می‌تواند برای فعالیتهای خود برنامه‌ریزی کند.

وی با طرح بحث حمایت از صادرکنندگان استان و تاکید بر تولیدات صادرات محور گفت: شایسته است در جلسات کارگروه رفع موانع تولید و نیز جلسات آتی شورای گفتگو به بحث نحوه بررسی مالیات ارزش افزوده برای صادرکنندگان پرداخته شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان افزود: با توجه به اینکه تعداد صادرکنندگان استان زنجان به ۵۰ واحد هم نمی‌رسد کنترل و رسیدگی به مسائل ایشان کار مشکلی نیست.

وی بیان کرد: امروز ضرورت یک همت همه جانبه برای بهره‌برداری از فرصتهای منطقه‌ای برای ما اهمیت دارد در طی ۱۰ سال گذشته اتفاقات سیاسی زیادی از جمله تجزیه شوری سابق، افغانستان، عراق و غیره رخ داده است که متاسفانه ما نتوانستیم از این شرایط بهره لازم را ببریم.

جمیلی ابراز کرد: شاید امروز تنش میان ترکیه و روسیه فرصت مناسبی برای حضور تجار و فعالان اقتصادی ایران و حتی زنجان باشد که فرصتهای جدید برای مبادلات با آنها را تجربه کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه عدم عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی و عدم رقابت پذیری ما در مقایسه با رقبای خود به لحاظ صرفاً تعرفه‌های ورودی کالای ایرانی در روسیه و سایر کشورها ما را عقب می‌اندازد،

وی بیان کرد: اراده جدی برای رایزنی از سوی دولت در این خصوص حائز اهمیت است.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: