موج رسا
کاندیدای مجلس خبرگان رهبری زنجان:

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری زنجان گفت: شورایی شدن رهبری خلاف قانون اساسی است و جای تعجب دارد که افرادی که چنین موضوعی را مطرح می کنند.

کد خبر: ۱۶۹۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۲

به گزارش موج رسا, حجت الاسلام عبدالله امیرخانی امروز با حضور در دفتر پایگاه خبری – تحلیلی موج رسا به پرسش های خبرنگاران این مجموعه پاسخ داد.

حجت الاسلام امیر خانی متولد 1354 روستای نصیر آباد خرم دره است که دیپلم ریاضی – فیزیک را در این منطقه به پایان رسانده و از سال 1372 به مدرسه حقانی قم برای ادامه تحصیل مراجعت کرده است وی در حال حاضر مشغول تحصیل، تدریس و تالیف کتاب است و به مدت 13 سال در دروس خارج فقه شرکت کرده و 13 جلد کتاب در قالب تقریرات فقه به رشته تحریر در آورده است، وی در حال حاضر نیز در قم، به عنوان مسئول گروه فقه و معاونت آموزش موسسه پرتو ثقلین فعالیت دارد.

وی در پاسخ به این سئوالی در خصوص اهمیت مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اهمیت مجلس خبرگان رهبری در قانون اساسی مشخص شده و شناسایی و معرفی ولی فقیه جامع الشرایط از وظایف مهم این مجلس است که باید رهبری را برای جامعه انتخاب کنند که فقیه بوده و در همه ابعاد فقه بتواند فتوا صادر کرده و جامعه را بر اساس فقه اهل بیت عصمت و طهارت اداره کند،این فرد باید عادل،باتقوا، شجاع، مدیر و مدبر بوده و طبق دستورات دین مبین اسلام نیز اجازه حکومت و تسلط بر جان،مال و نوامیس مسلمانان فقط به امام معصوم (ع) یا نائب وی داده شده است و ولی فقیه در زمان غیبت نائب عام امام عصر عج الله تعالی فرجه محسوب می شود.

 

*مجلس خبرگان رهبری همیشه در اوج اهمیت است

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری زنجان در خصوص حساسیت این دوره خبرگان رهبری در مقایسه با دوره های گذشته گفت: همه دوره های مجلس خبرگان رهبری مهم و حساس است و همیشه این مجلس در اوج اهمیت و حساسیت است چرا که مسئله تعیین رهبری از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام امیر خانی در خصوص شورایی شدن رهبری نیز گفت: از افرادی که این مسئله را مطرح کردند تعجب می کنم چرا که این موضوع خلاف قانون اساسی است و در زمان حیات امام خمینی (ره) این قانون اصلاح شد و اگر امروز این موضوع را کسانی مطرح می کنند، خلاف قانون اساسی عمل می کنند.

 

*شورای رهبری نمی تواند وحدت رویه داشته باشد

وی گفت: شورای رهبری نمی تواند وحدت رویه داشته باشد و اختلاف شورای رهبری در مسائل به مردم نیز سرایت می کند،از نظر شرعی نیز شرع اجازه حکومت را به یک شخص که همان ولی فقیه و نائب امام زمان (عج) داده  و ایشان طبق تشخیصی که بینه و بین الله حجت است حکم صادر می کند همانطوری که در  احکام غیر حکومتی نیز اینگونه بوده و هر شخصی نمی تواند در هر مسئله ای مقلد چندین مرجع تقلید باشد.

 کاندیدای مجلس خبرگان رهبری زنجان ادامه داد: از نظر عملی نیز شورایی بودن رهبری نمی تواند محقق شود چرا که یک نفر باید قاطع و محکم حکم کند و اختلاف در زمینه مسائل با شورایی شدن رهبری شدت پیدا می کند و مردم متضرر می شوند، بر اساس حکمت و مصلحت رهبر تشخیص می دهد و با مشورت با سایر افراد حکم قاطع را اعلام می کند. 

وی با بیان اینکه جریان های شرکت کننده در انتخابات مجلس خبرگان رهبری را می شناسم، گفت: یکی از وظایف شورای نگهبان احراز صلاحیت فقهی و سیاسی افراد شرکت کننده در انتخابات است و این شورا افرادی را احراز صلاحیت می کند که به دنبال عظمت نظام و اسلام بوده و به دنبال اهداف حزبی و شخصی خود نیستند.

 

*به هیچ جریانی وابسته نیستم

حجت الاسلام امیرخانی با بیان اینکه به هیچ جریانی وابسته نیستم، گفت: فقط در خط ولایت هستم.

وی در خصوص هجمه به شورای نگهبان نیز گفت: وظیفه شورای نگهبان بررسی صلاحیت های افراد است و تک تک افراد از سوی این شورا با دقت و حساسیت بررسی و احراز شرایط را اعلام می کند.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری زنجان با اشاره به اینکه افرادی که حتی حداقلی های نمایندگی را ندارند نباید در انتخابات شرکت کنند، افزود: با رد صلاحیت این افراد تخریب شورای نگهبان شدت می یابد.

*فقهای شورای نگهبان مورد اعتماد مقام معظم رهبری هستند

حجت الاسلام امیر خانی با بیان اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی عمل می کند، گفت: فقهای شورای نگهبان، عادل بوده و مورد اعتماد مقام معظم رهبری هستند و بر اساس تشخیص عمل می کنند نه بر اساس هوای و هوس یا متعلق بودن به یک حزب خاص.

وی گفت: تابع محض شورای نگهبان هستم و در هر دو صورت از این شورا تشکر می کنم.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری زنجان فتنه 88 را نیز فتنه ای از سوی فتنه گران عنوان کرد و گفت: سران فتنه باید طبق قانون محاکمه شوند و اگر نظام اسلامی با رافت با آنان برخورد کرده و فرصت توبه داده باید از این فرصت استفاده کرده و علنا اظهار ندامت کنند نه اینکه طلبکار نظام باشند.

 حجت الاسلام امیرخانی گفت: افرادی که سکوت کردند در حالی که می توانستند با زبان و قلم و تریبون های خود از نظام حمایت کنند، سکوت آنها حرام بوده است.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: