موج رسا
نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان زنجان:

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان زنجان گفت: برخی افراد تلاش می کنند تا افراد ناجور در خبرگان رهبری نفوذ کنند تا برنامه های خود را عملیاتی کنند.

کد خبر: ۱۷۰۹۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۳

حجت الاسلام اسماعیل نوری امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا, اظهار داشت: فعالیت های اجتماعی و انقلابی خود را از روستای کهریز، زادگاهم، آغاز کردم و برای تبلیغ و آشنایی مردم با انقلاب در روستاهای اطراف نیز سخنرانی می کردم.

 *حادثه 19 دی قم

وی با اشاره به حادثه 19 قم در در سال 56 که با نوشتن مقاله ای از سوی احمدی رشیدی مطلق آغاز شد، افزود: در این سال من در قم حضور داشتم و از نزدیک در روند فعالیت های طلاب قرار گرفتم، این مقاله 17 دی نوشته شده بود و طلاب یک روز دیرتر متوجه آن شدند، تا ظهر حوزه های علمیه تعطیل بود اگر چه عکس العملی نشان داده نشد اما در روز 19 دی طلاب در منزل علمای حوزه علمیه جمع شدند و به سمت منزل آیت الله هاشم لاریجانی رفتیم و  ایشان با گریه گفت: آقای ما آنقدر مرامش بالا است که این جسارت ها از مقام او کم نمی کند.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان زنجان ادامه داد: سپس به مدرسه امیر المومنین، دفتر آیت الله مکارم شیرازی رفتیم و نیم ساعتی ایشان صحبت کردند و گفتند اگر بناست زنده بمانیم همه زنده بمانیم و اگر می خواهند بکشند ما را نیز بشکند، همین سخنرانی موجب شد تا ایشان را تبعید کردند.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه صبح همان روز به دفتر آیت الله وحید خراسانی رفتیم و ایشان نیز سخنرانی کردند و گفتند هر کاری کنید نور آفتاب در زیر پا نمی ماند و مقام امام نیز با این توطئه ها خدشه دار نمی شود.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان زنجان افزود: نزدیک ظهر منزل آیت الله حسین نوری همدانی در خیابان صفائیه رفتیم ، اول داماد وی موسوی صحبت کرد و سپس خود ایشان که تازه از تبعید بازگشته بودند، گفتند آقا در پاکستان بیشتر پیرو و مقلد دارند و در آخر نیز این شعر را خواندند که "مه فشاند نور سگ عوعو کند هر کسی بر طینت خود می تند" در پایان ایشان و دیگران توصیه کردند که خیلی آرام مردم پراکنده شوند.

حجت الاسلام نوری با اشاره به اینکه از بعد ظهر بازاریان و کسبه نیز به طلاب برای ادامه مسیر پیوسته بودند، گفت: پس از خروج از منزل آیت الله نوری، نرسیده به چهاره راه فاطمیه (شهدا)، چند نفر از ماموران شهربانی آمدند و یکی با بلندگو گفت:آقایان بفرمایید پیاده رو با احترام، یک بار دیگر نیز گفت و بعد گفت بزنید این ها، درگیری شروع شد و من تا پاسی از شب به زور توانستم خود را به خانه برسانم.

وی افزود: پس از این جریان چهلم شهدای دیگر استان ها برگزار شد، من در مراسم های مختلف اگر چه نمی شد صحبت کرد اما به صورت خصوصی جریان 19 دی را به مردم و طلاب می گفتم.

 

*فعالیت های انقلابی در زادگاه

این انقلابی با بیان اینکه در محرم سال 57 نیز به زادگاهم برگشتم و نامه نوشتم به طلاب روستاهای نزدیک و قرار شد فعالیت های انقلابی ادامه یابد، گفت: روستاهای اطراف در روستای اوغلبیک جمع شده و سخنرانی و عزاداری انجام شد، من مفصل در خصوص وضعیت کشور صحبت کردم خواستیم برگردیم که اهالی روستا اجازه ندادند و نهار میهمان این روستا بودیم.

وی یادآور شد: پس از آن روز عاشورا هر کس در روستای خود عزاداری کرد و روز یازدهم در روستای دوزکند که پاتوق ذوالفقاری ها بود قرار شد جمع شویم که رئیس پاسگاه دهشیر که ارتباط با خان ها داشت،اجازه نمی داد، سخنران چند روستا تا آن روز گرفتار شده بودند، در کنار قبرستان سخنرانی کردم و قرار بود دسته داخل خانه خان برود که آن سال محقق نشد و نهار نیز میزبانی کردند.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان زنجان ادامه داد: فردا قرار بود در روستای کهریز جمع شویم اما چون یک نفر وفات کرده بود نتوانستیم در این روستا سخنرانی کنیم، روز 13 محرم به آنجا رفتم، سخنرانی من را رئیس پاسگاه و نائب خان در روستاهای قبلی گوش داده بودند و قرار شده بود من را دستگیر کنند اما تصمیم گرفته بودند که در داخل روستا این موضوع محقق نشود و بیرون از روستا مرا دستگیر کنند، با همکاری مردم نتوانستند مرا دستگیر گنند.

 

*حضور در دوران دفاع مقدس

حجت الاسلام نوری افزود: در زمان دفاع مقدس نیز به صورت متناوب در جنگ شرکت کردم بین دو ترم حوزه و  تابستان به جبهه می رفتم.

وی در خصوص اینکه چه جریانی از شما حمایت می کنند، گفت: من کاری به جریان ها ندارم، رهبری متعلق به همه است و مجلس خبرگان پشتیبان رهبر است،اگر کسی از من حمایت می کند خودش می داند.

 

*در سال 77 رقیبم را تبلیغ کردم

این کاندیدای مجلس خبرگان با اشاره به اینکه من وظیفه شرعی احساس کرده و در انتخابات شرکت کرده ام، گفت: اگر اصلح تر از من باشد من کنار می کشم همانگونه که در سال 1377 من و آیت الله موسوی امام جمعه فقید زنجان،رقیب بودیم اما در تلویزیون گفتم مردم به آیت الله موسوی رای بدهید که اصلح تر است اما امروز تبلیغات می کنم و مردم مختارند رای خود را به کاندیدای مورد نظر خود بدهند.

حجت الاسلام نوری در خصوص دلایل هجمه به شورای نگهبان،اظهار داشت: در هنگام ثبت نام عده ای این مسئله را می گفتند که گروه هایی دست به دست هم می دهند و کسانی را که می دانند رد صلاحیت می شوند، وارد میدان می کنند، تا بتوانند میزان هجمه خود را به شورای نگهبان افزایش دهند.

وی با بیان اینکه این مقدمه چینی علیه شورای نگهبان بود تا  مردم بگویند شورای نگهبان چقد بی انصاف است که اینهمه افراد را رد صلاحیت کرده است، خاطرنشان کرد: افرادی که شورایی بودن رهبری را مطرح می کنند همان کسانی هستند که به دنبال تضعیف شورای نگهبان هستند.

وی گفت:تضعیف شورای نگهبان موجب تضعیف اسلامی بودن جمهوری اسلامی می شود،این افراد تلاش می کنند تا افراد ناجور در خبرگان رهبری نفوذ کنند تا برنامه های خود را عملیاتی کنند.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مجلس خبرگان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: