موج رسا
امام جمعه دندی:

امام جمعه دندی گفت: از معیار های انتخاب اصلح این است که کاندیداهای نمایندگی باید ساده زیست و آشنا به درد محرومان باشند و به کانون قدرت و ثروت وابسته نباشد.

کد خبر: ۱۶۹۰۸
تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۳

به گزارش موج رسا, «حجت الاسلام سیدعمران حسینی نسب » در خطبه های این هفته نماز جمعه دندی، ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن های انقلاب، به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در مسائل اقتصادی و نظامی پرداخت.
وی افزود: متاسفانه در مجالس عمومی و فضای مجازی گفته می شود، که وضع اقتصادی مردم قبل از انقلاب بهتر بود ولی دوبرابر شدن جمعیت کشور، افزایش توان خرید مردم و چشم هم چشمی ها و تجملات را نیز باید در نظر گرفت.
خطیب جمعه دندی با اشاره به برنامه های دهه فجر در شهر دندی و روستاهای تابعه، از برنامه ریزی و برگزاری جشن ها تشکر کرد و گفت: البته این برنامه ها آسیب هایی نیز دارد و یکی از آنها اینکه برنامه ها باید متناسب با اهداف انقلاب باشد.
حجت الاسلام حسینی نسب ضمن تشکر از برنامه های صدا و سیما در دهه فجر، از صدا وسیما بخاطر پوشش برنامه های شهر دندی در دهه فجر تشکر کرد.

وی در ادامه مباحث هفته های گذشته مبنی بر معیار های انتخاب اصلح، با اشاره به اینکه اگر کسی درد فقر و نداری و محرومیت را نچشیده باشد نمی تواند مشکلات اقشار محروم و نیازمند جامعه را درک کند، افزود: حضرت امام خمینی ره می فرماید: وکلا مجلس از طبقه ای باشند که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنه گان را نمی توانند بفهمند.
امام جمعه شهردندی گفت: مقام معظم رهبری مدظله نیز می فرمایند: نماینده مجلس باید دلسوز مردم – بخصوص طبقات محروم – باشد و برای آنها کار و فکر کند. نامزدهای انتخابات مراقب باشند خود را وامدار ثروتمندان و قدرتمندان و امثال اینها نکنند. اگر کسی وامدار دستگاه‏ها و اشخاص و وامدار پول و قدرت شد، دیگر نمی‏تواند برای مردم دلسوزی کند.
حجت الاسلام حسینی نسب با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان ارتش، اظهارکرد: انقلاب اسلامی هنوز در نیمه راه است و انشالله با یاری خداوند، ملت ایران به قله های بلند عزت و اقتدار در مسائل اقتصادی و سیاسی و … دست خواهند یافت.
وی با بیان اینکه همچنان خبری از آثار رفع تحریم ها نیست، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری راه حل رفع مشکلات اقتصادی مدیریت صحیح، اتکا به داخل و مقاوم سازی اقتصاد است.
امام جمعه دندی به آزاد سازی دو شهر شیعه نشین در سوریه اشاره کرد و این پیروزی ها را نتیجه مقاومت و ایستادگی مردمان شجاع این دو شهر دانست و از مقام شهدای مدافعان حرم تجلیل کرد.
خطیب جمعه دندی با تبریک ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار و بهورز، زنان و پرستاران را به الگو گرفتن از این بانوی بزرگ کربلا دعوت کرد.
حجت الاسلام حسینی نسب به سالروز حکم تاریخی حضرت امام مبنی بر اعدام سلمان رشدی اشاره کرد و گفت: بعد از این حکم، زندگی برای این شخص شیطانی جهنم شده و بارها مجبور شده که محل زندگی خود را تغییر دهد.
امام جمعه دندی با گرامی داشت ۲۹ بهمن سالروز قیام مردم تبریز در سال ۵۶ ، سالروز شهادت دبیرکل سابق حزب الله لبنان را تسلیت گفت.
انتهای پیام /

شمیم ماهنشان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: