موج رسا
امام جمعه ماهنشان:

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: مقاوم‌سازی اقتصاد از مسائل اصلی کشور است، بنابراین مسولان دنبال راه‌حل اشتغال جوانان، بیکاری و دیگر مشکلات اقتصادی‌ باشند.

کد خبر: ۱۶۹۰۹
تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵

به گزارش موج رسا,«حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور» در خطبه های این هفته نمازجمعه عبادی و سیاسی ماهنشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، اظهارکرد: حضرت امام خامنه‌ای در جمع فرماندهان و جمعی از پرسنل نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران در سالروز بیعت نیروی هوایی با امام راحل عظیم الشان بر چندمطلب تآکید فرمودند که تمام هدف دشمن، بازداشتن ملت نظام جمهوری اسلامی از ادامه‌ راه است، اما مردم جامعه اسلامی باید با برخوردار از علم، عدل، اخلاق، عزت و پیشرفت‌،تلاش کنند تا دشمن نتواند به اهداف خود برسد چرا که تلاش کنونی دشمن تغییر ماهیت و هویت انقلابی نظام جمهوری اسلامی‌ است .

وی راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم ایران و شهرستان ماهنشان را معطوف به فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن به عنوان یکی از مهمترین نمادهای مردم سالاری دینی، بیعتی مجدد با آرمان نظام اسلای و ولی امر مسلمین جهان و نماد بصیرت و بیداری انقلابی بود.  خطیب نماز جمعه ماهنشان گفت: همچنانکه رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کرده اند، راهپیمایی ۲۲ بهمن و شعارهای استکبار ستیزانه به ویژه مرگ بر آمریکا بار دیگر دشمنان اسلام و نظام را ناامید کرد.  حجت الاسلام زاهدی پور تأکید کرد: دفاع از حریم ولایت و حرم اهل بیت هم یک وظیفه دینی است و از طرفی دفاع استراتژیک است، این دفاع موجب دور نگه داشتن دشمن از مرزهاست. همچنانکه رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده شهدای مدافع حرم فرمودند: «مدافعان حرم مبارزه نمی‌کردند، باید در کرمانشاه و همدان می‌جنگیدیم.»  وی افزود: کمک به مردم فلسطین و لبنان هم از این پشتوانه امنیتی برخوردار است، بخشی از بصیرت هم به این معناست. پس جاهلانی که سعی در القای شبهه حیف و میل کردن هزینه‌های عمومی هستند، این بصیرت و نگاه استراتژیک را ندارند. نگاه مخالفان دفاع از حرم، فقط آخور و تخلیگاه است.

امام جمعه ماهنشان با ااشاره به انتخابات ۷ اسفندماه سال جاری گفت: مواظب باشیم ممکن است افرادی از کاندیداها به دنبال تجزیه شهرستان و تکه پاره کردن آن باشند، زمانی این‌ها را متوجه می‌شویم که تعصبات قومی و قبیله‌ای را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به معیارهایی که از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شده است، اظهارکرد : در انتخابات احساسات و تعصبات کور قومی و حزبی و جناحی، دوقطبی‌سازی و تشنج و تنش و هرگونه ناامنی را از انتخابات دور کنید چرا که همه این ها ترفندهای دشمنان است .

وی افزود:حضرت آیت الله خامنه ای ایجاد شکاف و دو قطبی کاذب و خطرناک میان ملت و نظام را از اهداف همیشگی جبهه دشمن و در رأس آن امریکا خواندند و تأکید کردند: حضور ملت در انتخابات و تجلی دوباره ارتباط مستحکم مردم و نظام، به معنای نصرت جمهوری اسلامی و ناکام ماندن این اهداف دشمن است و این حضور براساس وعده صدق الهی، نصرت و یاری پروردگار را به همراه می آورد.  خطیب نمازجمعه ماهنشان گفت: شخص‌محوری و غفلت از منافع ملی، وعده حل مشکلات برخی افراد این نوع نگاه چه از سوی رأی دهنده و چه از سوی کاندیدا خیانت است- ان الله یأمرکم ان تؤدوا الامانات الی اهلها-  حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: توصیه های رهبرمعظم انقلاب به مسئئولان این است که معیارهای غرب‌گرایانه و عاری از ارزشهای ملی و مکتبی و انقلابی را دنبال نکنند، رفتارهای ماکیاولیستی و تحکمی و ولخرجی‌ها و اسرافهای دور از شأن جامعه اسلامی را انجام ندهند.

وی افزود: انتخابات، تجدید قوای ملت و بیعتی تازه با اهداف انقلاب اسلامی ‌ است، بنابراین مسؤولان مشغول به مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌ای نشوند و از مسائل مهم دیگر جامعه از جمله اقتصاد غافل نباشند.

امام جمعه ماهنشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنان خود درباره انتخابات با اشاره به برخی حرفهای غلط و نامناسب که این روزها مایه تشویش و تردید مردم می شود افزودند: این حرفها فقط با نگاه سیاسی و به علت دوری از انگیزه های خدایی بیان می شود اما اکنون قصد ندارم به آنها بپردازم.

حجت الاسلام زاهدی پور تأکید کرد: توجه کامل و همیشگی به نقشه‌ها و اهداف جبهه وسیع دشمنان‌ داشته باشید چرا که غفلت از آن ظلت و خفت را به بار می آورد.  وی با اشاره به ثبت نام در حوزه‌ها،افزود: یکی از کارکردهای مهم حوزه پرورش نخبگان است که هیچ جامعه‌ای بدون حضور نخبگان رشد نمی کند، نخبگان حوزوی به دلیل جایگاه اجتماعی خاصی که دارند، حتی زمینه‌ساز رشد مدارس و دانشگاه‌ها نیز هستند، نخبگان حوزوی بیشتر در معرض دید جامعه قرار می‌گیرند.

امام جمعه ماهنشان گفت: تجربه هم اثبات کرده که مناطق عالم خیز، پیشرفتشان بیشتر است، روحانیت زبان گویای مردم است، البته مواظب باشیم که به دلیل همین ویژگی، دشمن در صدد تخریب این نهاد مهم است، اعتقاد به اسلام اصیل در گروه پیروی از روحانیت است.  حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران هم نمونه و دلیل بارز اهمیت است در هر نقطه‌‌ای از تاریخ که روحانیت نقش‌آفرینی کرده، ایران اوج گرفته است. آل بویه، صفویه، مشروطه و شکست آن با کنار رفتن روحانیت و در نهایت انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی با اشاره به صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد و اعدام سلمان رشدی، نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی (۱۳۶۷ ه.ش) افزود:سلمان رشدی در خاطرات خود با اشاره به روزهای پس از صدور حکم امام می‌گوید: «بارها مجبور به تغییر محل زندگی خود می‌شود.» به‌دلیل فشار ناشی از حکم امام، پلیس انگلیس وظیفه حفاظت از رشدی را بر عهده می‌گیرد و همین وضعیت سبب طلاق همسر وی می‌شود.

خطیب نمازجمعه ماهنشان گفت: سلمان رشدی از لحظه صدور حکم امام خمینی(ره) مخفی شد و پلیس انگلیس (اسکاتلند یارد) حفاظت از وی را در مکان‌هائی نامعلوم برعهده گرفت. هزینه‌های محافظت از او در سال بین یک تا ۱۰ میلیون پوند تخمین زده می‌شد؛ در حدی که یکبار شاهزاده چارلز (ولیعهد انگلستان) اعلام کرد: سلمان رشدی سرباری پرخرج برای‌ مالیات‌دهندگان انگلیسی است.  انتهای پیام /

 شمیم ماهنشان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: