موج رسا
امام جمعه ابهر:
امام جمعه شهر ابهر در خطبه های نماز جمعه گفت: آل سعود حذف شیخ نمر را حرکتی در شطرنج گسترده، طولانی و پیچیده رقابت با ایران می بیند از این منظر تنها عامل قابل تمسک ریاض موضوع فرقه ای و مذهبی است هر چه قدر تهران به کاهش تنش و اختلافات مذهبی میان شیعه و سنی تمایل دارد عربستان ترجیح می دهد این آتش را شعله ور سازد.
کد خبر: ۱۵۷۹۳
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

به گزارش موج رسا, حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر با اشاره به شهادت شیخ نمر اظهار داشت: وعده قرآن این است که ظلم ظالم بی جواب نخواهد ماند و تاریخ نشان داده هیچ ظالمی قدرت، حکومت را نخواهد داشت و بالاخره حکومت جور سرنگون خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: آل سعود حذف شیخ نمر را حرکتی در شطرنج گسترده، طولانی و پیچیده رقابت با ایران می بیند از این منظر تنها عامل قابل تمسک ریاض موضوع فرقه ای و مذهبی است هر چه قدر تهران به کاهش تنش و اختلافات مذهبی میان شیعه و سنی تمایل دارد عربستان ترجیح می دهد در این آتش دمیده و ان را شعله ور سازد ریاض دهه هاست طعم تلخ وجود شخصیت بزرگی همچون سید حسن نصرالله را  کام خود احساس می کند مردی که بسیاری از سیاست ها و توطئه های عربستان را در منطقه خنثی کرده است.

امام جمعه شهر ابهر با بیان اینکه برای عربستان، ظهور سید حسن نصرالله ای دیگر به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست تاکید کرد: آنچه در نیجریه رخ داده برخورد سختی که با شیخ ابراهیم زکزاکی انجام شد و عربستان از آن اعلام پشتیبانی کرد نیز در همین راستا بود و اعدام شیخ نمر نیز خارج ار این چارچوب نیست و آنها واهمه شدید دارند که سید حسن نصرالله دیگری در خاک عربستان رشد کند و لذا هر صدای حق طلبی و شجاعانه را سرنگون می کنند.

خطیب جمعه ابهر ضمن محکومیت شدید این جنایت جنون آمیز، تصریح کرد: از دولتمان در خواست داریم دیپلماسی فعالی داشته باشد و از همه ظرفیت ها استفاده کند تا حق از ظالمان گرفته شود چه طور ممکن است به خاطر ریختن چند تا آجر و شکستن چند تا شیشه که البته این کار نیز خلاف قانون و محکوم است عربستان سفارت خود را تعطیل می کند. و چندین کشوری که عددی نیستند تحریک می شوند برای قطع رابطه، اما جند صد نفر در منا در حال احرام کشته شدند آب از آب تکان نمی خورد آیا جان یک حاجی مهم بود و یا چند تا آجر سفارت بالاخره معلوم است که یک شیطنت بزرگ و یک فتنه عمیقی در کار ی است.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه افزود: البته این فتنه در زمان بنی عباس و بنی امیه تکرار شده و شیعیان عادت به اینگونه جنایتها دارند. امروز کار عربستان یک خوش خدمتی بزرگ برای رژیم صهیونیستی و آمریکا بود و ما نفرت خودمان را از آمریکا نیز اعلام می داریم.

وی یکی از سنتهای مهم پیامبر را بعد از فرهنگ معاشرت با مردم، تکریم والدین دانست و اظهار کرد: اصولا یکی از امتیازات اسلام بر سایه ادیان و مکاتب این است که به علاقه و محبت و همبستگی بین انسانها اهمیت زیادی داده و سعی نموده تا بین آنها رابطه عاطفی قوی برقرار کند و زندگی و برخورد آنها توام به مهر و عطوفت متقابل باشد.

امام جمعه شهر ابهر در ادامه اضافه کرد: شاید یکی از حکمتهای مهمی که همه انسانها از یک پدر و مادر متولد شده اند همین باشد که انسانها نسبت به همدیگر احساس یگانگی و خویشاوندی و برادری نمایند وقتی در دستورات و قوانین اسلام دقت کنیم می بینیم آنچه که وجودش سبب ازدیاد محبت و علاقه بین اقشار مختلف مردم بوده و هست و اسلام آن را بصورت واجب یا مستحب سفارش کرده و در مورد ان تاکید نموده است.

خطیب جمعه ابهر با اشاره به اینکه بزرگترین مصداق تقوا یعنی از فتنه و فتنه گران به دور باشیم تصریح کرد: اگر کسی شبانه روز نماز بخواند ولی گرفتار فتنه شود نماز او نمی تواند مشکلش را حل کند و اعتقاد راسخ، ایمان محکم و بدون تزلزل بهترین وسیله برای دفاع از مکتب و صراط مستقیم بوده به همین دلیل، نخستین سنگری که مورد حمله قرار می گیرد اعتقاد مردم است.

حجت الاسلام رحیمی به دیدار ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: رهبری عزیر در این دیدار در دو فصل و 14 بخش سخن گفتند که هر یک از این بخشها به تفسیر مفصلی نیاز دارد و ایشان نماز جمعه را قلب فرهنگی جامعه خوانده و آن را در برابر حمله ویروس های معنوی دشمن به ایمان و اخلاق جامعه، قرارگاه فرماندهی این جهاد دفاعی تعبیر فرمودند.

وی نماز جمعه را به عنوان یک قرارگاه دانست و تاکید کرد: قرارگاه ایمان، قرارگاه تقوا، قرارگاه بصیرت، قرارگاه اخلاق، از تعبیر قرارگاه نباید ما وحشت کنیم چون قرارگاه جزو تعبیرات و اصطلاحات مربوط به جنگ و مبارزه است و این جنگ وجود دارد بر ما تحمیل شده و ما در حال جنگیم منتهی جنگ نظامی نیست، جنگ معنوی، جنگ اعتقادی، جنگ ایمانی، جنگ سیاسی است، ما در حال یک چنین نبردی هستیم.

امام جمعه ابهر اضافه کرد: لذا همه باید کمک کنند این قرارگاه تقویت شود چنانکه در 8 سال دفاع مقدس مردم این قرارگاه جنگ را تقویت و حمایت می کردند امروزه اگر می خواهد در این جنگ نرم پیروز شود باید این قرارگاه را تقویت کنند.

خطیب جمعه ابهر تصریح کرد: اگر نماز های جمعه تقویت شود و مقدمات برای نماز های مردم فراهم شود فرزندان و جامعه ما بیمه خواهد شد نماز های جمعه دارای شرایط بیمه کننده جامعه و واکسینه مردم و جامعه از همه ویروسها و میکروبهای سرطان زا است.

انتهای پیام/ابهر24

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: