موج رسا
رئیس هیئت نظارت انتخابات شورای نگهبان زنجان خبر داد

رئیس هیئت نظارت انتخابات شورای نگهبان زنجان از تایید صلاحیت 105 نفر معادل 56.5 درصد کاندیداهای زنجانی خبر داد.

کد خبر: ۱۶۷۸۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴

حسین میرزاپور امروز در گفت وگو با خبرنگار موج رسا, اظهار داشت: با توجه به ثبت نام 186 نفر به عنوان کاندیدای مجلس شورای اسلامی از استان زنجان،در نهایت صلاحیت 105 نفر از سوی شورای نگهبان تایید شد.

وی با اشاره به اینکه 56.5 درصد کاندیداهای ثبت نام کننده، تایید صلاحیت شده اند، تصریح کرد: 77 نفر نیز معاول 41 درصد صلاحیتشان تایید نشده است.

رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان با بیان اینکه چهار نفر از ثبت نام کنندگان نیز از ادامه راه برای کسب کرسی مجلس شورای اسلامی انصراف داده اند، افزود: افرادی که در دو مرحله اول و دوم تایید صلاحیت ها از سوی هئیت های اجرایی و هئیت های نظارت استانی و در مرحله آخر از سوی شورای نگهبان رصد صلاحیت شده اند می توانند تا 19 بهمن ماه سال جاری اعتراض خود را اعلام کنند.

میرزاپور ادامه داد: این افراد در تهران به باشگاه تختی و در زنجان به دفتر هئیت نظارت استان واقع در مجتمع ادارات مراجعه کرده و اعتراض های خود را با دریافت فرم مخصوص ارائه کنند.

وی با بیان اینکه از 20 بهمن به مدت هفت روز از سوی شورای نگهبان به اعتراض ها رسیدگی می شود، افزود: اعلام قطعی پاسخ اعتراض های کاندیداها 27 بهمن ماه سال جاری خواهد بود.

رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان ادامه داد: اسامی قطعی افرادی که مردم باید به آنها در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی رای باید بدهند، 28 بهمن ماه اعلام می شود.

وی گفت: در نهایت کاندیداها از 29 بهمن به مدت هفت روز می توانند نسبت به تبلیغات اقدام کرده و هفتم اسفند ماه انتخابات برگزار شود.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: