موج رسا
در دی ماه سال جاری صورت گرفت

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: در دی ماه سال جاري تعداد 5 میلیون و 155 هزار و 491 تردد وسيله نقليه در جاده های استان زنجان ثبت شده است.

کد خبر: ۱۶۳۳۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۳

ایرج دست نشان امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا,  اظهار داشت: در دی ماه سال جاري تعداد 5 میلیون و 155 هزار و 491 تردد وسيله نقليه در 27 مقطع از محورهای مواصلاتي داراي ترددشمار برخط فعال استان زنجان ثبت شده ‌است.

وی افزود: در این مدت تعداد ترددها در جاده های کشور حدود 319 میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه 24 ام کشور را داراست.

این مسئول خاطرنشان کرد: بیشترین تردد در محور خرمدره - ابهر با 351 هزار و262 و کمترین تردد در محور دندی- تکاب با 2 هزار و168 جابه جایی صورت گرفته است.

دست نشان اظهارداشت: 26 درصد از كل تردد وسايل نقليه به وسايل نقليه سنگين اختصاص داشته است در حالیکه میانگین کشوری 17 درصد بود .

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در رتبه هشتم کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: میانگین نرخ جریان تردد وسایل نقلیه درمحورهای استان دراین مدت 138 وسيله نقليه در هر ساعت بوده است.

دست نشان به اشاره به اینکه ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 275 وسيله نقليه است، خاطرنشان کرد: استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 25 را در كشور داراست.

وی افزود: همچنین نرخ جریان تردد وسايل نقليه سنگين در كل محورهاي مواصلاتي استان زنجان در اين مدت 35 وسیله نقلیه سنگين در ساعت بوده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان خاطرنشان کرد: در حاليكه ميانگين كشوري اين نرخ 46 وسیله نقلیه سنگين بوده و استان زنجان رتبه 19 را در كشور داراست.  

وی ادامه داد: بیشترین نرخ جریان تردد در محور خرمدره- ابهر با 490 تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محوردندی- تکاب با 3 تردد در ساعت صورت گرفته است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تردد جاده نقیله 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: