موج رسا
مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان خدابنده:
مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان خدابنده در جلسه کار گروه بانوان و شورای قشر سپاه شهرستان خدابنده با تاکید بر آگاهی والدین از فضای مجازی گفت: در حال حاضر بیشترین مشکلات خانواده ها از عدم آگاهی والدین در استفاده از فضای مجازی نشأت می گیرد.
کد خبر: ۱۵۳۸۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۵

به گزارش موج رسا, مریم ایزد فر در جلسه کار گروه بانوان و شورای قشر سپاه شهرستان خدابنده با تاکید بر اگاهی والدین از فضای مجازی گفت: در حال حاضر بیشترین مشکلات خانواده ها از عدم آگاهی والدین در استفاده از فضای مجازی نشأت می گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه والدین به حضور فرزندان در فضای مجازی گفت: افزایش شبکه‎های اجتماعی و فضای مجازی بر ارتباطات کلامی و عاطفی در خانواده‎ها اثر گذاشته‌ و حتی گاهی فاصله‎های جدی میان نسل‎ها ایجاد کرده است.

مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان خدابنده تصریح کرد: جوانان و فرزندان بیش از دیگر اقشار جامعه در خطر دام‎های فضای مجازی قرار دارند، چرا که فاقد تجربیات لازم هستند و بیشتر مبنی بر احساسات عمل می‎کنند.

وی اظهار کرد: غفلت خانواده‎ها نیز اثر دو چندانی بر گرایش جوانان به فضاهای مجازی دارد، از این رو ارتقای سطح آگاهی والدین از فضای مجازی نقش موثری در کاهش آسیب فرزندان دارد.

ایزد فر خاطرنشان کرد: هرچند فضای مجازی دارای مزیت‎هایی برای توسعه ارتباطات و تبادل علم دارد، اما متاسفانه گاهی آسیب‎های جدی در پی دارد که بر شخصیت و رفتار و روحیات آنها اثر منفی می‎گذارد.

وی گفت: بی‎خبری و غفلت والدین، آثار منفی و مخرب فضای مجازی را دو چندان می‎سازد و لطمات جبران ناپذیری را به خانواده و جامعه وارد می‎سازد.

این مسئول  بیان کرد: اگر والدین با صمیمیت و دوستی خود را در کنار فرزندان و به ویژه نوجوانان و جوانان که در معرض آسیب‎های بیشتری هستند، باشند و با شناخت کافی نسبت به فضای مجازی و پیشرفت‎ها و تحولات اخیر در جهان ارتباطات فرزندان را همراهی کنند، قطعا مشاوره‎ها و راهنمایی‎های والدین می‎تواند اثر‌گذار باشد.

ایزد فر عنوان کرد: یکی از دغدغه‎های والدین در شرایط فعلی فضای مجازی و اینترنت و شبکه‎های مختلف اجتماعی است که گاه فضای ناسالمی را به همراه دارد، این فضا، محیط امن خانواده را به چالش می‎کشاند و به همین واسطه باید آموزش‎های لازم به خانواده‎ها ارائه شود.

وی تصریح کرد: وقتی نوجوان و جوان متوجه عدم آگاهی والدین از پیشرفت‎ها و فضای مجازی می‎شود، بالطبع آزادی بیشتری در مواجهه با این فضا احساس می‎کند و چه بسا سر از شبکه‎های انحرافی در بیاورد، اما وقتی متوجه سطح آگاهی والدین باشد و خود را در معرض نظارت همراه با دوستی و صمیمیت والدین ببیند، کمتر به سمت شبکه‎های اجتماعی ناسالم گرایش پیدا می‎کند.

ایزدفر خاطرنشان کرد: رسانه‎ها نیز نقش موثری در آگاه بخشی جامعه دارند و باید جوانان را نسبت به فضای ناسالم برخی از فضاهای مجازی و شبکه‎های اجتماعی آگاه کنند تا نسل پویا و آینده‎ساز این جامعه گرفتار انحرافات و دام‎های در کمین نشوند.

این مسئول در پایان سخنان خود به طلاق نیز اشاره کرد: یکی دیگر از آسیب های جدی در جامعه امروزی طلاق است که متاسفانه رو به افزایش است و یکی از دلایل عمده آن،استفاده نا صحیح از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

DSCN4784

انتهای پیام/ اشراق24

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: