موج رسا
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعدام شیخ نمر تبعات سختی برای آل سعود خواهد داشت، گفت: اعدام شیخ نمر نقض آشکار حقوق بشر توسط سعودی‌های تروریست پرور است.

کد خبر: ۱۵۶۹۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵

محسن علیمردانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه باید جهان اسلامی در برابر جنایات این رژیم پاسخی سخت بدهند، اظهار کرد: اعدام شیخ نمر یک اشتباه بزرگی برای عربستان بود این کار نه تنها در خود عربستان بلکه در منطقه نیز برای آل سعود تبعات زیادی خواهد داشت.

وی این اقدام آل سعود را نابخردانه عنوان کرد و افزود: رژیم آل سعود با اعدام شیخ نمر حقوق بشر را زیر پا گذاشت و حق سخن گفتن از حقوق بشر را ندارد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آل سعود ابزار دست آمریکا و اسرائیل بوده و سیاست این کشور‌ها را در منطقه به راه انداخته است، بیان کرد: از جنایت‌های کشتار مردم بی‌گناه یمن تا حمایت از گروهک تروریستی داعش علیه کشور‌های اسلامی را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه آل سعود خود را کاملا وابسته به آمریکا کرده و زیر سلطه این کشور قرار گرفته است، افزود: آل سعود خود را کشور اسلامی می‌داند اما رفتار‌های غیر اسلامی و غیر انسانی در منطقه انجام می‌دهد.

علیمردانی با اشاره به اینکه عربستان جزای اعمال خود را خواهد دید، ابراز کرد: آل سعود با اجرای سیایت‌های آمریکا در منطقه به دنبال جلوگیری از جنبش اسلامی است.

وی با بیان اینکه آل سعود با اعدام آیت الله نمر به خیال خود می‌تواند از جنبش اسلامی در منطقه جلوگیری کند، ابراز کرد: آل سعود با تقویت وهابیت در منطقه به دنبال ضربه زدن به اسلام است.

وی با اشاره به اینکه آل سعود برای مقابله با اسلام جنایت‌های مختلفی را در سوریه، عراق و یمن انجام می‌دهد، ابراز کرد: گروهک‌های تروریستی را برای انجام جنایت‌های مختلف در کشور‌های اسلامی تقویت می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: بی‌شک خون‌های به‌ناحق ریخته و سایر خیانت‌های آل سعود به قرآن، عترت، اسلام و مسلمین، پایه‌های این رژیم نابخرد را به‌زودی خواهد شکست.

وی شهادت روحانی مجاهد را به تمام شیعان جهان تسلیت گفت و ادامه داد: شهادت شیخ نمر سبب بیداری اسلامی در منطقه می‌شود و مسلمانان جهان را برای مقابله با بد خواهان و کشور‌های استکبار منسجم‌تر می‌کند.

علیمردانی با اشاره به اینکه کشور‌های مدعی حقوق بشر در برابر کشتار بی‌گناه مردم مسلمان یمن سکوت اختیار کرده‌اند، افزود: این کشور‌هایی که دم از حقوق بشر می‌زنند در برابر کشتار مسلمانان بی‌گناه در منطقه دم نمی‌آورند.

وی تصریح کرد: ندانم کاری‌های پی‌در‌پی عربستان به دلیل بی‌لیاقتی آن‌ها در مدیریت امور داخلی و منطقه‌ای است از این رو همین بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی سبب شده تا امروز عربستان ابزار دست صهیونیست‌ها شده و در عمل اهداف آنها را پیاده کنند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: