موج رسا
امام جمعه ابهر:
امام جمعه شهر ابهر در خطبه های نماز جمعه گفت: اگر در سالروز وحدت حوزه و دانشگاه این اتحاد ایجاد شود یعنی علم و دین همراه هم باشند آن جامعه، جامعه نفوذ ناپذیر خواهد شد.
کد خبر: ۱۵۳۹۲
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۰

به گزارش موج رسا, حجت الاسلام ناصر رحیمی امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: اگر در سالروز وحدت حوزه و دانشگاه این اتحاد ایجاد شود یعنی علم و دین همراه هم باشند آن جامعه، جامعه نفوذ ناپذیر خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: دشمن تلاش می کند جریان علم و دین را از همدیگر جدا کرده و آن جامعه دچار فقر فرهنگی خواهد شد و علم نیز به عنوان یک وسیله انحراف تلقی خواهد شد.

امام جمعه شهر ابهر تصریح کرد: اگر علم و دین همراه هم و از یک سرچشمه سرازیر شود همه مشکلات را حل خواهد کرد و همه علوم از دل اهل بیت(ع) جریان دارد آنها خلیفه رسول الله هستند و همه کتابهای مورد اعتماد مسلمانان را تایید می کند و چون دژی پولادین در مقابل امواج فتنه مقاومت کرده اند آنان کشتی های نجات بشریت هستند .

خطیب جمعه ابهر به فتنه های جدید ایجاد شده در دنیا اشاره کرد و افزود: امروزه در این دنیا اگر کسی حرف حق بزند باید گوشه نشین و یا زندانی و یا کشته شود اما عربده کشان و منحرفین و چاپلوسان و منافقان دارای شان و منزلت هستند.

وی خاطر نشان کرد: ما در آستانه ۹ دی و پیروزی انقلاب قرار گرفته ایم در این چند هفته ما یک آسیب شناسی مختصری ار فرهنگ دینی خواهیم کرد تا معلوم شود اگر از قرآن و عترت دور باشیم در مبانی اعتقادی ما تزلزل ایجاد خواهد شد و آن شخص متزلزل و نفوذ پذیر خواهد شد.

حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه امروزه شیعه مظلوم شده است تصریح کرد: مع الاسف از جوامع که از فرهنگ ناب شیعه که فرهنگ علم و عمل و اخلاق و محبت و عشق و پویایی و تولید و اشتغال است خبر ندارند و بیگانه هستند لذا می بینیم علامه زکزاکی آن عالم شیعی بزرگوار را خانه نشین و کتک می زنند؛ چرا که او از اسلام و علی و اولاد علی(ع) اسم آورد.

وی تاکید کرد: فرهنگ خشونت و قتل و غارت را به نام تشیع جا می زنند و مردم را از این فرهنگ دور می کنند. ولی در عین حال با این همه مبارزه با این فرهنگ، در گوشه و کنار دنیا موج اسلام خواهی و بیداری اسلامی بلند شده است. و دشمنان از ترس حقانیت اسلام با آن مبارزه می کنند.

امام جمعه ابهر تصریح کرد: در همین راستا ما حملات وحشیانه و گشتار بی رحمانه شیعیان و اهانت به رهبر بزرگ شیعیان نیجریه توسط ارتش نیجریه و گروه تکفیری را محکوم نموده و از جوامع بین الملل که البته نوعا مترسکی بیش نیستند خواستاریم در مقابل این جنایت و جنایتی که در نارداران آذربایجان اتفاق افتاد سکوت نکنند و عملا این جنایتها را محکوم کنند.

خطیب جمعه ابهر به آغاز ثبت نام کاندیداتوری مجلس اشاره کرد و از آنهایی که به خاطر خدا ثبت نام می کنند تشکر کرده و به آنهایی که به خاطر دنیا ثبت نام می کنند توصیه فرمودند: این دنیا متاعی بیش نیست و این دنیا آبرو بر است مواظب آبروی خود باشیم.

حجت الاسلام رحیمی همه را توصیه به اخلاق و ادب کرد و افزود: مواظب باشیم در این چند روز تبلیغات اخلاق را رعایت کنیم و با وحدت و همدلی اهداف خود را بیان کنیم و همه اینهایی که مطرح هستند برای ما عزیزند و ما نیز امام جمعه همه اینها هستیم و درب دفتر ما به روی همه اینها باز است و ما مبلغ هیچ کسی نیستیم و دنبال یک فرد متدین و متخصص و خبره باشید تا بتواند مدافع حق و قانون اساسی باشد و از حق شما مردم عزیز نیز مواظبت کند.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر جامعه ای با فرهنگ نماز تربیت شود، آن جامعه به طرف فساد نمی رود مگر اینکه واقعا نماز او نماز نباشد.

امام جمعه شهر ابهر به شهادت امام حسن عسگری (ع) اشاره کرد و افزود: مردم باید در تلاش باشند و اجازه ندهند دشمن به درون دل انسان و درون جامعه نفوذ کند گر کسی مواظب دل خود باشد و اجازه نفوذ ندهد چنین انسانی می تواند با یک بسم الله کارهای خارق العاده ای انجام دهد.

خطیب جمعه ابهر تاکید کرد: اگر کسی کار نکند حقوق بگیرد و یا اینکه از انفال استفاده کند ولی تفکر دینی نداشته باشد لقمه حرامی خورده و چنین انسانی غاصبانه زندگی کرده است و یا اینکه سال مالی ندارد و مالش را تخمیس نکرده است.

حجت الاسلام رحیمی افزود: تزلزل در مبانی اعتقادی جامعه، مهم ترین افت شرک به عبارتی بی هویتی و مسخ انسانی است دین انسان مشرک را همچون موجودی معلق در فضا تصویر می کند که یا طعمه عقابی تیز چنگ می شود و یا تندباد حوادث او را به نقطه ای دور دست پرتاب می کند.

وی در پایان یاد و نام همه شهداء را گرامی داشته و به همه توصیه کردند اجازه ندهند فرهنگ جبهه و جنگ و شهادت و ایثار فراموش شود.

امام جمعه شهر ابهر تصریح کرد: خانواده های شهداء نیز باید نام و یادشان گرامی داشته و اجازه ندهیم در مشکلات پیچ و خمهای زندگی بمانند و در ضمن آن از شهداء دهه آخر آذر شهرستان ابهر یاد کرده و یاد شهدای عزیز غلامحسین بامزد، اردشیر ترکی، اصغرعلی محبی، حسین علی محبی و عبدالله واعظی را گرامی داشتند.

انتهای پیام/ابهر۲۴

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: