موج رسا
در طول تعطیلات عید فطر رخ داده است

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه در تعطیلات عید فطر نیروهای جمعیت هلال احمر به 84 حادثه‌دیده در استان زنجان امدادرسانی کردند، گفت: در طول تعطیلات عید فطرمتاسفانه شش نفر از حادثه‌دیدگان در سر صحنه فوت کرده اند که یک مورد آن مربوط به غرق‌شدگی در رودخانه قزل اوزن زنجان بوده است.

 
کد خبر: ۱۷۱۱۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۸

به گزارش موج رسا, غفور آقاجانلو امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به ثبت عملیات امدادرسانی تیم‌های جمعیت هلال احمر در 18 مورد انواع حوادث جاده‌ای و طبیعی و سایر در تعطیلات عید فطر اظهار داشت: در این مدت 12 حادثه جاده‌ای، یک حادثه آتش‌سوزی مراتع و جنگل که عمدتا به شهرستان طارم مربوط بوده است، یک مورد حادثه غرق‌شدگی دررودخانه قزل اوزن طارم ، و دو مورد خدمات حضوری در جمعیت هلال احمر  استان زنجان به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: دو مورد از 12 حادثه ثبت شده در سه روز تعطیلات عیدفطر در استان زنجان مربوط به خدمات حضوری بوده است.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه تعداد حادثه‌دیدگان و مصدومان را به ترتیب 84 و 53 نفر هستند، افزود: یک نفر از این مصدومان توسط نیروهای جمعیت هلال احمر استان زنجان به صورت سرپایی مداوا شدند.

آقاجانلو خاطرنشان کرد: 11 نفر از 53 مصدوم در استان زنجان توسط آمبولانس‌های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت متاسفانه شش نفر از حادثه‌دیدگان در سر صحنه فوت کردند، ابراز کرد: پنج مورد از این فوتی‌ها مربوط به حوادث جاده‌ای و یک مورد دیگر مربوط به غرق‌شدگی در رودخانه قزل اوزن بود.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: دراین مدت تعطیلات 131 نیروی امدادی در قالب40 تیم به 84 حادثه‌دیده امدادرسانی کرده‌اند.

آقاجانلو با اشاره به تعداد خودروهای به‌کارگیری شده در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان عنوان کرد: 23 دستگاه آمبولانس، 12 دستگاه خودرو نجات و 5 دستگاه خودرو کمک‌دار در 18 مورد حادثه به‌کارگیری شدند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: