موج رسا
فرمانده سپاه استان زنجان:

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: اینکه بسیج نیروی تمام نشدنی است و این نیرو در عرصه های مختلف کارآمدی خود را نشان داده است.

کد خبر: ۱۶۹۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۱

سردار جهانبخش کرمی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد.

وی با بیان اینکه تشکیل سپاه و بسیج از تدابیر امام خمینی (ره) بود، افزود: حضرت امام خمینی (ره) با چنین تدابیر مهمی توانستند برای همیشه نظام اسلامی را بیمه کنند.

سردار کرمی با اشاره به نقش بسیج در حل بحران های جامعه خاطرنشان کرد: بسیج در ایجاد امنیت در جامعه نقش بسزایی ایفا کرد و صحنه های بسیار زیبایی را خلق کرد.

وی با بیان اینکه با ورود بسیج در عرصه های مختلف برنامه های نظام اسلامی خوب پیش رفت، افزود: بسیج در دوران دفاع مقدس نیز نقش تاثیرگذاری را ایفا کرد.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان یادآور شد: پس از ورود بسیج به صحنه پیش بینی شدمن سقوط ایران در 10 روز بود، اما با ورود بسیج به جبهه ها ورق برگشت و عملیات های موفق یکی پس از دیگری برگزار شد.

وی با بیان اینکه ابتکار عمل رزمندگان به ویژه بسیجیان موجب شد تا عملیات های بزرگی در دوران دفاع مقدس اجرا شود، افزود: چندین عملیات قابل توجه آفندی در این زمینه برگزار شد.

سردار کرمی با اشاره به اینکه هیچ کس باور نمی کرد عملیاتی همچون عملیات فتح المبین در دوران دفاع مقدس اجرا شود، افزود: این عملیات های بزرگ به برکت روحیه جوانان بسیجی و با هدایت سپاه محقق شد و تدبیر امام خمینی (ره) معادلات نظامی دنیا را برهم ریخت.

وی با بیان اینکه بسیج نیروی تمام نشدنی است و این نیرو در عرصه های مختلف کارآمدی خود را نشان داده است، افزود: بسیج همانند دریای خروشان در دوران دفاع مقدس حضور یافت چرا که وصل به امت بود.

این مسئول یادآور شد: بسیج موجب شد تا نظام اسلامی در برابر توطئه های دشمنان بیمه شود.

وی با بیان اینکه سپاه ظرفی است که با بسیج پر می شود، خاطرنشان کرد: به برکت بسیج هر زمان اراده ای در کار باشد، نیروهای بسیجی در صحنه حضور دارند.

سردار کرمی با اشاره به آمادگی نیروهای بسیجی استان زنجان یادآور شد: استان زنجان دارای نیروهای ارزشمندی است که حافظ انقلاب اسلامی هستند.

وی روحیه بالای معنوی،انگیزه،ایمان، معنویت، اخلاص و روحیه شور و نشاط بسیج را موجب پیروزی در عملیات های دوران دفاع مقدس دانست و افزود: صحنه های زیبای اعزام، ثبت نام و حضور در جبهه های حق علیه باطل بسیار موجب حیرت بود.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه بسیاری از بسیجیان برای حضور در جبهه به طرق مختلف اقدام می کردند، افزود: پوشیدن کفش پاشنه بلند، تغییر شناسنامه،گریه و زاری از شگردهای بسیجیان برای حضور در جبهه بود.

وی با اشاره به شهادت 36 هزار دانش آموز بسیجی افزود: 5 هزار طلبه نیز خون خود را برای پایداری نظام اسلامی اهدا کردند.

سردار کرمی با بیان اینکه در هنگام اعزام رزمندگان به جبهه صحنه های زیبایی توسط مادران، پدران و خواهران رزمندگان خلق می شد، افزود: خانواده ها با چهره ای گشاده و بشاش فرزندان خود را برای حضور در جبهه ها بدرقه می کردند.

وی پشتیبانی مردم از جبهه ها را نیز مطلوب دانست و افزود: ارسال کمک های مردمی به جبهه ها از دیگر صحنه های بکر و نادر کمک مردم به جبهه بود.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان خداحافظی رزمندگان در شب های عملیات را از دیگر صحنه های زیبای دوران دفاع مقدس دانست و افزود: خوش و بش رزمندگان باهم، خواندن زیارت عاشورا،شوخی ها و خلوت های رزمندگان قبل از عملیات ها از صحنه های زیبای جنگ است.

وی وداع رزمندگان را در شب های عملیات بهترین صحنه های دوران دفاع دانست و افزود: برگزاری مراسم حنابندان، رد شدن رزمندگان از زیرقرآن، برگزاری آرایشگاه دامادی از دیگر صحنه های زیبای این دوران است.

سردار کرمی امضای یادگاری، برگزاری نماز شب، دعای کمیل، سکوت بسیجی، اشک های شبانه و ارتباط خالصانه با محبوب را از دیگر صحنه های دفاع دانست و افزود: چین فرهنگی باید برای همیشه زنده بماند و مردم با چنین ارتباطات عمیق و تاثیرگذاری آشنا شوند.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: