موج رسا
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان:

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: سرعت غیر مجاز با 14 درصد،بیشترین تخلف رانندگان در جاده های زنجان محسوب می شود.

کد خبر: ۱۶۵۹۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

ایرج دست نشان امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا,  اظهار داشت: از کل ترددهای صورت گرفته در جاده های استان در دیماه 14درصد با تخلف سرعت غیرمجاز، 1درصد ایرج دست سبقت غیرمجاز و 11 درصد با فاصله طولی غیرمجاز همراه بوده است.

وی با بیان اینکه ميانگين سرعت متوسط در كل محورهاي استان برابر با 81 كيلومتر بر ساعت بوده است، خاطرنشان کرد:  محورهاي آزاد راه قزوین- زنجان و آزاد راه زنجان-تبریز با سرعت متوسط 95 و 94 كيلومتر بر ساعت داراي بيشترين سرعت متوسط در محورهاي مواصلاتي استان است.

این مسئول تصریح کرد: همچنین محورهای تکاب - دندی و سلطانیه - زنجان با سرعت متوسط 39 و 51  كيلومتر بر ساعت کمترین سرعت متوسط را دارا هستند.

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان زنجان با اشاره به اینکه ساعت اوج ترافيك در مجموع محورهاي استان بين ساعات 16 الي 20 است، افزود: اوج تخلف سرعت غيرمجاز نيز در ساعات بعد از نیمه شب تا 5 صبح اتفاق مي‌افتد.

دست نشان ادامه داد: لذا كنترل موثر محورهاي مواصلاتي در ساعات اوج ترافيك و ساعات اوج تخلف در محورها سبب كاهش ريسك وقوع تصادفات در محورهاي مواصلاتي خواهد‌ شد.

 انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تخلف غیر مجاز سرعت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: