موج رسا
شهردار زنجان:

شهردار زنجان با اشاره به همکاری شهرداری زنجان در راستای پسماندها در استان زنجان گفت: شهرداری زنجان برای مدیریت پسماند‌ها آماده همکاری با محیط زیست است.

کد خبر: ۱۷۲۲۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶

به گزارش موج رسا, حبيب يگانه ديدار شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر زنجان با مدير‌كل محيط زيست استان اظهار کرد: مجموعه مديريت شهري آماده همكاري با محيط زيست در خصوص برنامه‌هاي مشاركتي و مباحث مربوط به پسماندها است.

وی افزود: تشكيل كارگروه مرتبط با برنامه‌هاي زيست محيطي عامل مهمي در ارتقاء و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي خواهد بود.

سعيد اميدي رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين ديدار دغدغه‌هاي زيست محيطي را از رويكردهاي مهم اين شورا عنوان كرد و افزود: در تلاشيم تا با برنامه‌ريزي‌هاي مدون و جامع، نظارت بيشتري در این باره انجام شود.

وي بیان کرد: با توجه به اينكه متولي اصلي صيانت و نگهداري از محيط زيست بر عهده اداره كل محيط زيست استان بود ولي ارتقاء و بهبود شاخص‌هاي زيست محيطي مرهون تعامل تمامي نهادها و سازمانها است.

اميدي با بيان اينكه محيط زيست موضوعي مردمي بوده است، تصريح كرد: استفاده از سمن‌هاي فعال در حوزه‌هاي زيست محيطي اقدامي مؤثر در اين باره خواهد بود.

فخرالدين رستمي، نايب رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين ديدار ابراز کرد: با توجه به وسعت فعاليت‌هاي محيط زيست، هر شهروند بايد سهمي در حل مشكلات اين حوزه داشته باشد.

وی افزود: اهمیت فرهنگ سازی در مقوله مهمی چون حفاظت از محیط زیست مقوله‌ای حائز اهمیت است که نبایستی آن را بی‌اهمیت جلوه داد تا جایی که بی‌توجهی به مسئله محیط زیست هم از لحاظ منابع طبیعی و هم انسانی، پیامدهای ناگواری را به دنبال خواهد داشت.

آراض ضيايي، رئيس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شورا نيز ضمن تقدير از همكاري‌هاي متقابل مجموعه مديريت شهري و محيط زيست استان گفت: توسعه متوازن حومه شهر بايد بصورت كامل در اولويت قرار گيرد.

وی ابراز کرد: براي توسعه سرمايه گذاري، بايد در سمت غربي شهر زنجان نقاطي شناسايي شده و به سرمايه گذاران بخش خصوصي معرفي شود.

رئيس كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري شورا نيز در اين ديدار ضمن تأكيد بر برگزاري جلسات مشترك گفت: مجموعه مديريت شهري و اداره كل محيط زيست استان داراي پتانسيل‌هايي بوده و اين همكاري متقابل راهگشاي بسیاري از مشكلات زيست محيطي خواهد بود.

انتهاي پيام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهرداری زنجان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: