موج رسا
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان خبر داد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان گفت: 1400 نفر از دانشجویان زنجانی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند و از یادمانهای عملیاتی جنوب بازدید می کنند.

کد خبر: ۱۶۹۹۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰

امین بیات در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب از 9 اسفند آغاز و تا 25 اسفند ماه جاری ادامه دارد، اظهار کرد: در این مدت 1400 نفر از دانشجویان در در قالب 34 دستگاه اتوبوس به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.

وی با اشاره به اینکه 60 درصد از دانشجویان اعزامی را دختران و 40 درصد را دانشجویان پسر تشکیل می‌دهند، بیان کرد: امسال محل اسکان دانشجویان هویزه، خرمشهر و دوکوهه خواهد بود.

بیات با بیان اینکه این اردو، پنج روزه خواهد بود، تصریح کرد: دانشجویان در طول این اردوی، معنوی از طلائیه، دهلاویه، دو کوهه، شلمچه، اروند، فکه، چزابه و هویزه بازدید خواهند کرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان با اشاره به اینکه در طول این اردوی معنوی برنامه‌های فرهنگی مختلفی برای دانشجویان اجرایی خواهد شد، گفت: در اردوهای راهیان نور امسال، برنامه‌هایی همچون روایت گری، مداحی، مباحث اخلاقی، اقتصاد مقاومتی و همچنین رزمایش‌های مختلفی در مناطق عملیاتی برای دانشجویان اعزامی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور دانشجویی هر سال در اسفندماه برگزار می‌شود، خاطر نشان داشت: خوشبختانه هرساله، استقبال خوبی از برگزاری این اردوها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هر منطقه از مناطق عملیاتی با نمادی نامگذاری شده است، افزود: برای مثال شلمچه با نماد مقاومت و ایستادگی و هویزه با نماد ایستادگی و آرمان دانشجویی شناخته می‌شود.

بیات با اشاره به اینکه این اردوها با هدف انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس برای نسل جوان اجرایی می‌شود، اضافه کرد: اردوهای راهیان نور، موجب آگاه سازی جوانان در برابر تهاجمات فرهنگی و شناخت هرچه بهتر فرهنگ و اعتقادات دینی کشورمان می باشد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان، هدف از برگزاری اردوی راهنیان نور را توسعه و ترویج افکار و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس دانست و بیان کرد: دانشجویان مدیران آینده کشورمان هستند و باید با رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان اسلام آشنا شوند.

انتهای پیام/پ

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: راهیان نور 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: