موج رسا
کد خبر: ۱۷۴۰۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷

به گزارش موج رسا, هر دستگاهی که معرفی می‌شود، فلسفه استفاده خاصی خواهد داشت. بسیاری از دستگاه‌های معرفی شده پس از مدتی از ذهن‌ها پاک شده و شاید دیگر به فکر آن‌ها نباشید اما فلسفه هر دستگاه کاربری خاصی را می‌طلبد. اگر با این دید به گجت‌های مختلف نگاه کنیم، بسیاری از نقد‌های وارده را می‌توان چشم پوشی کرد. داشتم با خودم فکر می‌کردم که چه می‌شد اگر در کنار سیستم شخصی خودم، یک تبلت قرار می‌دادم که سریع‌تر ایمیل را بررسی کنم و یا پیام‌های شخصی تلگرام را راحت تر بخوانم. همانطوری که شما می‌دانید، گلکسی ویو را می‌توان یک تبلت بسیار بزرگ از سوی سامسونگ نامید. شاید با در نظر گرفتن طراحی این دستگاه باید نام تبلت را فراموش کنیم و به سراغ کلمه‌ دیگری برویم اما اجازه دهید در ادامه یک نگاه نقد و بررسی گونه به این تبلت غول پیکر داشته باشیم. در ادامه همراه باشید.

 

سامسونگ گلکسی ویو (Galaxy View) با اندازه‌ای بزرگ‌تر از یک لپ‌تاپ اما کوچک‌تر از تلویزیون نوع جدیدی از تبلت‌های هیبریدی (نیمی تلویزیون، نیمی تبلت) است که برای هر کسی که ویدئوهای بسیار زیادی می‌بیند و یا در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کند و یا به صفحه‌نمایشی تکمیلی برای استفاده در جاهای مختلف خانه احتیاج دارد، مناسب است. این تبلت عظیم‌الجثه 18.4 اینچی با صفحه‌ای مختص سایت مای مشهور پخش ویدئویی همچون Netflix وارد قلمرو دستگاه مای تلویزیون شده است. این دستگاه را نمی‌توان به طور دقیق یک مینی تلویزیون هوشمند خواند، زیرا هیچ درگاه کارت شبکه اترنت یا HDMI ندارد و مجهز به کنترل از راه دور یا کیبرد نیست، اما قابلیت مای کامل اندرویدی را داشته و به اپلیکیشن های موجود در فروشگاه Google Play  دسترسی دارد.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-12

هنگام دیدار از آپارتمان زیبا و راحت یکی از دوستانم که پر از آثار هنری زیبا بود، یکی دیگر از دوستان از این که دوست صاحب‌خانه تلویزیون نداشت اظهار ناراحتی کرد، چون می‌خواست یک مسابقه فوتبال را به صورت مستقیم تماشا کند. دوست صاحب‌خانه گفت که معمولاً با استفاده از لپ‌تاپ خود تلویزیون تماشا می‌کند. در آن لحظه برای نخستین بار پس از بار اولی که گلکسی ویو را دیده بودم می‌توانستم با اعتمادبه‌نفس کامل به دوستم بگویم که این دستگاه جایگزین مناسبی برای اوست.

چرا باید از یک تبلت به جای تلویزیون استفاده کنید؟ به همان دلیلی که ممکن است شخصی بخواهد از تبلت به جای لپ‌تاپ استفاده کند؛ به طور ساده این یک گزینه راحت با قابلیت جابه‌جایی آسان است. بله این دستگاه برای یک تبلت خیلی بزرگ است (حتی از ipad Pro ی اپل) اما طراحی این دستگاه عظیم‌الجثه سامسونگ به شکلی است که از یک دسته برای جابه‌جایی راحت دستگاه از اتاقی به اتاق دیگر بهره می‌برد. همچنین این دستگاه دارای یک شکاف حافظه micro-SD و یک شکاف سیم‌کارت برای اینترنت همراه است. نکته منفی در اینجا طراحی و ساخت دسته حمل پلاستیکی است که حس ارزشمندی این تبلت را کاهش می‌دهد. همچنین نداشتن درگاه HDMI و بلندگویی که صدای آن به شکل ناامیدکننده‌ای ضعیف است از دیگر نقاط ضعف این دستگاه است. راستی چیزی راجع به قیمت خیلی گران آن گفتم؟ این دستگاه قیمتی معادل 599 دلار آمریکا دارد (ارائه این محصول در بریتانیا و استرالیا و قیمت‌گذاری آن در این کشورها هنوز اعلام‌نشده است اما این رقم معادل 390 پوند استرلینگ در انگلستان و 830 دلار استرالیا است).

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-18

اگر فضای کمی دارید اما از نظر مالی مشکلی ندارید، سامسونگ گلکسی ویو (Galaxy View) انتخاب منحصر به فردی است که ممکن است به آن نیاز داشته باشید. البته با در نظر گرفتن این که می‌توانید دو تلویزیون 40 اینچی Roku را با قیمتی کمتر از یک گلکسی ویو بخرید خواهید فهمید که هضم قیمت این محصول کمی مشکل است. البته اگر مفهوم یک تبلت عظیم اندرویدی که می‌تواند تقریباً دو برابر میز چای‌خوری شما باشد را دوست داشته باشید، هیچ چیزی که بتواند جای این محصول را بگیرد وجود ندارد. گلکسی ویو تبلتی مسطح است که به عنوان جایگزینی برای یک تلویزیون به خوبی عمل می‌کند. فقط لازم است که آماده باشید پول زیادی برای این مزیت قابلیت جابه‌جایی پرداخت کنید.

طراحی کاربردی و احساس کم ارزشی

زمانی که اولین بار سامسونگ گلکسی ویو (Galaxy View) را دیدم مرا یاد گیره پلاستیکی انداخت. یک پانل جداگانه اضافه در قسمت عقب وجود دارد که مسطح است تا این که به یک چهارم بالایی تبلت می‌رسید. در این نقطه این پانل حدود 45 درجه خم می‌شود. آن قسمت از پانل که کمی خمیده است نیز دربردارنده یک دستگیره بیضی شکل در قسمت وسط است. این دسته از طریق لولاهای پلاستیکی متصل شده است و می‌تواند در چند وضعیت قرار گیرد: یکی این که به تبلت اجازه می‌دهد که ایستاده قرار بگیرد، دیگری اجازه می‌دهد در حالت خوابیده با زاویه قرار گیرد. وضعیت دوم همچنین دسته را به شکلی آزاد می‌گذارد که می‌توان تبلت را به راحتی جابه‌جا کرد.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-34

پانل عقب قابل جدا کردن نیست و هیچ گزینه دیگری وجود ندارد که به آن معنی است هرگز نمی‌توان تبلت را به صورت کاملاً مسطح خواباند. سازوکار آن نیز چندان روان نیست. به منظور تغییر شکل آن، باید برآمدگی لبه پانل را به داخل به سمت بدنه بکشید تا به پشت تبلت متصل شود، و لبه دیگر مانند الاکلنگ به سمت خارج می‌چرخد. این کار نیازمند یک فشار با قدرت است و هر بار باعث یک صدای بلند و شدید می‌شود. همچنین پانل پلاستیکی عقب کمی سست به نظر می‌رسد و ممکن است به راحتی تحت فشار خم شود و ازآنجاکه لازم است به آن فشار وارد کنید تا وضعیتش را تغییر دهید، همیشه این ترس را دارید که به‌یک‌باره دو تکه شود. البته خوشبختانه تا به حال همچین اتفاقی برای من نیفتاده است.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-19

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-22

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-28

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-27

مثل همه تبلت‌ها، View  نیز قابل حمل است. اما معنی این حرف آن نیست به راحتی جا‌به‌جا می‌شود. علی‌رغم این که بیشتر قسمت‌های این تبلت از پلاستیک ساخته شده است، برای جابه‌جایی‌های متمادی و دراز مدت بیش‌ازحد سنگین است. جابه‌جا کردن آن از آشپزخانه به اتاق پذیرایی مشکلی نیست، اما احتمالاً نمی‌توانید در زمان گردش و تفریح آن را در کیف همراه خود جا کنید. ازآنجاکه پانل عقب را نمی‌تواند با لبه تبلت هم‌سطح کرد، همیشه به نحوی برآمدگی دارد. این باعث می‌شود که یک حالت بددست پیدا کند که جابه‌جایی مداوم آن را در سفرهای طولانی طاقت‌فرسا کند. در واقع این مسئله خیلی آزاردهنده است.

سامسونگ گلکسی ویو قرار است یک صفحه بزرگ باشد که بیشتر اوقات در جای ثابتی گذاشته می‌شود، اما جای زیادی برای بهبود وجود دارد. پایه تعبیه شده درون دستگاه کاربردی است، اما احساس کم ارزشی و سستی را منتقل می‌کند. Samsung  می‌توانست به تبلت‌های Lenovo Yoga توجه کند و از طراحی آن بهره ببرد. تبلت‌های Lenovo Yoga از پایه‌ای بهره می‌برند که می‌تواند تبلت را در وضعیت‌های مختلفی نگه‌دارد، و در زمانی که نیاز به استفاده از آن نیست به صورتی کاملاً ایمن هم‌سطح با گوشه‌های تبلت قرار می‌گیرد.

 آیا این یک چیزی مثل همان تلویزیون Roku است فقط با قیمت گران‌تر؟

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-25

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-26

طراحی صفحه خانگی مرا خیلی به یاد تلویزیون‌های هوشمند Roku می‌اندازد، اما شما می‌توانید یکی از آن تلویزیون‌ها را به قیمت 300 دلار بخرید، که نصف قیمت Galaxy Viewی 18.4 اینچی است. Galaxy View که اندروید 5.1 لالی پاپ را با پوشش Samsung TouchWiz روی خود دارد غیر از صفحه خانگی‌اش که مشابه صفحه خانگی تلویزیون‌های Roku  است، درست شبیه هر تبلت سامسونگ دیگری کار می‌کند. به جای صفحه خانگی معمول که پر از میان‌برهای برنامه‌های و ویجت‌ها است، دکمه home در وسط نوار ناوبری اندروید (نوار سیاه رنگ در پایین صفحه) شما را به صفحه‌ای رنگی هدایت می‌کند که با شبکه‌ای چهار در چهار از مستطیل‌ها پر شده است. این امر این ایده را به ذهن متبادر می‌کند که Galaxy View یک مینی تلویزیون با قابلیت‌های اندرویدی است. هر مستطیل میان‌بری برای یک برنامه مشاهده ویدئو است، البته به غیر از مستطیل سمت راست بالا که به شما اجازه می‌دهد به سرویس تلویزیون کابلی یا ماهواره‌ای خود وارد شوید. برنامه‌هایی که برای کاربران ایالات‌متحده در صفحه خانگی قرار دارند عبارت‌اند از: Netflix، Hulu، MGo Premium Movies and TV، CNN for Samsung، History، CBS، Showtime anytime، Lifetime، NBC Sport Live Extra، PBS Kids، Watch ESPN، YouTube، Cracle، Twitch و AOL.Om. کاربران بریتانیا و استرالیا نیز برنامه‌هایی خاص کشور خود را دریافت خواهند کرد.

با وجود این‌که تمامی این‌ها در صفحه خانگی نمایش داده می‌شوند، هنوز لازم است که خودتان شخصاً هر یک از این برنامه‌ها را دانلود کنید. برخی از این برنامه‌ها مانند Crackle  و Lifetime به شما اجازه می‌دهند که ویدئوها را به صورت رایگان پخش نمایید. اما بیشتر برنامه‌ها همچون Hulu و Netflix سرویس‌هایی بر اساس اشتراک هستند که نیازمند پرداخت ماهیانه هستند و برخی دیگر همچون NBC Sports Live Extra  و Showtime Anytime برای پخش نیازمند اشتراک کابلی یا ماهواره‌ای هستند.

Galaxy View را می‌توان همچنین به عنوان یک تبلت معمول اندرویدی مورد استفاده قرار داد. این تبلت فقط به دیدن فیلم و سریال محدود نیست. شما به پهنه وسیعی از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها از طریق فروشگاه Google Play  دسترسی دارید بنابراین می‌توانید ایمیل بنویسید، فیسبوکتان را چک کنید و انگری بردز بازی کنید.

تبلت بدی نیست ولی تلویزیون خوبی نمی‌شود

می‌توانستم چند تا از مشخصات و ویژگی‌ها را فهرست کنم، اما در نهایت مسئله مهم این است که این دستگاه به اندازه کافی خوب کار می‌کند؟ سرعتش چه قدر است؟ باگ زیاد دارد؟ می‌شود موقع دیدن فیلم و سریال به صورت پخش HD می‌شود جزئیات را دید و لذت برد یا خیر؟

فقط جهت اطلاع می‌گویم که دستگاه از آخرین نسخه بلوتوث، سریع‌ترین استانداردهای Wi-Fi و یک شیار سیم‌کارت پشتیبانی می‌کند و دارای 32 گیگابایت حافظه داخلی است و از یک شیار microSD بهره می‌برد که از طریق آن می‌توان حافظه را افزایش داد.

مشخصات سخت‌افزاری دقیق دستگاه بدین صورت است:

  • چیپست Exynos 7580 Octa که در اصل Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53 است در کنار Mali-T720MP2

  • 2 گیگابایت رم

  • صفحه‌نمایش 18.4 اینچ با رزولوشن 1080 در 1920 و به عبارتی چگالی 120ppi

  • باتری 5700mAh (قابل جداسازی توسط کاربر نیست و برای شارژ دستگاه نیاز به آداپتور خاص خودش را دارید)

  • وزن دستگاه 2.65 کیلوگرم

  • ابعاد 451.8 در 275.8 و ضخامت 11.9 میلیمتر بدون در نظر گرفتن پایه

  • استفاده از Nano-SIM

  • دارای درگاه میکرو اس دی تا ظرفیت 128 گیگابایت

  • دوربین جلو 2.1MP با دیافراگم f/2.2

  • پورت microUSB v2.0

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-5

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-8

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-9

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-10

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-4

برای کارهای معمولی همچون چک کردن ایمیل، گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی و مرور وب، Galaxy View رؤیایی عمل می‌کند. ناوبری سیستم‌عامل سریع بود و با صفحات وب با اتصال قوی Wi-Fi  به سرعت باز می‌شدند. دستگاه به طرز خارق‌العاده یا عجیب و غریبی سریع نیست اما کارها به نرمی و راحت انجام می‌شود. من در استفاده از آن با هیچ گونه باگی مواجه نشدم. در زمان نصب اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌ها عملکرد کند می‌شود (واکنش به کشیدن انگشت و ضربه انگشت چند ثانیه بیشتر زمان برد و اجرای برنامه‌ها بیشتر طول کشید)، اما این مسئله‌ای است که در اکثر تبلت‌ها رایج است. Galaxy View تجربه بازی راضی کننده‌ای را با برخی بازی‌ها فراهم کرد. اما طراحی حجیم و دستگیره داخلی آن از بازی کردن راحت در برخی بازی‌ها مثل بازی‌های تیراندازی و بازی مای دیگری که نیاز است هر دو انگشت شست روی صفحه باشد جلوگیری می‌کند، بااین‌وجود در بازی‌هایی که این امر لزومی نداشت پایه درونی دستگاه به عنوان یک مزیت عمل می‌کرد.

من حین بازی کردن بازی‌هایی همچون Angry Birds، Best Friends و Hearthstone قادر بودم تبلت را با پایه آن (به جای نگه داشتن تبلت با دست) نگه دارم، که به من اجازه می‌داد راحت‌تر بنشینم. بازی‌های حجیمی مثل Hearthstone نسبت به بازی‌های موبایل سبک‌تر همچون Angry Birds 2 جهت اجرا چند ثانیه بیشتر زمان می‌بردند، اما پس از اجرا بدون هیچ لگی کار می‌کردند. در آزمون بنچمارک با عدد چندان بالایی رو به رو نبودیم اما از آن‌جایی که این تبلت برای مشاهده ویدئو طراحی شده است و نه بازی‌های سخت و دشوار، این مسئله تا حدودی قابل گذشت به نظر می‌رسید.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-20

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-1

با وجود این که سامسونگ گلکسی ویو میان تلویزیون و تبلت پل زده است اما قطعاً صفحه‌نمایش آن در قلمرو تبلت‌ها قرار دارد. این دستگاه دقت تصویری full HD معادل  پیکسل دارد که روی صفحه‌نمایش 18.4 اینچی خوب به نظر می‌رسد. اما هنوز از چنین تبلت گران قیمتی، یک صفحه‌نمایش با دقت تصویر بیشتر و پرتوان‌تر مشابه صفحه‌نمایش Samsung Galaxy Tab S2 انتظار می‌رفت. گرچه کیفیت این صفحه‌نمایش در هنگام پخش ویدئوهای HD خوب به نظر می‌رسید و رنگ‌های آن نسبتاً دقیق بودند اما شدت رنگ سبز کمی بیش‌ازحد به نظر می‌رسید.

نکته دیگر در مورد اپلیکیشن‌ها است. عملا می‌توان گفت به جز اپلیکیشن‌های پیش‌فرض بر روی دستگاه هیج اپلیکیشن دیگری برای آن طراحی نشده است. در اسکرین شات‌های زیر می‌توانید ببینید که بعضی از اپلیکیشن‌ها بسیار کوچک اجرا شده همانند اپلیکیشن دیجی‌کالا و یا بعضی از اپلیکیشن‌ها بسیار بزرگ هستند همانند بنچمارک ان‌توتو اما تمام اپ‌های قرار گرفته به صورت پیش‌فرض برای مدیریت این دستگاه بزرگ مناسب بوده که می‌تواند نیاز دستگاه را برطرف کند.

photo_2016-05-09_19-00-35

photo_2016-05-09_19-00-18

photo_2016-05-09_19-00-54

photo_2016-05-09_19-00-57

photo_2016-05-09_19-00-13

photo_2016-05-09_19-00-46

گمان من این است که سامسونگ فکر می‌کند بیش‌تر افراد به همراه Galaxy View از هدفون استفاده می‌کنند، چون این برند بلندگوهای ضعیفی را در این تبلت تعبیه کرده است. میان پانل عقب دستگاه و پایه نگه‌دارنده آن بلندگویی را در قسمت چپ و راست می‌یابید. صدای این بلندگوها خفه است زیرا به سمت پایه نگه‌دارنده هستند و نه گوش‌های شما، اما حتی اگر به سمت گوش مای شما هم بودند، باز هم صدای رقت‌انگیزی داشتند. صوت دستگاه در شدت صدای بالا نیز بسیار خفیف و ضعیف است و این بلندگوها حتی در طیف متوسط نیز ضعیف هستند. این مسئله‌ای است که در بیشتر تبلت‌ها رایج است، اما در تبلتی که می‌خواهد نقش تلویزیون را هم داشته باشد انتظار می‌رفت در کنار صفحه‌نمایش بزرگ صدای بهتری را شاهد باشیم.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-6

تک دوربینی  2.1 مگاپیکسلی در قسمت جلوی View قرار دارد که می‌توان با آن سلفی های معمولی گرفت و برای ویدئو کنفرانس به خوبی کار می‌کند. این دوربین برای ثبت جزئیات چهره و تن رنگ صورت شما دقت کافی دارد. سامسونگ به خاطر طراحی عجیب این تبلت و پانل قابل جا‌به‌جایی پشت آن از دوربین عقب صرف نظر کرده است. از آن جا که دوربین بیشتر تبلت‌ها عکس‌های بی کیفیت و نه چندان جالبی می‌گیرند، این مسئله قابل گذشت است.

آزمون باطری ما به صورت تکرار پخش یک ویدئوی 72p از روی حافظه داخلی با روشنایی متوسط در حالت هواپیما بود. پس از انجام این آزمون در CNET Labs، Galaxy View به صورت متوسط 9.2 ساعت کارکرد باطری داشت که این برای یک تبلت میزان نسبتاً خوبی است و تخمین خود سامسونگ 8 ساعت بود. بااین‌وجود اگر از Wi-Fi  استفاده می‌کنید، مسلماً مصرف باتری سریع‌تر خواهد بود. Samsung Galaxy View از جهاتی شبیه یک تلویزیون است، ولی در واقع اصلاً این طور نیست. اگر تلویزیون نداشته باشید جایگزین خوبی برای تلویزیون است یا اگر کسی در خانه تان می‌خواهد تلویزیون در بغل سریال نگه کند گزینه خوبی است. اما مطمئناً تجربه مشاهده‌ای مشابه تماشای یک تلویزیون معمولی نخواهید داشت. Galaxy View قابلیت نصب ندارد و درگاه‌های لازم جهت اتصال کنسول بازی یا پخش کننده Bluray  روی آن تعبیه نشده است. اما می‌توانید آن را بیرون ببرید و زمانی که زیر آفتاب دراز کشیده‌اید فوتبال ببینید، البته تا جایی که هنوز شبکه Wi-Fi شما آنتن می‌دهد یا این که سیم‌کارتی روی تبلت نصب کرده‌اید که اینترنت آن پاسخگوی پخش برنامه تلویزیونی باشد.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-32

اگر به تلویزیون احتیاج دارید این نباید اولین گزینه شما باشد و بهتر است در عوض یک تلویزیون واقعی بخرید. اما اگر در آپارتمان خود فضای کافی ندارید، تلاش برای جا دادن یک تلویزیون 32 یا 40 اینچی در آن خیلی هم ایده خوبی نیست. Samsung Galaxy View ی 18.4 اینچی آن قدر بزرگ هست که از ویدئوها لذت ببرید، و در عین حال آن قدر کوچک است که به راحتی در فضای اتاق شما جای می‌گیرد بنابراین جایگزینی عالی برای افرادی با این شرایط است.

این تبلت را بخریم؟

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-38

پیشنهاد Samsung Galaxy View ی 600 دلاری به همه کار مشکلی است. اگر فضای کمی دارید ولی از نظر مادی چیزی کم ندارید Galaxy View ممکن است دستگاه اندرویدی باشد که به دنبال آن هستید. می‌توانم درک کنم که چگونه شخصی که محیط زندگی مشترکی با افراد دیگر دارد یا در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کند داشتن یک تلویزیون شخصی قابل حمل را مفید می‌داند، چنین شخصی با خرید این دستگاه هم از جنبه تلویزیون آن و هم تبلت بودنش استفاده کند. البته باید توجه داشت که هزینه زیادی برای استفاده از کارکردهای قابل حمل این تلویزیون باید بپردازید.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-14

مقایسه دیگر تبلت‌ها با Samsung Galaxy View مشکل است زیرا هیچ تبلت مشابهی را سراغ نداریم، تبلت‌های بزرگ معمولاً با هدف جایگزینی لپ‌تاپ وارد می‌شوند و نه تلویزیون. شبیه‌ترین تبلت اندرویدی به View، تبلت Lenovo Yoga Tab  2 است. این تبلت نیز یک پایه نگه‌دارنده تعبیه شده در خود را به همراه دارد اما می‌تواند هم‌سطح با لبه‌های تبلت قرار گیرد و در چندین حالت تنظیم شود. همچنین تبلت Lenvo در مورد استفاده از دستگیره جابه‌جایی بسیار بهتر عمل می‌کند چون دستگیره آن کوچک‌تر است و این دستگیره قطر نسبتاً بزرگی دارد که گرفتن آن در یک دست را آسان‌تر می‌کند.

Samsung-Galaxy-View-Review-T oranji-29

من ایده Samsung Galaxy View را بیشتر از خود این دستگاه دوست دارم. تنها راه تصدیق خرید Galaxy View مربوط به زمانی است که این تبلت با نیازهای خاص شما در انطباق باشد. امیدوارم نسخه بعدی، در صورت وجود، طراحی را بهبود بخشیده و صفحه‌نمایش را ارتقا دهد. در این صورت ممکن است این تبلت افرادی را به جز کسانی که با چالش فضا مواجه هستند به خود جذب کنند.

منبع: ترنجی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: