موج رسا
شهردار زنجان:

شهردار زنجان با اشاره به ساماندهی دستفروشان شبانه در سطح شهر زنجان گفت: شب بازار در زنجان با تصویب در کارگروه شهرستانی راه‌اندازی می‌شود.

کد خبر: ۱۷۵۸۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷

حبیب یگانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به راه اندازی شب بازار و ساماندهی دستفروشان شبانه در زنجان اظهار کرد: راه اندازی این بازار در زنجان نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط را می‌‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه محلی که در نظر گرفته می‌شود محل عرضه محصولات مختلف لباس و غیره خواهد بود این واحد‌های صنفی باید مورد نظارت باشد، ابراز کرد: باید محیطی که برای شب بازار در نظر گرفته می‌شود به لحاظ امنیتی و حفاظتی تامین شود.

شهردار زنجان با بیان اینکه به لحاظ ترافیکی نیز باید محیطی که در نظر گرفته می‌شود مشکلی ایجاد نکند، افزود: چند مکان برای راه اندازی شب بازار در زنجان برای کارگروه پیشنهاد داده شده و باید این موضوع در کارگروه‌های شهرستانی مصوب شود و دستگاه‌ها برای ایجاد بازار‌های شبانه در سطح شهر زنجان هماهنگ باشند.

وی گفت: اگر این هماهنگی وجود نداشته باشد شهرداری نمی‌تواند همه اقدامات لازم را به تنهایی انجام دهد و علاوه بر آن یک معضلی هم به معضلات شهر زنجان اضافه می‌شود.

یگانه با بیان اینکه هدف از ایجاد بازار شبانه این است که در روز دیگر دست فروشی و دوره گردی در معابر عمومی شهر زنجان فعالیتی نداشته باشند، ابراز کرد: امیدواریم که با تصویب کارگروه یک محلی برای دستفروشان به منظور کسب درآمد ایجاد شود که مردم نیز قطعا استقبال می‌کنند و راه اندازی بازار‌های شبانه در برخی از کشور‌های خارجی وجود دارد و این کار در برخی استان‌ها وجود دارد و راه اندازی آن در زنجان نیز نیازمند همکاری دستگاه‌های مرتبط است.

وی افزود: راه اندازی شب بازار در زنجان به صورت پایلوت پیشنهاد شده و اگر هماهنگی سایر دستگاه وجود داشته باشد در کمترین زمان در زنجان ایجاد می‌شود.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه راه اندازی شب بازار چیزی احداث نخواهد شد، بیان کرد: یک معبری به صورت خط کشی تقسیم بندی شده و برای هر فروشنده اختصاص داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ سازه‌ای برای راه اندازی شب بازار نصب نمی‌شود، گفت: احداث شب بازار هزینه کمتری دارد و در صورت تصویب این موضوع در کارگروه شهرستانی تا دو ماه آینده این بازار در زنجان راه اندازی می‌شود.

یگانه با بیان اینکه هدف از راه اندازی شب بازار در زنجان ساماندهی دستفروشان سطح شهر زنجان است، ابراز کرد: اگر شب بازار در زنجان راه اندازی شود شهرداری اجازی فعالیت دستفروشان در سطح شهر را نخواهد داد.

وی افزود: فعالیت شب بازار در زنجان بین ساعت 10 تا 12 شب پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: