موج رسا
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان:

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان با بیان اینکه انتخابات، مصداق یک اراده ملی است، گفت: انتخابات، جزء آبرو ی ملی و افتخارات ملی یک کشور است.

کد خبر: ۱۷۰۸۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰

حجت‌الاسلام نجم‌الدین فتحی در گفت‌ وگو با خبرنگار  موج رسا,  ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در روز 22 بهمن، اظهار کرد: مردم در این روز، برگ زرین دیگری برای نظام مردم سالار ایرانی را رقم زدند.

وی، انتخابات 7 اسفند 94 را موثر و اساسی خواند و اضافه کرد: حضور پرشور مردم در این انتخابات این روز مهم و حائز اهمیت است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان حضور در انتخابات را اهمیت دادن به سرنوشت کشور دانست و بیان کرد: مردم باید به فرمان رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی) لبیک گفته و اصلح را انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام فتحی با بیان اینکه برگزاری انتخابات پرشور، همراه با مشارکت حداکثری قشرهای مختلف مردم موجب عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران می شود، گفت: حضور درانتخابات در واقع اهمیت دادن به سرنوشت کشور است.

وی در ادامه بیان کرد: انتخابات برای کشور نعمت بزرگی است، که برگزاری آن علاوه برعمل به وظیفه ­ای مذکور در قانون اساسی در نفس خود دارای نتایج و آثار عمده و ماندگاری برای یک نظام مردم سالار دینی است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان با اشاره به اینکه انتخابات سرمایه اجتماعی عظیمی خلق می‌ کند، افزود: انتخابات در مسیر آبادانی کشور است.

حجت‌الاسلام فتحی با بیان اینکه شرکت در انتخابات از حقوق اوليه هر ملتى است، كه بايد سرنوشت و تعيين شكل و نوع حكومت‏ خود را در دست داشته باشد، تصریح کرد:اين بيان از فرمايشات امام خمينى (ره) ترسيم كننده ميزان حق مردم در تشكيل حكومت اسلامى است.

وی ادامه داد: از ديدگاه امام (ره) حكومت‏هاى ديگر و از جمله نظام سلطنتى چون متكى به اراده و راى همگان نيست، بى‏اعتبار است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان با بیان اینکه امام خمينى (ره) در اوايل پيروزى انقلاب بيش از هر چيزى بر آراى عمومى تاكيد داشتند و می فرمودند:ماهيت‏ حكومت جمهورى اسلامى اين است كه، با شرايطى كه اسلام براى حكومت‏ها قرار داده است، با اتكا به آراى عمومى ملت، حكومت تشكيل شده و مجرى احكام اسلام باشد.

حجت‌الاسلام فتحی گفت: امام خمینی (ره) نیز می فرمودند، ما تابع آراى ملت هستيم، ملت ما هرطورى راى داد ما هم از آن تبعيت مى‏كنيم، ما حق نداريم، خداى تبارك و تعالى به ما حق نداده است، پيغمبر اسلام به ما حق نداده است كه ما به ملتمان يك چيزى را تحميل بكنيم.

وی به تلاش­های مستمر و همیشگی دشمنان جمهوری اسلامی ایران در خدشه وارد کردن به روند برگزاری انتخابات و القای بی اعتمادی مردم به این نظام و مشارکت نکردن آنان در انتخابات اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در مقابل تمام این تلاش ­های ناکام و شاهد مشارکت همیشگی و حداکثری مردم در انتخابات بوده ­ایم.

انتهای پیام/پ

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: انتخابات 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: