موج رسا
فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان خبر داد

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: اعزام کاروان های راهیان نور غرب و شمال غرب زنجان از 23 مرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

کد خبر: ۱۷۷۶۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۲

سردار جهانبخش کرمی امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا,  اظهار داشت: کاروان های راهیان نور غرب امسال نیز همچون سال های گذشته در استان برنامه ریزی شده و اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم این برنامه فرهنگی ترویج فرهنگ و روحیه شهادت است، خاطرنشان کرد: با حضور زائران در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس روحیه ولایت مداری افراد ارتقا می یابد.

 

*چهار فصل راهیان نور زیباست

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه راهیان نور در چهار فصل سال اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: بازدید از مناطق عملیاتی جنوب، غرب و شمال غرب از برنامه های مهم در طول سال است.

سردار کرمی با بیان اینکه کاروان های مختلف از اقشار جامعه به کربلای ایران اعزام می شوند،افزود: امسال نیز اقشار مختلف از مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب بازدید می کنند.

وی با اشاره به اینکه سرزمین های عملیاتی غرب یادآور حماسه ها و مجاهدت های رزمندگان است، گفت: این سرزمین به عنوان سرزمین مجاهدت های خاموش از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه شهدای مظلوم این منطقه گمنام واقع شده اند، خاطرنشان کرد: جانبازان بیشماری در این خطه تقدیم نظام اسلامی شده است.

سردار کرمی با اشاره به اینکه چند سالی است کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب اعزام می شوند، افزود: این کاروان ها نیز از 23 مرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

وی با بیان اینکه رزمندگان زنجان در عملیات های والفجر 4 در قالب گردان های امام حسین (ع)،خوش درخشیده اند، گفت: لشکر 17 علی ابن ابیطالب زنجان در این عملیات حماسه ها آفریده است.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اجرای عملیات نصر 7 در کرمانشاه، یادآور شد: در 15 کیلومتری منطقه مرزی سردشت نیز تیپ انصار المهدی (عج) در قالب گردان امام حسین (ع) حماسه آفرینی کردند.

 

*حضور چشمگیر رزمندگان زنجانی در غرب و شمال غرب

سردار کرمی با بیان اینکه در این عملیات و در جنگ تن به تن 20 نفر از نیروها و رزمندگان زنجانی به درجه رفیع شهادت رسیدند، بیان داشت: رزمندگان استان زنجان قبل از جنگ و در دوران دفاع مقدس در این منطقه حضور چشمگیری داشتند.

وی یادآور شد: منطقه مرزی بانه نیز یادآور رشادت های رزمندگان زنجانی است که به صورت مستمر با ضد انقلاب مبارزه کرده و شکست سنگینی به دشمنان وارد کرده اند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه مردم این استان سه هزار شهید تقدیم به ‌نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده اند، گفت: ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس با تمام توان برای تثبیت انقلاب با دشمن مبارزه کردند و امروز اقتدار نظام مرهون خون شهدای گرانقدر نظام اسلامی است.

سردار کرمی با اشاره به اینکه استان زنجان در تمام عملیات ‌های دوران دفاع مقدس نقش ارزنده ‌ای داشته است، گفت:طبق بیانات مقام معظم رهبری غواصان دریادل نقش برجسته‌ ای را در هشت سال دفاع مقدس از خود نشان دادند.

 

*راهیان نور مقابله با جنگ نرم دشمن

وی تصریح کرد: اردوی راهیان نوریکی از اقدامات تاثیرگذار در مقابله با جنگ نرم دشمنان است و کسانی که به این اردوها اعزام می ‌شوند، کمتر دچار ناهنجاری اجتماعی می ‌شوند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان بر ضرورت مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان تاکید کرد و گفت: برگزاری این اردوهای معنوی موجب آگاهی جوانان از آنچه در هشت سال دوران دفاع مقدس گذشت، می شود.

سردار کرمی تقویت روحیه ایثار و رشادت در میان جوانان، زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را از مهم ترین اهداف این اردوها عنوان کرد و گفت: روشنگری در زمینه ابعاد مختلف جنگ تحمیلی و بیان شرایط سخت جنگ برای نسل های جدید جامعه با اعزام کاروان های راهیان نور محقق می شود.

وی با بیان اینکه جوانان با بازدید از مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور آثار جنگ را عینا مشاهده می کنند، تصریح کرد: تبیین دستاوردهای دوران دفاع مقدس  با برگزاری اردوهای راهیان نور صورت می گیرد.

سردار کرمی با اشاره به اینکه 432 شهید از استان زنجان در مناطق غرب و شمال غرب تقدیم نظام اسلامی شده است، گفت: رزمندگان زنجانی نقش تاثیرگذاری در این مناطق در دوران دفاع مقدس داشتند.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: راهیان نور 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: