موج رسا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اعلام خبر پایان تحصن کارگران ایران ترانسفو گفت: از ساعت 16 عصر روز گذشته کارگران ایران ترانسفو به تحصن 17 روزه خود پایان دادند.

کد خبر: ۱۷۷۶۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰

احمد غریوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: مطالبات کارگران در قابل مصوباتی به مسئولان استانی ابلاغ شده است و پیگیری مصوبات در دستور کار قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه عدم اخراج کارگران یکی از مصوبات بوده است، تصریح کرد: در مصوبات مقرر شده است تا هیچ کارگری بدلیل حضور در تحصن اخراج نشود و در صورت اخراج هر یک از کارگران به این دلیل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به مسئله ورود پیدا کرده و موضوع در شوراهای حل اختلافو تشخیص کارگری مورد بررسی قرار می گیرد . 

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه موضوع اخراج حمید ریاحی رئیس شورای کارگری کارخانجات ایران ترانسفو صحت ندارد، ابراز کرد: اگر اخراج کارگران به صورت غیر قانونی باشد برخورد انجام می‌شود و مسئله برکناری ایشان از سمت شورای کارگری بدلیل تمام شدن دوره این شورا در تاریخ 5 مرداد ماه امسال بوده است. 

وی با بیان اینکه مطالبات حقوق و معوقات حقوقی کارگران در این زمینه مطرح نیست، تاکید کرد: مهمترین مطالبه کارگران نحوه انتقال سهام شرکت بوده است و طبق توافق صورت گرفته قرار بر این شده است که نحوه انتقال سهام مورد بررسی مجدد قرار گیرد 

غریوی گفت: در این زمینه استاندار زنجان با وزیر اقتصاد و امور دارایی مکاتباتی داشته‌اند و دغدغه کارگران به مراجع صلاحیت دار منعکس شده است.

 انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: ایران ترانسفو 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: