موج رسا
رئیس شورای شهر زنجان:

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت شهرداری در توسعه بخش صنعت در زنجان گفت: راهبردهای اصلی نظام توجه به ظرفیت داخلی در راستای توسعه تولید و صنعت است.

کد خبر: ۱۷۶۱۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰

به گزارش موج رسا, سعید امیدی امروز در اجلاس مشترک مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی استانها و شهرهای مراکز استانها به راهبردهای اصلی نظام که توجه به ظرفیت داخلی در راستای توسعه تولید و صنعت است اشاره و اظهار کرد: شهرداریها و شوراها ظرفیت گسترده‌ای برای پیشبرد راهبردهای تعیین شده دارند.

امیدی با اشاره به اینکه طرحهای ملی سیاست اقتصاد مقاومتی بهترین راهبرد برای اداره کشور است بیان کرد: در شورای شهر زنجان طرح اجرایی کردن برخی از بندهای اقتصاد مقاومتی در اداره مدیریت شهری تهیه و به تصویب رسیده است.

رئیس شورای شهر زنجان با تاکید بر اینکه با توجه به اسناد بالادستی نظام و اصل 44 قانون اساسی و برنامه اقتصاد مقاومتی سهیم کردن شهروندان در اداره امور مملکتی به عنوان رکن اساسی مطرح است ابراز کرد: مسیر حرکتی کشور باید به سمت استفاده از ظرفیت شوراها و شهرداریها در راستای اداره بهتر امور محلی و شهری پیش رود.

وی بیکاری را یکی از دغدغه های اصلی مردم استان زنجان و مسئولان استانی عنوان کرد گفت:باید از ظرفیت های شورا و شهرداری برای توسعه صنعت استان استفاده شود.

امیدی با اشاره به نامگذاری سال گفت: اعضای شورا با مراجعه به کارنامه کاری خود می‌توانند از میزان عملیاتی کردن این شعار در اجرای برنامه‌های خود اطلاع یابند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به طرح مورد مطالعه و تصویبی شورای شهر زنجان 16 بند از 24 بند اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در بخش مدیریت شهری قابلیت پیاده‌سازی دارد.

امیدی با بیان اینکه اجرا و پیاده‌سازی 16 بند مذکور در مدیریت شهری در دستور کار شورا و شهرداری زنجان قرار دارد، یادآور شد: شفافیت، پاسخگویی و شهروند محوری از جمله رویکردهای اصلی شورای شهر مطرح است.

وی با تاکید بر اینکه اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره و شاخص از جمله اولویتهای اصلی شورای چهارم در پایان عمر کاری خود است خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 پروژه شاخص در بودجه امسال شهرداری زنجان تعریف شده است.

رئیس شورای شهر زنجان با تاکید بر اینکه گردهمایی اعضای شوراهای شهر و استانها می‌تواند در انتقال تجربیات و اتخاذ رویکردهای نوین در مدیریت شهری تاثیر قابل توجهی داشته باشد خاطرنشان کرد: اجلاس مشترک مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی استانها و شهرهای مراکز استانها در پیشبرد نظام شورایی تاثیرگذار است.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شورای شهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: