موج رسا
کارشناس مسائل اقتصادی:

کارشناس حوزه اقتصادی داخلی حل مشکلات اقتصادی را تکیه بر توان داخلی عنوان کرد و گفت: رفع تحریم‌ها نمی‌تواند مشکلات اقتصاد داخلی را حل کند.

کد خبر: ۱۶۸۰۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به مسئله رکود داخلی در کشور اظهار کرد: حل مشکلات رکود داخلی با توجه به سیاست گذاری‌های درست و نگاه به داخلی می‌توان این مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه برنامه مهمترین سیاست دولت در حوزه اقتصاد نظریه‌های که در این حوزه ئیشنهاد می‌دهد منوط به این شده است که به واسطه سرمایه گذاری‌های خارجی اقتصاد را به حرکت در بیاوریم.

این کارشناسی حوزه اقتصادی با بیان اینکه پتانسیل‌های داخلی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌توانیم برای حل مشکلات اقتصادی گام برداریم، ابراز کرد: باید در حل مشکلات اقتصادی داخلی مردم را بکار بگیریم و باید در حوزه اقتصاد مقاومتی مردم باید اقتصاد را اداره کنند.

وی با اشاره به اینکه از دولت انتظار داریم که برای خروج از رکود مردم را پای کار بیاورد، ابراز کرد: اگر مردم وارد این حوزه شوند با توجه به اینکه در دوران تحریم نیز مردم پای کار بودند و امروز نیز این امر تحقق یابد مشکلات اقتصادی قابل حل خواهد بود.

محمدی با بیان اینکه در حوزه تحریم ما معتقد هستیم که وقتی اتفاق می‌افتد اثر و نتایج آن بلافاصله دیده می‌شود، ابراز کرد: انتظار داریم با حذف تحریم‌ها اثر آن را در حوزه اقتصاد ببنیم درست است که تحریم‌های صورت گرفته تاثیر در اقتصاد داشت حذف تحریم‌ها نیزباید اثر خود را در حوزه اقتصاد داخلی نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه باید بدانیم که مسئله تحریم‌ها چقدر بر اقتصاد اخلی ما تاثیر داشته است، بیان کرد: گزارش سناتور‌های ایالات متحده تاثیر تحرم‌ها را براقتصاد ایران تنها 10 درصد عنوان کرده‌اند.

این کارشناسی حوزه اقتصادی ابراز کرد: ما اگر تحریم‌ها را حذف کنیم درصد کمی بر اقتصاد داخلی تاثیر دارد و اینجاست که اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: رفع تحریم‌ها تنها راه حل مشکلات اقتصادی است که مقام معظم رهبری نیز به آن تاکید فراوان دارند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تحریم‌ها 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: