موج رسا
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان گفت: اعزام این کاروان‌ها به مناطق جنگی باعث تجدید بیعت با شهدا و زنده نگه داشتن تاریخ دفاع مقدس می‌شود.

کد خبر: ۱۶۹۸۴
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵

به گزارش موج رسا, سردار جهانبخش کرمی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی راهیان نور استان زنجان با اشاره به گرامیداشت یاد وخاطره شهدای عملیات والفجر 8، اظهار کرد: غواصان و رزمندگان زنجانی در طول دفاع مقدس، نقش برجسته و ارزنده ای ایفا کردند.

وی با با اشاره به اهداف برنامه های راهیان نور خطر نشان کرد: سرزمین راهیان نور ومناطق جنگی دوران ۸سال دفاع مقدس، بهترین نقطه برای افزایش بصیرت، پیاده کردن وصایای شهدا، بیان اهمیت ولایت، اهمیت حجاب و عفاف در جامعه می باشد.  فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان در ادامه بیان کرد: با اعزام اقشار مختلف مردم ونسل امروز به مناطق جنگی می توان مسائل فرهنگی را به آنان ارائه داد وآنها را با فرهنگ ایثار،غیرت، شجاعت و رشادت های رزمندگان دوران ۸سال دفاع مقدس آشنا کرد.

سردار کرمی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از شهادت نیست"، افزود: عطر شهیدان، خود به خود هر قلب پاکی را به سمت خود می کشاند.

وی با بیان اینکه مرحله ساخت فاز 1 اردوگاه زنجان در خرمشهر با ظرفیت 700 نفر به اتمام رسیده است، افزود: با به دست آمدن اعتبارات لازم به زودی فاز2 شروع خواهد شد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان با اشاره به اینکه یک هزار و 279 نفر در طول سال گذشته به ماطق عملیاتی غرب اعزام شده اند: سه هزار 348 نفر نیز از دانش آموزان به یادمان های عملیاتی غرب اعزام شده اند.

سردار کرمی با اشاره به اینکه 4 هزار نفر در ایام تعطیلات نوروز 95 به مناطق عملیاتی راهی می شوند، تصریح کرد: 856 میلیون اعتبار برای اعزام این عزیزان نیاز است.

وی با بیان اینکه به برکت خون های شهداست که این همه امکانات فراهم است در جامعه و هر چه قدر در این راه خدمتی کرده باشیم، وظیفه است، پس بنابراین برای اینکه اقشار مختلف مردم و جوانان از معنویات راهیان نور بهره برده و پیوند قوی بین شهدا و نسل جدید ایجاد شود.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان، ادامه داد: باید هرچه درتوان هست برای برگزاری راهیان نور به بهترین نحو انجام دهیم، چرا که دشمن برای انحلال چنین برنامه های نقشه های فراوانی می ریزد.

*اردوهای راهیان نور، یکی از راه های مقابله با جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی است

سردار صالحی، فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان نیز در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی اردوهای راهیان نور اظهار کرد: اردوهای راهیان نور، یکی از راه های مقابله با جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی اردوهای راهیان نور را گامی اساسی در راستای آشنایی نسل جوان با فرهنگ و تفکر بسیجی و مفاهیم ارزشمند ایثار، شجاعت و فداکاری دانست و تصریح کرد: این اردوهای معنوی و زیارت سرزمین نور، عامل مهمی در ایجاد تغییرات بنیادین در رفتارهای نسل جوان و سوق به سمت ارزش های اسلامی و الهی به شمار می رود.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، خاطر نشان کرد: ما باید با تمام توان و با بهره گیری از ظرفیت های دستگاههای اجرایی در این راستا اقدام نمائیم تا بتوانیم جوانان خودمان را با فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ رزمندگان آشنا کنیم.

*هرساله، شاهد گسترده‌تر شدن حرکت‌های راهیان نور هستیم

مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در رابطه با اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: هرساله شاهد گسترده‌تر شدن حرکت‌های راهیان نور در همه اقشار و بویژه توسط دانش‌آموز که دارای قلب‌های بسیار پاک و با صفایی هستند، هستیم.

علی مهدیخانی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهداء و سالگرد عملیات والفجر8، توضیحاتی در خصوص پشتیبانی اعضاء ستاد از کاروانها ارائه و انتظارات از دستگاههای اجرایی در حوزه مأموریتی هر دستگاه را بیان داشت.     گفتنی است جلسه ستاد پشتیبانی راهیان نور با حضورمسئولان و مدیران دستگاه های مختلف در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

انتهای پیام/پ

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: راهیان نور 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: