موج رسا
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان حمایت از تولید داخلی را نیازمند افزایش کیفیت محصولات تولیدی دانست و عنوان کرد: زمانی می‌توان گفت تولید داخلی بخرید که ویژگی‌های این محصول قابل رقابت با محصولات خارجی باشد و قرار نیست با صدقه دادن کارخانه‌ها را سرپا نگه داریم.

کد خبر: ۱۷۸۴۰
تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰

به گزارش موج رسا, آیت الله شیخ علی خاتمی امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تعاونی‌های برتر استان زنجان با بیان اینکه باید تولیدات واحدهای تولیدی بر حسب نیاز و تقاضای بازار انجام شود، اظهار داشت: 5 هزار کارخانه در صنایع متوسط و کوچک اقدام به تولید کرده اند اما شاهد هستیم که برخی از تولیدات این کارخانجات بازاری برای فروش ندارد که این موضوع نشان می دهد این تولیدات متناسب با تقاضای بازار انجام نشده است.

وی تصریح کرد: توجه به بازار تقاضا و نیاز مصرف کنندگان سبب به فروش رفتن محصولات می‌شود که کمتر به این موضوع توجه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به هزینه‌های فاحش تولید خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای موفقیت واحد تولید لزوم توجه به هزینه‌های تولید است که در این‌باره ما شاهد این موضوع هستیم که هزینه‌های تولید یک محصول بسیار بالا بوده است که همین امر سبب عدم فروش محصولات و انبار شدن آنها می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید لوازم خانگی چندین برابر نیاز کشور است، مطرح کرد: عدم توجه به بازار و نیاز مصرف کننده سبب شده است تا آماری بالا از کالاهای انبار شده و به فروش نرفته داشته باشیم.

 

*باید اعتماد عمومی به فعالیت تعاونی‌ها بهبود یابد

آیت الله خاتمی با بیان اینکه باید اعتماد عمومی به فعالیت تعاونی‌ها بهبود یابد، گفت: باید با جذب سرمایه های خرد و کوچک و راه‌اندازی تعاونی‌ها می‌توان علاوه بر ایجاد اشتغال می‌توان اعتماد مردم را به سمت تعاونی‌ها جذب کرد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از تجربیات کشروهایی همچون هند ابراز کرد: کشور هند با داشتن جمعیت بسیار زیاد توانسته است بخوبی از فعالیت اقتصادی که به شکل تعاونی هستند حمایت داشته باشد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر توجه جدی تعاونی‌ها بر امر بازاریابی عنوان کرد: باید افراد با فکر تعاونی وارد عرصه شده و با تکیه بر بازاریابی محصولات خود را متناسب با تقاضا تولید کنند.

وی حمایت از تولید داخلی را نیازمند افزایش کیفیت محصولات تولیدی دانست و عنوان کرد: زمانی می‌توان گفت تولید داخلی بخرید که ویژگی‌های این محصول قابل رقابت با محصولات خارجی باشد و قرار نیست با صدقه دادن کارخانه‌ها را سرپا نگه داریم .

 

* تعاونی‌ها با تکیه بر توان مردمی در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار موثراد

احمد غریوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیز در این مراسم با اشاره به تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در کشور، گفت: تعاونی‌ها با تکیه بر توان مردمی می توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار موثر باشند.

غریوی با بیان اینکه تعاونی ها بستر لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی را ایجاد کرده‌اند ابراز کرد: برنامه‌های زیادی در کنار تعاون گران برای اجرایی شدن و حمایت از فعالیت تعاونی ها انجام شده است و همدلی و همزبانی که در بین مسئولان استانی وجود دارد سبب می‌شود تا در حوزه اقتصاد تعاونی‌ها رشد کنیم.

 

* تعاونی‌‌ها به عنوان نهادهای توسعه اجتماعی در کشور مطرح هستند

وی افزود: تعاونی‌‌ها به عنوان نهادهای توسعه اجتماعی در کشور مطرح هستند و توجه به این نهادها علاوه بر رشد اقتصادی می‌تواند رشد سایر شاخص‌های توسعه‌ای را در بر داشته باشد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی زنجان با اشاره به ضرورت حرکت در مسیر کیفیت بخشی و بازاریابی محصولات تاکید کرد: اگر کالای تولیدی این تعاونی‌ها کیفیت لازم را نداشته باشد امکان توسعه برای فعالیت وجود ندارد و برای کسب بازار لازم است علاوه بر افزایش کیفیت تعاونی‌ها به بازاریابی نیز توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تولید داخلی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: