موج رسا
پیگیری عدم واریز حقوق کارمندان و کارگران شهرداری:

کارکنان و کارگران شهرداری زحمت کش ماهنشان  بیش از سه ماه حقوق دریافت نکردند و بیمه آنها بیش از هفت ماه است که واریز نمی شود و در قبال این مسئولین ارشد و شورای اسلامی شهر توجهی به مشکلات آنها نمی کنند.

کد خبر: ۱۵۹۲۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶

به گزارش موج رسا, در پی تماس کارکنان و کارگران شهرداری ماهنشان موضوع عدم واریز حقوق و بیمه پیگیری شد.

کارمندان و کارگران شهرداری ماهنشان ضمن ارایه مشکلات خواستار انعکاس مشکلات خود شدند.

«الیاس ملکی» در گفت و گو با خبر نگار شمیم ماهنشان اظهار کرد:  چند ماهی است حقوق های ما واریز نمی شود و با این وضع مالی  و هزینه ها گذراندن زندگی و تأمین امر و معاشمان با مشکل مواجه می شود، بنابراین علاوه بر تحمل بار این هزینه ها وقتی به موقع حقوق یک ماهه دریافت نکنیم تا بتوان با آن گذران زندگی کرد از خلق و خوی افراد گرفته تا آرامش و روابط خانوادگی همه از هم گسسته می شود.

وی افزود: چرا مسئولین احساس نمی کنند ما هم انسان هستیم و دارای زن و بچه می باشیم، چرا بیمه های ما واریز نمی شود، با این وضعیت اگر مشکل بیماری برای هریک از خانواده های ما رخ دهد  حداقل  دفترچه درمانی ما را تأیید نمی کنند و در جواب می شنویم هفت ماه است هزینه بیمه شما را واریز نکردند تا حداقل با هزینه کمتر درمان شویم .

024792651

«احمد کریمی » افزود: بی تفاوتی های مسئولین و یا نتیجه نداشتن پیگیری های شهردار،  علاوه بر مطالبات معوق حقوقی ، باعث شده که بیمه تامین اجتماعی ما نیز قطع شود  و ضمن پیگیری برای تمدید دفترچه درمانی متوجه می شویم که هفت ماه است بیمه ما واریز نمی شود.

وی گفت: ما از مسئولین ارشد و شورای اسلامی شهر انتظار داریم مشکلات ما را پیگیری کنند چرا که چند ماهی است با دیر واریز کردن حقوق کارمندان بالاخره با مشکلاتی گریبان گیر شدند.

کریمی خاطرنشان کرد: با وضعیت موجود قادر به پرداخت و  تامین هزینه های زندگی و پرداخت اقساط بانکی نیستیم.

 

024792652

024792654

 

سید یوسف موسوی اظهارکرد: عدم پرداخت به موقع حقوق و مطالبات کارگران و کارمندان شهرداری  مشکلات عدیده‌ای برای امرار معاشمان به وجود آورده است، و به طب با  تداوم این مشکلات  کاسه صبرمان کم خواهد شد و  مشکلات بیشتری  گریبان گیرمان خواهد شد.

وی افزود: چندماهی است اقساط  وام هایمان دیر شده، خواسته های فرزندانمان محیا نمی شود، در واقع رویمان را با سیلی سرخ می کنیم.

024792653

یکی از کارگران شهرداری گفت: ما تقریبا ۱۲ نفر در سطح شهر ماهنشان کار می کردیم که با عدم واریز حقوق ها  شهردار عذر بعضی ها را خواسته و به صورت چرخشی کار می کنیم و در این صورت تمیزی شهر هم با مشکلاتی مواجه خواهد شد، چرا که با عده ی کمی نفرات رسیدگی و پاک کردن کوچه ها و خیابانها سخت می شود.

وی افزود: عدم واریز حقوق ها ما را  با تنگناهای مالی بسیاری دست به گریبان کرده و برای گذران زندگی روزمره دچار مشکل شده ایم.

024792655

 

شهردار شهر ماهنشان در پیگیری این موضوع گفت: کمبود اعتبارات و عدم تخصیص اعتبارات به موقع باعث شده حقوق کارمندان و کارگران واریز نشود .

منصور ملکی نژاد  اظهارکرد: پیش بینی و ارایه بودجه درخواستی  امسال به این شهرداری دو میلیارد تومان بود که از آن فقط پانصدو پنجاه و سه میلیون تومان به تفکیک از منابع امور مالیاتی یکصدو هجده میلیون تومان، سایر در آمد ها یکصدو بیست و شش میلیون تومان و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور سیصدو هشت میلیون تومان بوده است.

024792650

وی افزود: سرجمع این اعتبارات که محقق شده ۲۵ درصد است که مسلما با  اختصاص این اعتبار  در انجام کارهای عمرانی، واریز حقوق کارمندان و کارگران و غیره در مذیقه خواهیم بود.

شهردار ماهنشان گفت: برای دریافت اعتبار و رفع برخی از مشکلات مکاتبات فراوانی شده است که فعلا نتیجه و پیگیری آن ها حاصلی نداشته است.

انتهای پیام/

 

شمیم ماهنشان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: