موج رسا

تفاهم نامه بین شهرداری و بنیاد شهید به منظور توسعه و گسترش فرهنگ ایثارو شهادت در زنجان امضا شد.

کد خبر: ۱۷۹۱۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶

به گزارش موج رسا, حبیب یگانه، شهردار زنجان امروز در جلسه شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده با انتعقاد تفاهم نامه‌هایی بین شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران در زنجان امروز به مرحله اجرایی می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری خود را مکلف بر همکاری با بنیاد شهید می‌دانست، افزود: بعد از امضای این تفاهم نامه این همکاری‌ها گسترش می‌یابد.

شهردار زنجان با اشاره به اهداف انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و بنیاد شهید زنجان گفت: هم افزایی ظرفیت‌های در جهت تعمیق و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  از اهداف این تفاهم نامه بوده است.

وی با بیان اینکه تکریم مقام شهدا و ایثارگران و خانواده‌های معظم‌شان و همچنین مزین کردن اماکن، معابر، میادین و مبلمان شهری به نام و یاد و خاطره و تصاویر شهدا در زنجان از دیگر اهداف این تفاهم نامه است، بیان کرد: ارتقای فرهنگ ایثارگری و ارزش‌های اسلامی در میان شهروندان زنجانی و شکوفایی استعداد‌های معنوی و آموزش‌های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی ایثارگران در زمینه فعالیت‌‌های قرآنی دیگر اهداف این تعهد نامه است.

آراض ضیاعی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر زنجان نیز در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری زنجان در این تفاهم نامه 21 تعهد و بنیاد شهید 8 تعهد را امضا کرده‌اند، گفت: امیدواریم با این کار دینمان را نسبت به شهدا ادا کنیم.

علی کاظمی مدیرکل بنیاد شهید زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه هم‌اکنون 130 هزار سند در مجموعه موزه شهدا نگهداری می‌شود، بیان کرد: این آثار باید به درستی به مردم معرفی شود تا همگان بدانند انسان‌های وارسته چه خصوصیت‌های داشته و چه ایثارگری برای حفظ این مرز و بوم کرده‌اند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: