موج رسا
وقتی تبلیغات زود هنگام می شود

متاسفانه برخی کاندیداها با تبلیغات زود هنگام قانون را دور زده و می خواهند با بی قانونی، وارد مجلس شورای اسلامی شوند.

کد خبر: ۱۶۹۸۰
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۲

به گزارش موج رسا, تا آغاز شروع تبلیغات کاندیداها زمان زیادی باقی مانده است، اما از چند ماه گذشته کاندیداهای مجلس اقدام به تبلیغات زود هنگام کرده و در سایت ها و کانال های اطلاع رسانی و فضای مجازی به شدت مبادرت به تبلیغات می کنند.

هر یک از کاندیداها ه شیوه های گوناگونی از توزیع کارت های تبلیغاتی گرفته تا تبلیغ در شبکه های اجتماعی را در پیش گرفته و اقدام به تبلیغات زود هنگام می کنند علیرغم اینکه مسئولان از مقابله با چنین اعمالی خبر می دهند اما هر روز که به انتخابات نزدیکتر می شویم، موج تبلیغات گسترده تر می شود.

 

*تبلیغات زود هنگام قانون شکنی است

یک شهروند زنجانی با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام امروز همه گیر شده است، افزود: افرادی که می خواهند قانونگذاری کنند چطور می توانند قانون شکن باشند.

مجید حیدری با اشاره به اینکه تبلیغات کاندیداها به شدت افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: متاسفانه تقریبا همه کاندیداها به این کار مبادرت می کنند.

وی افزود:برخی طرفداران کاندیداها با مراجعه به درب خانه های شهروندان نسبت به توزیع کارت های تبلیغاتی اقدام می کنند.

این شهروند با گلایه از روش های تبلیغ برخی کاندیداها گفت: برخی افراد فقط قصد دارند به هر طریق ممکن خود را به کرسی انتخابات برسانند.

 

*مردم آزاری با تبلیغات کاندیداها

یک شهروند دیگر نیز با اشاره به برگزاری جلسات کاندیداها گفت: برخی کاندیداها در منازل خود اقدام به برگزاری جلسه می کنند که گاهی تا 70 تا 80 نفر در یک محله جمع می شوند که موجب مردم آزاری می شوند.

مینا احدی با اشاره به اینکه خانم ها نیز در جمع و گردهمایی زنان مبادرت به تبلیغ می کنند، افزود: این روزها حتی در مسجد و امامزاده ها نیز تبلیغات گسترده شده است.

وی گفت: دلیلی ندارد برای معرفی کاندیداها قانون را دور زد، این کار مردم را متوجه بی قانونی این افراد می کند.

این شهروند زنجانی با بیان اینکه هفته گذشته برای مراسم روضه خوانی دعوت شده بودم، گفت: در کمال تعجب در آخر مراسم یکی از کاندیدها سخنرانی کرد و قول هایی به مردم داد.

 

*شبکه های اجتماعی در قرق کاندیداها

حسن خانمحمدی یکی دیگر از شهروندان زنجانی ایجاد کانال های طرفداران کاندیداها در شبکه های اجتماعی را یکی از تخلفات این افراد عنوان کرد و گفت: هر روز به یک کانال اضافه می شوم که نمیدانم شماره من را چه کسانی به این افراد داده است.

وی افزود: تمامی کاندیداها باید با رعایت اخلاق انتخاباتی، اخلاق اسلامی و حفظ سلامت رای مردم، آرامش عمومی را مد نظر داشته باشند.

این روزها آنچه که بیشتر از گذشته نمود دارد، تحرکات نامزدها در فضاهای مجازی است این موضوع مسئولین مربوطه را نیز به واکنش واداشته است.  با گسترده شدن امکانات مجازی در جامعه و وفور این شبکه های مجازی، این امکانات بصورت پنهانی در خدمت تبلیغات انتخاباتی زودرس کاندیداها قرار گرفته است که البته مسئولین نظارتی بصورت مداوم در این زمینه هشدار می دهند.

  *تبلیغات در کانال های تلگرام مصداق تخلف انتخاباتی است  رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان زنجان اظهار داشت: پس از تشکیل نظام جمهوری اسلامی دشمنان همواره در تلاش برای ضربه زدن به نظام و انقلاب بودند.

حسین میرزاپور با بیان اینکه در حال حاضر نیز که موضوع انتخابات در پیش‌ رو است، دشمنان در تلاش برای ضربه زدن به کشور با استفاده از نقاط ضعف هستند، افزود: همگان باید در انجام این کار اقدامات لازم را انجام دهند.

وی همچنین با تاکید در برخورد جدی با متخلفان اضافه کرد: امید است، قضات در تصمیم‌ گیری محکومیت متخلفان انتخاباتی به غیر از حق، نظر شخص یا گروه تاثیرگذار دیگری را اعمال نکنند.

میرزاپور در ادامه با اشاره به برخورد جدی هیئت نظارت در برخورد با متخلفان افزود: در برخورد با چنین اشخاصی جدی هستیم و با کسی تعارف نداریم.

رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان زنجان با اشاره به نحوه تبلیغات کاندیداها گفت: انتظار می‌ رفت مجلس شورای اسلامی نحوه برخورد با تبلیغات کاندیداها را شفاف‌ تر کند که چنین نشده است.

میرزاپور خاطرنشان کرد: شورای نگهبان با جرائم انتخاباتی به شدت برخورد می ‌کند وعزم جدی برای برخورد با هرگونه تبلیغات زودتر از موعد داوطلبان در فضای مجازی و یا دیگر اماکن مطابق قانون وجود دارد.  رئیس کل دادگستری استان زنجان نیز در این زمینه معتقد است،استان زنجان دارای مردمی متدین و فعالیت جناح های سیاسی معقول و منطقی و حرکت های مبتنی بر رعایت قوانین و عدالت است.

گل محمدی با اشاره به اینکه خوشبختانه در انتخابات دوره های گذشته هیچ جرایم انتخاباتی در استان گزارش نشد، افزود: برگزاری انتخابات با حضور حداکثری، با صلابت و سلامت ضرروی است.

وی توجه و رعایت فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) در خصوص چگونگی اعتدال و قانون مداری  را امری واجب بر شمرد و گفت: این فرمایشات باید سرلوحه همگان باشد.

البته آمار تخلفات کاندیداها بالا است از تبلیغات زودهنگام شروع شده و با دادن وعده و وعیدها، شام و نهار و برگزاری جش های انقلاب و پخش شیرینی و شکلات و برگزاری محافل دوستانه، هم اندیشی و نشست با اصحاب رسانه تنها برخی از تخلفات این افراد محسوب می شود.

  انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: