موج رسا
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه در 5 ماهه اول امسال 32 پرونده تخلف به مراجع قضایی استان ارسال شده است، گفت: 63 متخلف زیست محیطی در طول 5 ماهه اول امسال دستگیر شده اند.

کد خبر: ۱۸۰۳۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶

زعفر افشاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا, در زنجان اظهار داشت: در مناطق حفاظتی شهرستان‌های طارم، زنجان، ماهنشان واحدهای حفاظتی محیط بانی و سر محیط بانی مستقر بوده و رصد شبانه روزی این مناطق توسط گشت‌های ویژه در حال انجام است.

وی تصریح کرد: پایش مناطق حفاظت شده توسط محیط بانان به طور 24ساعته در حال انجام است و با افراد متخلف زیست محیطی که اقدام به شکار غیر مجاز در این مناطق می کنند برخورد می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان خاطرنشان کرد: در طول 5 ماهه امسال 63 نفر متخلف زیست محیطی دستگیر و درقالب 32 پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند که خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد همکاری بسیار خوب مراجع قضایی استان در برخورد با متخلفان زیست محیطی بوده‌ایم.

وی با اشاره به تخلفات انجام شده توسط این متخلفان ابراز کرد: تخلفات انجام شده توسط این افراد شامل سه فقره صید غیر مجاز ماهی با صید 58 قطعه ماهی، چهار فقره شکار غیر مجاز پرندگان با صید چهار قطعه کبک، سه فقره شکار غیر مجاز پستانداران با صید دو راس خرگوش و یک راس آهو ، هشت فقره زنده گیری پرندگان با صید  40 قطعه سهره و 19 قطعه کبک، چهار فقره مربوط به شروع شکار و سه فقره نیز مربوط به فروش و عرضه کبک زنده و پرندگان شکاری بوده است.

افشاری افزود: بخشی از تخلفات افراد نیز بدلیل تخریب مراتع بوده است که در طول 5 ماهه امسال 5 فقره تخریب مراتع گزارش شده است و نیز 2 فقره پرونده نیز مربوط به نگهداری سلاح غیر مجاز بوده است

وی میزان اموال توقیفی از متخلفان را دو قبضه سلاح غیر مجاز، 9 قبضه سلاح مجاز و بالغ بر 139 تیر از انواع ساچمه زنی، چارپاره،تک گلوله و گلوله زنی دانست و عنوان کرد: 19 رشته تور زنده گیری ، سه دستگاه ضبط سوت، 3 قبضه چاقو، 23عدد قفس، 3 رشته تور دیواری ماهیگیری، یک عدد قایق دست ساز، یک دستگاه لنفر ماهیگیری، سه عدد قلاب ماهیگیری و دو دستگاه موتور سیکلت از متخلفان کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه برای برخی از تخلفات محکومیت حبس چند ماهه نیز در نظر گرفته شده است، گفت: لازم است شهروندان اقدام به شکار در مناطق حفاظت شده نکنند چرا که ورود این افراد به مناطق حفاظت شده علاوه بر نابودی حیات وحش کمیاب در این مناطق و نیز تخریب مراتع مجازاتی را نیز برای این افراد در پی دارد.

انتهای پیام/ک

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: متخلف 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: