موج رسا
شهردار زنجان:

شهردار زنجان از افزایش نظارت شهرداری بر عملیات آسفالت ریزی خبرداد و گفت: کارخانه‌های آسفالت‌ریزی شهرداری زنجان نیاز به بروزرسانی است.

کد خبر: ۱۷۵۰۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰

حبیب یگانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه آسفالت ریزی یک فرآیندی است که باید همه مراحل ساخت آن در کارخانه درست انجام شود تا ما بتوانیم یک آسفالت با کیفیتی را داشته باشیم، اظهار کرد: آسفالت‌هایی که در سال‌های گذشته در سطح زنجان مورد استفاده شده بخش عمده‌ای کیفیت لازم را نداشتند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در پخش آسفالت گفت: شهرداری زنجان تنها یک فینیشر(دستگاه آسفالت ریزی) در زنجان وجود دارد.

شهردار زنجان گفت: اگر هر لحظه این دستگاه در بین عملیات آسفالت ریزی خراب شود در مرحله عملیات مختل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارخانه‌هایی که در زنجان مربوط به شهرداری است برای 25 سال گذشته است، افزود: ما امروز نیاز داریم کارخانه‌های آسفالت شهر زنجان را بروزرسانی کنیم.

یگانه بیان کرد: امروز نیاز به معادن کوهی مناسب داریم تا در این رابطه نیز به اجازه برداشت نیاز داریم.

وی با بیان اینکه 150 نقطه از معادن شن استان زنجان مورد آزمایش قرار گرفته و از بین این معادن تنها دو معادن مورد تایید کارشناسان قرار گرفته است، بیان کرد: باید مصالح این معادن نه زیاد سخت و آهنی بوده تا منجر به مستهلک شدن دستگاه‌های ما منجر شود و نه مصالح ضعیف باشد که سنگدانه‌ها زیر لاستیک خودرو‌ها خرد شوند.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر نتوانستیم از این دو معدن برداشت کنیم، افزود: یکی معدن روستای احمد کندی بوده و یکی دیگر از این معدن در اراضی سارمساقلو بوده که هنوز موفق به برداشت از این دو معدن نشدیم.

وی افزود: متاسفانه مجوز برداشت از معدن سارمساقلو به بخش خصوصی داده شده ولی برای شهرداری که متولیه رسیدگی به سطح خیابان‌ها و کوچه‌های سطح شهر بوده هنوز این مجوز داده نشده است.

یگانه افزود: در روستای احمد کندی نیز فرماندار محترم وقت این بخش نیز همکاری لازم با شهرداری نکرد و همچنین روستاییان نیز اجازی برداشت از این معدن را نیز ندادند.

وی با اشاره به اینکه نظارت‌ها در آسفالت ریزی در سطح شهر زنجان تشدید پیدا کرده است، افزود: ازمایشگاه ‌های ما نیز در این رابطه از مراحل تهیه و حمل آسفالت نمونه برداری می‌کنند و در این بخش آزمایشگاه‌های ما در مراحل تهیه و پخش آسفالت فعال هستند.

آسفالت ریزی در زنجان

آسفالت ریزی در زنجان

آسفالت ریزی در زنجان

آسفالت ریزی در زنجان

آسفالت ریزی در زنجان

آسفالت ریزی در زنجان

آسفالت ریزی در زنجان

آسفالت ریزی در زنجان

انتهای پیام/ع

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: