موج رسا
آخرین اخبار انتخاباتی استان زنجان

طبق آخرین آمار ارائه شده در خصوص تایید صلاحیت های کاندیداهای مجلس، هر 21 کاندید برای کسب کرسی مجلس شورای اسلامی از استان زنجان می تواند رقابت کند.

کد خبر: ۱۷۰۸۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۷

به گزارش موج رسا, با اعلام نتایج نهایی تایید صلاحیت های مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان، تنور انتخابات داغ تر شده و کاندیداهای تایید صلاحیت شده آماده ارائه گزارش عملکرد خود به مردم هستند، البته از چند ماه گذشته فعالیت های انتخاباتی از سوی برخی کاندیداها علیرغم ممنوع بودن تبلیغات آغاز شده و برخی کاندیدها نیز با راه اندازی کانال های اطلاع رسانی و برگزاری نشست های هم اندیشی رسما حضور در انتخابات را برنامه ریزی کرده اند.

 

*تایید صلاحیت 106 نفر از استان زنجان

پس از کش و قوس های مختلف بلاخره نام 106 نفر برای کسب پنج کرسی مجلس شورای اسلامی مشخص و این افراد می توانند از 29 بهمن ماه سال جاری تبلیغات خود را آغاز کنند.

رئیس هیئت نظارت استان زنجان نیز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت:  106 کاندیدای ثبت ‌نام‌ کننده برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از بین 187 کاندیدای تایید صلاحیت شدند.

حسین میرزاپور از عدم تأیید صلاحیت 77 نفر خبر داد و گفت: چهار نفر نیز انصراف خود را اعلام کردند.

رئیس هیئت نظارت استان زنجان از تایید صلاحیت 51 نفر در سطح شهرستان زنجان خبر داد و گفت:از حوزه انتخابیه ابهر، خرم ‌دره و سلطانیه نیز 24 نفر و از  شهرستان خدابنده 16 نفر تایید صلاحیت شده اند.

میرزاپور تعداد کاندیداهای تأیید صلاحیت شده از حوزه انتخابیه ماهنشان 15 نفر اعلام کرد و گفت: 13 کاندیدا نیزبرای جابه‌ جایی درخواست داده اند.

وی از انتشار آگهی لیست نهایی کاندیداهای نمایندگی مجلس خبر داد و گفت: این آگهی فردا، 28 بهمن ماه سال جاری منتشر می ‌شود.

 

 *با هر گونه تخلف انتخاباتی برخورد می شود

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا گفت: ستاد انتخابات استان زنجان با هر گونه تخلف انتخاباتی برخورد می کند.

بهروز مهدوی با بیان اینکه داوطلبان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی  از 28 آذرماه تا پایان روز جمعه 4 دی ‌ماه به مدت هفت روز کاری نسبت به ثبت ‌نام اقدام کردند، افزود: افرادی که در ادارات دولتی شاغل بودند استعفای خود را ارائه کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخاباتی سالم و بانشاط با حضور حداکثری مردم ضروری است، افزود: برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری زنجان با اشاره به این‌ که «امسال 767 شعبه انتخاباتی برای برگزاری انتخابات در استان زنجان در نظر گرفته شده است،افزود: بر اساس آخرین آمارها 700 هزار نفر در استان واجد شرایط حضور در انتخابات هستند.

وی با اشاره به تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداها گفت: بر اساس قانون تبلیغات انتخاباتی تا هشت روز مانده به برگزاری انتخابات ممنوع است.

وی بر ضرورت حفظ بی ‌طرفی و عدم جانبداری و رعایت قوانین از سوی کاندیداها تاکید کرد و گفت: کاندیداها از تخریب یکدیگری جلوگیری کنند.

گفتنی است،انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دو نوبت در تاریخ ۷ اسفند سال جاری برای تعیین ۲۹۰ کرسی دوره دهم مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

مرحلهٔ نخست این انتخابات همزمان با انتخابات پنجمین دورهٔ مجلس خبرگان رهبری خواهد بود. 

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: انتخابات 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: