موج رسا
کد خبر: ۱۷۰۳۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۲

به گزارش موج رسا, محمد کیانوش‌راد، فعال اصلاح‌طلب، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم، اخیراً در بخشی از گفت‌وگوی خود با نشریه صدا گفته است:

«پوپولیسم تنها راه نجات اصولگرایان از بحران عمومی آنهاست...امروز هم احمدی‌نژاد به درستی می‌گوید که اصولگرایی مرده است»!

او همچنین گفته است: هر اصولگرایی که وارد وادی عقلانیت گردد، از جبهه اصولگرایان دور می‌شود. باطل‌السحر اصولگرایی، عقلانیت‌گرایی است!

 

*همزمان با کیانوش‌راد، عباس عبدی، دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز طی یادداشتی در هفته‌نامه صدا مدعی شده بود که اصولگرایان «فرصت‌طلب» و «افراطی» هستند.

قبل از این دو نفر، عبدالله ناصری، دیگر فعال اصلاح‌طلب و رئیس سابق خبرگزاری ایرنا در دولت اصلاحات نیز اعضای فهرست انتخاباتی اصولگرایان را افراطی خوانده بود.

رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی هم اخیراً اکثریت اصولگرایان مجلس را «تندرو» و «کارنابلد» خطاب کرده بود.

مرتضی مبلّغ، فعال بعدی و معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات است که چندی قبل در مصاحبه‌ای اصولگرایان را زمین‌گیر، فاقد رشد، متکی به رانت و کسانی که نمی‌توانند خودشان را در تراز جمهوری اسلامی نشان بدهند معرفی کرده بود.

این فرد همچنین مدعی شده بود که اصولگرایان کمتر به منافع ملی توجه می‌کنند!

شاید تصور شود که ما این توهین‌ها و تخریب‌ها را به مناسبت ایام انتخابات و با دقت بیشتری مورد توجه و تحلیل قرار داده‌ایم!

اما حقیقت آنست که چهره‌های جریان سیاسی خاص به دلیل ماهیت فکری خود، نه تنها اصولگرایان که حتی مردم، مقدسات و چهره‌های مصلح ضدّ غرب را نیز در برهه‌های مختلف مورد توهین قرار داده‌اند.

آنچه در ادامه می‌خوانید بخشی از همین توهین و تخریب‌هاست:

 

_محمد سروش‌محلاتی، فعال اصلاح‌طلب: ما شاد نیستیم چون فقط امام حسین(ع) را محور قرار داده‌ایم!

 

_احمد نقیب‌زاده، از استادان اصلاح‌طلب: بخش توده‌وار جامعه لشکر خوبی برای پوپولیست‌ها و دغلبازان هستند_هر کاندیدایی می‌تواند با پول رأی بخرد. منظور من توده مردم است نه جامعه مدنی...مردم با وجود درک سیاسی نمی‌توانند متشکّل عمل کنند.

 

_تقی آزادارمکی، جامعه‌شناس اصلاح‌طلب: فقرا چون می‌خواهند به آمال و آرزو‌های طبقه متوسط دست یابند در انتخابات شرکت می‌کنند _ریشه پرخاشگری و کینه توزی مردم ایران به فرهنگ و دین و اخلاق و نظام اجتماعی‌شان برنمی‌گردد، بلکه به نحوه ظهور همه این امور در کالبد مدیریتی و اجرایی برمی‌گردد.

 

_محمود سریع‌القلم، از استادان اصلاح‌طلب: در جامعه ایرانی که یکی از پرحسد‌ترین جوامع بشری است، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های افراد سرکوب می‌شود _ در زندگی اعراب، ترک‌ها و شاید مردم اندونزی، جهانبینی دینی بیشتر جاری است تا در زندگی ایرانی  _ شخصیت ایرانی (از یک زاویه) بسیار ضعیف است _ ذهن تسلسلی، انباشتی، تدریجی و فرآیندی در میان ایرانیان بسیار ضعیف است.

 

_صادق زیباکلام: امیرکبیر فردی مغرور متکبر بود و به هیچ وجه سیاستمدارانه و سنجیده رفتار نمی‌کرد!

 

_محمد قوچانی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب: برخی از ما مردمان ایران به خصوص در لایه‌های روشنفکری خود به بحران اخلاقی عمیقی مبتلا هستیم که ریاکاری یکی از نمادهای آن است.

 

_مرحوم مهدی بازرگان: سرّ بقای ایران، پفیوزی ماست...!

 

_ هفته‌نامه صدا: «غذای نذری» شکل‌بندی جدید محرم است و نسل‌های جدید به هوای آن جمع می‌شوند.

 

_احمد خرّم، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:‌ تجربه تلخ گذشته، اشتباه برخی از اصلاح‌طلبان در مورد جامعه ایرانی بود. برخی از اصلاح‌طلبان خیلی آکادمیک تصور می کردند، دیگر پوپولیسم و فریب دادن مردم اتفاق نمی‌افتد، که البته این تصور خامی بود. دقیقا سال ۸۴ و حتی قبل‌تر از آن اصلاح‌طلبان سنگر به سنگر به خودشان باختند. جامعه امروز ایران را درک نکردند.

 

_صادق زیباکلام در واکنش به عدم برگزاری «جشن هسته‌ای» از سوی مردم: ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﺗﺄﺳﻒ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﮏ ﺑﺎﺯﯼ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺁﻥﮔﻮﻧﻪ ﺷﺎﺩﻣﺎﻧﯽ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ، ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺮﻭﺯﯼ ﻭ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻫﯿﭻ ﻭﺍﮐﻨﺸﯽ ﻧﺸﺎﻥ ﻧﺪﺍﺩﻧﺪ. ﺍﯾﻦ ﺑﯽﺗﻔﺎﻭﺗﯽ ﯾﻘﯿﻨﺎً ﺑﻪﻭﺍﺳﻄﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﻋﺪﻡ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﺍﺯ ﺍﺑﻌﺎﺩ ﻫﺰﯾﻨﻪﻫﺎﯼ ﻫﺴﺘﻪﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.

 

گفتنیست، غلامعلی حداد عادل، سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان، پیش از این طی سخنانی گفته بود: کاملاً محسوس است که یک ماشین تخریب برای مقابله با اصولگرایان به راه افتاده است.

جریان سیاسی خاص که طی ۱۴ سال گذشته در هیچ انتخاباتی نتوانسته آرای اکثریت مردم را از آن خود کند؛ در حالی این روزها دست به تخریب گسترده اصولگرایان زده است که قرار بود پرچم دستاوردهای دوران موعود پسابرجام را در مقابل مردم بلند کند.

این جریان خاص سیاسی طی دو و نیم سال گذشته دائماً وعده‌های مختلفی در زمینه «ارزانی» و «ارتقای فوری سطح معیشت» از ناحیه توافقات هسته‌ای و برجام را به مردم داده بود اما اکنون وعده‌ی ارزانی خود را به نتیجه انتخابات مجلس آینده گره زده و به جای بیان واقعیت‌ها پیرامون برجام و بی‌دستاوردی‌های آن، اقدامات دیگری نظیر تخریب اصولگرایان را انجام می‌دهد.

لازم به ذکر است، محمد کیانوش‌راد که در بالا به اظهارات وی اشاره شد، در بخشی از مصاحبه خود با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان امروز طی اظهاراتی جالب توجه گفته است:

«آنها (تمام یا بخشی از جریان رقیب!) می‌دانند که موفقیت‌های اخیر دولت در نوع نگاه مردم نسبت به اصلاح‌طلبان و میانه‌رو‌ها در انتخابات هفتم اسفند ماه تاثیرگذار است. به همین علت از هر استراتژی و تاکتیک غیر اخلاقی بهره می‌برند تا چهره این افراد را در مقابل مردم بد جلوه داده و حتی آنها را از رفتن به پای صندوق‌های رای مایوس می‌سازند»!

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: