موج رسا
امام جمعه ابهر:

امام جمعه شهر ابهر در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر گفت: یکی از عوامل پیدایش فتنه در جامعه اسلامی، ضعف اخلاقی افراد است برای خشکاندن ریشه های فتنه لازم است که اخلاق اسلامی در همه سطوح و در همه مراحل زندگی ترویج شود.

کد خبر: ۱۵۶۶۸
تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰

به گزارش موج رسا,حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر اظهار داشت: نجات بشریت در این است که به سیره و سنت پیامبر اکرم(ص) عمل کند و اگر کسی از سیره و سنت پیامبر دوری کند یقینا به نتیجه مطلوب نخواهد رسید و در منجلاب و هلاکت خواهد افتاد در فرهنگ دین و بنابر تفسیر الهی انسان یا مرده است یا زنده و منظور از مرده همان کافر است

وی در ادامه اضافه کرد: اگر کسی اهل نماز و اهل اصول و فروع دین  نباشد در واقع مرده است و انسان زنده یا بیدار است و یا در خواب انسان در خواب انسانی است که اصول و فروع را قبول دارد ولی عملا اهل عمل نیست که چنین انسانی نیز اهل جهنم است و انسان بیدار نیز یا سالم است و یا بیمار و انسان سالم نیز یا ناقص است و یا کامل و انسان بیمار نیز یا بیماریش سطحی است و یا مزمن است

امام جمعه شهر ابهر تصریح کرد: اگر ما اهل نماز و نماز اول وقت باشیم این نماز اول وقت ما را نجات خواهد دادالبته طبیعی است انسانی که نماز واقعی و با شرایط بخواند آن نماز دنبال خود همه خوبیها و ارزشها و هنجارها را در بر خواهد داشت.

خطیب جمعه شهر ابهر تاکید کرد: یکی از عوامل پیدایش فتنه در جامعه اسلامی، ضعف اخلاقی افراد است برای خشکاندن ریشه های فتنه لازم است که اخلاق اسلامی درهمه سطوح و در همه مراحل زندگی ترویج شود. اخلاق اجتماعی، سیاسی، نقد، خانواده، معاشرت باید در بین جامعه ترویج و فرهنگ سازی شود.

حجت الاسلام رحیمی افزود: اگر جامعه ای تربیت به اداب الهی بشود چنین شخصی یا جامعه ای دچار تزلزل اخلاقی و عقیدتی نمی شود و موقع هجوم فتنه چنین کسی دچار تردید نمی شود.

وی با توصیه به همه اولیا و مربیان تصریح کرد: مواظب بچه هایمان باشیم فتنه ها و دشمنان در کمین هستند و مع الاسف وارد خانه شده اند و در این شبکه اجتماعی انواع فساد ها وجود دارد بچه ها را با اخلاق آشنا کنیم آنها را با مسجد آشنا کنیم اگر قدری کوتاهی کنیم بچه هایمان را دزدیده و برده اند و راه برگشت بسیار مشکل است.

امام جمعه ابهر اعتقاد راسخ و ایمان محکم و بدون تزلزل را بهترین وسیله برای دفاع از مکتب و صراط مستقیم دانست و گفت: نخستین سنگری که مورد حمله قرار می گیرد اعتقاد مردم است و فتنه گران تلاش می کند با برنامه های مختلف مردم را دچار تردید و دودلی سازند و هر زمان که به این مهم توفیق یا بند نفوذ در سایر سنگرها و انهدام نیروهای مقابل بسیار آسان خواهد بود در مرحله دوم این فتنه موجب می شود نیروهای اصیل منحرف شوند.

خطیب جمعه ابهر نخستین برنامه جریان نفاق و فتنه را جذب نیروهای اصیل دانست و افزود: نیروهایی که دارای شعور اجتماعی هستند و نسبت به مسائل مختلف حساس اند اگر دشمن بتواند با نفوذ در درون جبهه حریف نیروهای موثر و کار آمد را جذب کند به سهولت می تواند بر آنان پیروز شود و سخت ترین ضربه ها را با همین نیروها وارد سازد در نتیجه از دیر باز جذب نیرو از جبهه حریف جزو سیاست های موفق و مجرب جنگ آوران است.

حجت الاسلام رحیمی تاکید کرد: یکی از نگرانی های عمده ای که با پیدایش فتنه پدید می آید منحرف شدن نیروهای اصیل و وفادار به حرکت است نمونه بارز و روشن این موضوع در فتنه های منافقان و بنی صدر در ایران افتاد و در این فتنه بسیاری از بهترین جوانهای این کشور نابود شدند.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر سالهای گذشته را بنگرید می بینید چگونه نیروهای انقلاب را فتنه سوزانده و از بین برده و دود این آتش چقدر چشم های بی گناه را از بین برده و کور کرده است.

امام جمعه شهر ابهر با بیان اینکه امروز  نیز همین فتنه در کمین است اظهار داشت: اگر در صدر اسلام می بینید جانباز انقلاب علوی که شمر می باشد می آید در انقلاب حسینی، در میدان دشمن قرار می گیرد و سر مبارک امام را می برد امروز نیز تاریخ تکرار می شود و لذا اگر بخواهیم گمراه نشویم اولا باید اهتمام و تمسک به قرآن مجید کنیم.

خطیب جمعه ابهر راه نجات از برون رفت از فتنه های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و نجات از رکود و بد اخلاقیها را نیز در گوش به فرمان ولایت بودن دانستند.

حجت الاسلام رحیمی از آرایش خاص افرادی که برای کاندیداتوری مجلس ثبت نام کرده اند ابراز نگرانی کرد و افزود: افرادی هستند که سابقه ضد انقلاب دارند و یا افرادی که از زندان مرخصی گرفته و ثبت نام کرده اند و افرادی هستند که سواد حوزوی ندارند به خبرگان ثبت نام کرده اند و آنها می خواهند شورای نگهبان را در مخمصه قرار داده و تبلیغ کنند آزادی نیست و انتخاب برای گروه خاصی است.

وی به همه افرادی که می دانند رأی آوری ندارند توصیه کرد: تلاش کنند با دیگر کاندیدای یکسو اتحاد ایجاد کنند و رأی ها را خراب نکنند.

انتهای پیام/ابهر۲۴

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: