موج رسا
در مراسم اختتامیه جشنواره ابوذر استان زنجان عنوان شد

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: از دیدگاه امام راحل قلمی آزاد است که توطئه گر نبوده و از روی انصاف بنویسید.

کد خبر: ۱۷۶۲۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰

به گزارش موج رسا, سردار جهانبخش کرمی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار و اختتامیه جشنواره ابوذر استان زنجان با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز خبرنگار اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند:" توجه داشته باشید که بالاترین چیزی که می تواند این انقلاب را به ثمر رسانده و به خارج صادر کند، تبلیغات صحیح است".

وی افزود: از دیدگاه امام راحل "رسانه ها مربی کشور هستند و ما موظف هستیم که انقلاب را صادر کنیم و مطبوعات باید مردم را از مسائل روز آگاه سازند".

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه قلم و زبان اصحاب رسانه در حضور خداوند متعال است، افزود: شهدا قلم ها را می سازند و قلم ها بیشتر از خون شهدا می توانند سازنده باشند.

سردار کرمی گفت: از دیدگاه امام راحل قلمی آزاد است که توطئه گر نبوده و از روی انصاف بنویسید.

سردار کرمی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز فرمودند:"رسانه های مناسب را تغذیه کنید چرا که سلامت محیط های کاری با تبلیغات صحیح فراهم می شود".

 

*اصحاب رسانه در خط جبهه انقلاب حرکت می کنند

وی افزود: اصحاب رسانه رزمندگان جبهه انقلاب و اسلام و در سنگر انقلاب اسلامی برای دفاع از ارزش ها و آرمان ها و دفاع از خون شهدا و تقویت بسیج و جبهه مقاومت شبانه روز تلاش می کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در این مراسم اظهار داشت: 17 مرداد به درستی به عنوان روز خبرنگار در سالروز شهادت شهید صارمی نامگذاری شده است که باید یاد و خاطره شهدای گرانقدر رسانه در این برنامه گرامیداشته شود.

صفری با بیان اینکه امروز جامعه رسانه ای و خبری کشور رسالت های عمده و مهمی برعهده دارد، خاطرنشان کرد: توجه داشتن به شاخص امید در خط خبری یکی از رسالت های رسانه های امروزی است.

وی ادامه داد: در عصررسانه های نوین نمی توان هیچ خبری را از مردم پناه کرد اما چگونگی تنظیم و پرداخت آن ضمن اطلاع رسانی باید سیاه نمایی نشده و مردم را ناامید نکند.

 

*رسانه باید در جامعه بصیرت افزایی کند

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به اهداف دشمنان در جنگ نرم، گفت: رسانه نباید ندانسته در زمین و برای دشمن بازی کند که نیاز است در این زمینه با بصیرت افزایی گام برداشت.

صفری خاطرنشان کرد: تغییر باور، فکر و ساختار از اهداف دشمنان در جنگ نرم است که باید رسانه ها به این موضوع متوجه بوده و اجازه ندهند دشمن وارد عرصه تغییر باورهای مردم شود.

وی گفت: رسانه به عنوان خط مقدم جبهه فرهنگی باید به مسئولیت اجتماعی خود آگاه بوده و همه طراحی ها و فعالیت های رسانه ای در راستای منافع ملی و حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی فارغ از جناح بندی های سیاسی باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان خاطرنشان کرد: در موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری رسانه های استان خوب عمل کرده و حضور حداکثری در پای صندوق های رای و تبیین شاخص های انتخاب اصلح از برنامه های اصحاب رسانه در این زمان بود.

نماینده خادمان حرم حضرت معصومه (س) در این مراسم اظهار داشت: هر جایی و نقطه ای برای انسان ها محدوده ای دارد چرا که انسان دارای محدودیت است.

حجت الاسلام احمدپور ادامه داد: در عالم هستی و در بین همه موجودات تنها انسان است که می تواند حریم را بشکند یا نگهدارد.

وی افزود: حریم موثر هر کسی به عنوان رسول،رسانه و  مبلغ محسوب می شود که می تواند پیامی تاثیرگذار را به جامعه ارائه کند.

 

*رسانه تاثیرگذار کارآیی دارد

نماینده خادمان حرم حضرت معصومه (س) گفت: اگر رسانه با همنوع خود رسانه شد، می تواند تاثیرگذاری خود را حفظ کند.

حجت الاسلام احمدپور با بیان اینکه همه می گویند روزگار بد شده و برخی ها هویت خود را گم کرده اند اما باید خود انسان هویت خود را نگه دارد، افزود: اگر کرامت انسانی حفظ نشود، گروه هایی همچون داعش پیدا می شود.

وی افزود: انسان اگر رسانه نباشد شکل انسانی دارد اما باطن او برای جامعه موثر نیست اگر همه افراد جامعه حریم خود را نگه دارند، مشکلات جامعه نیز کاهش می یابد.

نماینده خادمان حرم حضرت معصومه (س) زبان را رسانه دوم انسان عنوان کرد و گفت: سخنی که از زبان هر رسانه ای در بیاید باید برای دیگران رسانه باشد.

حجت الاسلام احمدپور گفت: اگر دردهای جامعه را بیشتر کنیم فردا همین دردها خود ما را در بر می گیرد.

دبیر جشنواره ابوذر در این مراسم اظهار داشت: 402 اثر در این جشنواره دریافت شد و 376 اثر به تهران برای داوری ارسال شد و 10 اثر برتر امروز تجلیل می شوند و تندیس بلورین به این آثار ارائه می شود.

نوید کمالی گفت: اقتصاد مقاومتی، امنیت اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر از دغدغه های رسانه ها نیز بوده است و که در این جشنواره مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: رسانه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: