موج رسا
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در زنجان:

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در زنجان با اشاره به مشکل بیمه قالیبافان در استان زنجان گفت: مشکل بیمه قالیبافان در استان زنجان برطرف می‌شود.

کد خبر: ۱۷۵۰۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲

به گزارش موج رسا, فریدون احمدی شامگاه چهارشنبه در جلسه راهبردی خوشه فرش دستباف زنجان اظهار کرد: در راستای رونق و توسعه فعالیت‌های صنعت قالیبافی در استان زنجان باید اقدامات مؤثری انجام گیرد.

وی با بیان اینکه صنعت فرش نقش اساسی و مؤثری بر توسعه اقتصاد استان زنجان دارد، بیان کرد: برای تحقق رونق اقتصادی در این استان باید نگاه ویژه‌ای به هنر قالیبافی شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تاکید بر توجه به صنعت فرش در استان زنجان بیان کرد: بسیاری از نگرانی‌های عرصه توسعه و رونق اقتصادی استان با گسترش تولید و ایجاد زیرساخت‌ها و زمینه‌های فروش فرش دستباف برطرف می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توسعه صنعت فرش و رونق اقتصاد ناشی از تولید گسترده این هنر دستی زیرساخت‌های رونق اقتصادی استان زنجان نیز مهیا می‌شود.

احمدی با اشاره به تاثیر صنعت فرش بر اشتغال در استان زنجان بیان کرد: با ایجاد اشتغال با توسعه صنعت قالیبافی در استان زنجان بسیاری از مسائل و مشکل اجتماعی و نیز نابسامانی‌های ایجاد شده ناشی از بیکاری در سطح استان برطرف می‌شود.

وی از انجام اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت برای بیمه قالیبافان استان زنجان خبر داد و افزود: با همکاری و مشارکت اتحادیه‌های فرش و نیز اداره کل تأمین اجتماعی مسأله بیمه قالیبافان به شکل کامل برطرف می‌شود و در صورت عدم وجود ظرفیت، برای افزایش ظرفیت بیمه شدگان استان زنجان در عرصه قالیبافی اقدام می‎شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در زنجان گفت: تأمین اجتماعی در راستای بیمه بافندگان واقعی فرش اعلام آمادگی می‌کند و اتحادیه قالیبافان نیز با معرفی افراد می‌تواند در راستای برطرف کردن مسأله بیمه صنعتگران این عرصه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه با بیمه قالیبافی اقدامی است که سبب پایداری افراد شاغل در این حرفه می‌شود، گفت: با ایجاد شرایط و امکانات لازم برای فعالان عرصه قالیبافی علاقه‌مندان فعالیت در این حرفه روز به روز افزایش می‌یابد که برای ایجاد اشتغال در استان بسیار مؤثر واقع می‌شود.

احمدی ابراز کرد: موانع صادرات فرش دستباف به کشورهای مختلف مرتفع گردیده که در این عرصه استان زنجان می‌تواند در راستای رونق فروش فرش‌های دستباف اقدام کند.

وی افزود: با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در استان زنجان می‌توان در رونق و توسعه صنعت فرش اقدام کرد و بخش خصوصی می‌تواند با بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت بخش‌های دولتی در راستای برطرف کردن مسائل و مشکلات خود اقدام کند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: