موج رسا
امام جمعه ابهر:

امام جمعه شهر ابهر در خطبه های نماز جمعه گفت: ۹ دی نماد حیات و آگاهی ملت ایران در عرصه سیاست است و زنده نگه داشتن آن به این است که امروزه نیز در برابر فتنه های احتمالی آگاه و بیدار و روشن باشیم.

کد خبر: ۱۵۵۲۱
تاریخ انتشار: جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۹

به گزارش موج رسا, حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر با اشاره به یوم الله ۹ دی ۱۳۸۸ اظهار داشت: ۹ دی ۱۳۸۸ یکی از ایام الله انقلاب اسلامی و از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است و در این روز ملت ایران بر یک فتنه بزرگ غلبه کردند و توانست با بصیرت و همدلی و وحدت و صبر خویش در برابر جریان های باطل و غرب گرا، موضع حق را اتخاذ کند.

وی با بیان اینکه تلاش برای بقای ۹ دی صرفا تلاش برای زنده نگه داشتن یک خاطره نیست افزود: ۹ دی نماد حیات و آگاهی ملت ایران در عرصه سیاست است و زنده نگه داشتن آن به این است که امروزه نیز در برابر فتنه های احتمالی آگاه و بیدار و روشن باشیم.

امام جمعه شهر ابهر با اشاره به اینکه اساسا مسئله فتنه از اول تاریخ وجود داشته است تصریح کرد: حضرت علی (ع) در خطبه های متعدد مفصلا از فتنه سخن گفته است پرده از روی فتنه ها برداشته و از علل و عوامل آن سخن گفته است. آن گاه که آتش های فتنه در جامعه بر افروخته می شود خودی و غیر خودی، و کوچک و بزرگ زن ومرد، پدر و پسر، مراد مرید، عالم جاهل، از یکدیگر شناخته نمی شوند. آن چنان آشفتگی سراسر جامعه را فرا می گیرد که گریز از ان بسیار دشوار و سخت می شود.

خطیب جمعه ابهر در ادامه اضافه کرد: در چنین اوضاع و احوال و در این روزگار کسانی نجات می یابند که افزون بر شناخت ابعاد وسیع و گسترده فتنه راهکارهای گریز و نجات را فرا گرفته باشند. و یکی از راهکارهای نجات از فتنه، قانون گرایی، تبعیت از علمای ربانی و حمایت امت از رهبر است.

حجت الاسلام رحیمی راه گریز از فتنه را پرهیز از خود سری و توجه به نصیحت و راهنمایی مصلحان دانست و افزود: سر سختی، فرعون گرایی، غرور بیجا و خود بزرگ بینی از عوامل و موانع پذیرش راه درست است.

وی تاکید تاکید: سران فتنه در سال ۱۳۸۸ به خاطر همین علت که از قانون عبور کردند و به نصیحت ناصحان گوش نکردند و در نهایت خود را بین ملت و خدا رو سیاه کردند. تعجب از افرادی است که عبرت نمی گیرند و خود را با سران فتنه به جامعه معرفی می کنند.

امام جمعه ابهر به میلاد با سعادت پیامبر گرامی و امام جعفر صادق (ع) اشاره کرد و این دو مولود مبارک را محور وحدت مسلمین و اخلاق و مهرورزی دانسته و افزود: اگر امروز مبانی و سخنان پیامبر در جامعه اجرا و عملیاتی می شد ما هیچ مشکلی نداشتیم. وحدت، خمیر مایه عزت و پیشرفت هر جامعه و امتی تلقی می گردد.

خطیب جمعه ابهر تصریح کرد: چنانکه تفرقه و تشتت شکننده ترین عامل یک امت و ملت می باشد. با کمال تاسف علی رغم اینکه مسلمانان به لحاظ جمعیت، دومین آمار جمعیتی دنیا را پس از مسیحیان به خود اختصاص داده اند. اما به لحاظ چالشها و مشکلات و اسیب و نزاعها و اتلاف سرمایه های مادی و معنوی رکورد دار می باشند.

حجت الاسلام رحیمی گفت: عجیب تر این که ریشه و سر نخ این آسیب ها و چالشها اختلاف و تفرقه هایی است که فرمان آن در دست سران استکبار به ویژه سران و سرویسهای اطلاعاتی وابسته به کشورهای بیگانه و استکباری همچون انگلیسی و امریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی و حتی کشورهای عربی وابسته به انها در منطقه می باشد و لذا امروزه پیروزی در میدانهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی در داخل کشور مدیون وحدت و همدلی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: اگر کشورهای اسلامی همدل و همرنگ می شدند هیچ قدرت استکباری نمی توانست بر علیه مسلمانان کاری کند اگر امروزه ما می بینیم مسلمانان منطقه در سوریه و عراق و نیجریه و آذربایجان مظلوم واقع می شوند.

امام جمعه شهر ابهر تصریح کرد: ریشه مظلوم واقع شدن ها، مزدوری بعضی از کشورهای وابسته مثل عربستان و اختلاف بین کشورهای اسلامی است. نهایت اینکه امروزه دشمن با سه شیوه مهم نظامی و فرهنگی و اقتصادی آماده جنگ و به میدان آمده است.

خطیب جمعه ابهر تاکید کرد: دشمن روی پروژه اختلاف بشدت کار می کند و این پروژه نیز در آستانه انتخابات بسیار جدی است و لذا همه جناهها و سلیقه ها باید مواظب باشند ناخود آگاه در میدان دشمن بازی نکنند اگر وارد بازی میدان دشمن بشوند شکست قطعی است.

حجت الاسلام رحیمی افزود: در مورد روش فرهنگی نیز به دنبال اشغال ذهن و اندیشه و انگیزه و زمینه هستند و چون در اشغال زمین موفق نشدند تلاش در غصب زمینه هستند و این زمینه های پاک را با شبهات خراب می کند و در مورد روش اقتصادی نیز می بینیم چه کار می کند.

وی تصریح کرد: دشمن اولا مصرف گرایی را تبلیغ می کنند و ما را نسبت به اجناس داخلی خودمان بدبین کرده و بدنبال اشغال بازارهای ما هستند و چون ما کشور به ظاهر تک محصولی هستیم ببینید به سر نفت چه بلا آورده اند و مع الاسف بعضی از مسئولین ما نیز اهل تدبیر نیستند و از خواب غفلت بیدار نمی شوند و در فکر چاره جویی نیستند.

امام جمعه ابهر در ادامه تاکید کرد: امروزه این توطئه دشمن مردم را گرفتار کرده هم جیبش را خالی کرده و هم جیبش را، جیب به معنای دل قلب است. امیدواریم با تدبیر دولت و ملت، ملتی که مجلس آینده را تشکیل خواهد داد. با یک مجلس قوی، متدین، متخصص،خبره و به دور از فتنه و فتنه گران و مردم دار و ولایت مدار واقعی از این رکورد رهایی یابیم.

انتهای پیام/ابهر۲۴

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: