موج رسا
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبرداد

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: انگور از جمله مهم ترین محصولات باغی استان زنجان به شمار می رود به طوری که این استان از استان های مهم تولید کننده انگور و کشمش در کشورمان محسوب می شود.

کد خبر: ۱۷۳۱۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴

عبدالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه استان زنجان هم اکنون ظرفیت های فراوانی در زمینه صادرات کشمش دارا است، اظهار کرد: با توجه به وجود کارخانجات فرآوری قوی و مجهز به آخرین تکنولوژی های روز این استان در تولید و صادرات انواع کشمش بویژه به کشورهای اروپایی حتی در دوران تحریم موفق عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: طی خرداد ماه سال جاری بالغ بر 117 تن کشمش به ارزش بیش از 176 هزار دلار از استان زنجان به کشورهای اروپایی صادر شده است.

جعفری ارزش ریالی کشمش صادراتی از استان زنجان طی خرداد ماه سال جاری را 5 میلیارد و 300 میلیون ریال اعلام کرد و بیان داشت: کشمش استان طی خرداد ماه به کشورهای بلژیک و هلند صادر شده است.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان کیفیت مطلوب کشمش تولیدی استان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: کیفیت کشمش تولیدی استان به نحوی است که کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای پیشرفته همچون روسیه و ترکیه به عنوان خریداران دائمی کشمش استان به شمار می روند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر صنعت کشمش استان زنجان از نبود سرمایه در گردش رنج می برد، اظهار کرد: در صورت تامین تسهیلات ارزان قیمت قابلیت افزایش تولید و صادرات کشمش استان به بیش از سه برابر در واحد های تولیدی و صنایع مرتبط وجود دارد.

جعفری با اشاره به اینکه افزایش صادرات محصولات کشاورزی از برنامه‌‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی است، بیان کرد: استان زنجان در بحث صادرات ظرفیت‌های خوبی دارد و محصولات تولید شده نیز دارای کیفیت بالایی است.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: صادرات کشاورزی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: