موج رسا
یادداشت

آنان انتخابات را که یکی از نقاط قوت کشور در سال های بعد از انقلاب بود را نشانه گرفتند و به بهانه و حتی پیش بینی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری پروژه خود را آغاز کردند.

کد خبر: ۱۵۹۱۷
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۳

به گزارش موج رسا, فاطمه کاظمی از فعالین دانشجوئی دانشگاه زنجان در یادداشتی با عنوان "امام زدائی و انقلاب زدائی دستور کار اصلی فتنه گران  "نوشت :


شش سال پیش کشور در بزنگاهی تاریخی قرار گرفت که ازآن می توان به عنوان غربالگری نام برد که متعهدان به این انقلاب و دستاورد های آ ن را از کسانی که ادعای ولایت پذیری و انقلابی بودن داشتند را از هم جدا نمود . هر چه قدر عمیق تر به حوادث آن سال ها نگاه کنیم میبینیم که هر چه جلوتر میرویم ریزش بیشتری داریم و افرادی که می مانند خلوص بیشتری دارند ، چون غربال در این مرحله ریز تر و دقیق تر میشود.

ایران اسلامی بعد از انقلاب بار ها و بارها دچار چنین فتنه هایی شده بود ، اما نکته ای که فتنه سال 88را از دیگر اتفاقات متماییز می کند ریشه تاریخی حداقل 10ساله آن است . به فتنه 88 نمیتوان بی ارتباط با حوادث قبل ازآن نگاه کرد و آن را باید در بستر اتفاقات قبل و بعد از آن بررسی کرد.

اتفاقات تاسف بار88 تبعات منفی بسیاری برای کشور داشت .بذر این فتنه از سال 78 جوانه زد و در طول این 10سال عوامل خارجی و داخلی در طی برنامه ریزی بودند تا امام زدایی و انقلاب زدایی را در دستور کار خود داشته باشند و بتوانند نظام سوسیالیستی مذهبی راه بیندازند تا با آن به خواسته هایی برسند که با انقلاب اسلامی و وجود رهبری مدبر و مردمی با بصیرت برای آنها غیر ممکن بود.10سال زمان کمی نبود تا بتوانند برنامه ای دقیق بچینند ،عوامل داخلی را شناسایی کنند،و بستری را مهیا کنند تا این اتفاقات را رقم بزنند. اما با ظهور دولت دهم و حمایت های رهبری از مشی کلی دستگاه اجرایی کشور که نه البته حمایت از یک شخص یا جریان خاص بود بلکه حمایت از گفتمانی مردمی و انقلابی و خدمت گذاران مردم بود بر نگرانی دشمنان داخلی و خارجی افزود. کشور های غربی به عنوان عوامل خارجی موثر در فتنه و کسانی که اتاق فرمان فتنه به حساب می امدند برای کلید زدن پروژه خود به آماده شدن مجموعه ای از شریط داخلی نیاز داشتند .

آنان انتخابات را که یکی از نقاط قوت کشور در سال های بعد از انقلاب بود را نشانه گرفتند و به بهانه و حتی پیش بینی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری پروژه خود را آغاز کردند.از طرفی دیگر متاسفانه افراد سود جو و تشنه مقام و منصب در داخل کشور که سال های سال خودشان را منتسب با امام خمینی (ره) و انقلاب به مردم شناسانده بودند با آنان یک صدا شدند.

این افراد بعد از رحلت امام خمینی(ره) عدالت را پیش پای توسعه قربانی کردند و از آرمان های امام فاصله گرفتند.و زمینه را برای حمله فرهنگی و اعتقادی دشمن مهیا کردند. و کم کم با افزایش زاویه گیری از اهداف نظام افراطین 2خرداد خیانت های خود را به کشور تمام کردند.اما این پذیرفتنی نبود که طایفه ای نگون بخت به بهانه رای و تقلب در انتخابات به قتل عام برترین ارزش ها و فضیلت های نظام اسلامی بپردازند.

فتنه بهانه ای شد تا مردم فرزندان ناخلف این انقلاب را بشناسند.قران چه خوب اشاره کرده ((و لقد فتنا الذین من قبلهم فلیعلمن الله الذین صدقوا و لیعلمن الکاذبین ما قطعا پیشینیان شمارا به فتنه انداختیم تا روشن شود چه کسانی راست میگویندو چه کسانی دروغ میگویند.

ریشه   اصلی فتنه هایی همچون فتنه سال های 78و 88 به ویژه 88در اصلاح طلبان افراطی بود که هزینه آن از جنگ 8ساله و از کل سال های تحریم های امریکا علیه ایران بیشتر شد.

در این جریان نخبگان سیاسی و برخی از شخصیت ها و مسولینی بودند که اگر نگوییم فتنه را همراهی کردند اما ان را تقبیح نمودند که این رفتار از بی بصیرتی آنها و عدم توجه به بیانات رهبری ناشی می شد. از طرف دیگر چه رسانه ها ی دیداری و شنیداری ملی و چه رسانه های بیگانه آتش به دامان این قضیه زدند و مغرضانه اخبار و اتفاقاتی را گزارش کردند که باعث تهییج احساسات مردم عادی شد .

اگر کمی فکر کنیم میبینیم که در آن سال ها تنها تصاویری که میشد دید شعار دادن و آتش زدن سطل های زباله و ... بود .دریغ از اینکه رسانه ای به ماهیت اصلی و تاریخی این قضیه بپردازد.و چه به جا رهبری اذعان داشتند که ((انبوهی از مطبوعات کشور به پایگاه دشمن تبدیل شده بود و در زمین دشمن بازی میکردند.))

از عوامل و منافقان داخلی که صرف نظر کنیم به توضیح راجب عوامل خارجی این حوادث میرسیم. این عوامل را میتوان در 4مورد خلاصه کرد.

1)برقراری ارتباط های پنهان بعد از انقلاب با مهره ی داخلی

2)کمک های مالی برای براندازی نظام و نیل به اهداف فتنه گران و افراد سود جو

3)حمایت های علنی غرب و اسرائیل در چارچوب پروژه های دیپلماسی عمومی

4)شبکه سازی اجتماعی در حوزه های مجازی و حقیقی

در این میان هم مطابق عملکرد های قبلی کشور های غربی ان ها از سلاحی بسیار پیشرفته استفاده کردند که رسانه و خبر رسانی عظیم و پیشرفته انها بود.آنان با استفاده از این ابزارات عده ای را در داخل کشور به توطئه و ...علیه نظام فرامیخواندند.از جمله این اقدامات میتوان به شبکه (بی بی سی ) اشاره کرد که درست شش ماه قبل از انتخابات برنامه های خود را به 24ساعت در روز رساند و شبکه(سی ان ان )که برنامه های عادی و همیشگی اش را قطع کرد و برنامه های خود را به مسائل داخلی ایران پرداخت.

به طور کلی از عوامل موثر در فتنه به سه مورد زیر اشاره کرد.

1)افراد عاقل و با بصیرت

2)افراد غافل و کم بصیرت

3)افراد خائن و بی بصیرت

در مورد کشور های غربی میتوان این طور قلمداد کرد که سیاستمدران آمریکایی تحلیل اشتباهی نسبت به ثبات ایران داشتند و خیال میکردند که حکومت ایران رو به نابوی است .

اما راجب فته گران و کسانی که سال های سال است از این نظام منتفع میشوند فقط و فقط میتوان اشاره به جاه طلبی و ندیده گرفتن جایگاه ولایت اشاره کرد.

اما خوشیختانه تمامی این تدارکات و خیال پردازی های دشمن تنها با یک سخنرانی رهبری در نماز جمعه به نابودی گرایید و مردم نیز در حماسه 9دی بار دیگر ثابت نمودند که با هر مشی سیاسی که دارند تا پای جان هوادار و محافظ این انقلاب و دستاورد های ان خواهند بود.9 دی پاسخ متقارن و متناسب انقلاب اسلامی به طرح انقلاب مخملی در کشور بود.

این اولین فتنه در طول تاریخی کشور نبوده و مسلما آخرین آن ها هم نخواهد بود .و چه خوب است که در این بحبوحه سیاسی تنها و تنها با پشتیبانی از ولایت فقیه بپردازیم تا به رهنمون های مدبرانه ایشان پایان این انقلاب و خون شهیدانمان را به انقلاب حضرت مهدی برسانیم.

 انتهای پیام/ نسیم زنجان

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: یادداشت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: