موج رسا
مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان زنجان خبر داد

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان زنجان از اعمال قانون گشت‌های نامحسوس پلیس راه و این اداره کل و ارگان‌های مرتبط در زمینه تردد کامیون‌های حمل کالا بدون داشتن بارنامه و دارای اضافه تناژ خبر داد.

کد خبر: ۱۸۰۷۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰

ایرج دست نشان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, اظهار داشت: ساماندهی و افزایش ضریب ایمنی حمل‌و نقل جاده‌ای از اولویت‌های مهم اداره کل حمل‌و نقل و پایانه‌های استان زنجان  است.

وی افزود: به‌ این منظور مراکز تحویل کالاهای کشاورزی همچون سیلوها، کارخانه‌ها، انبارها وظیفه دارند با رعایت حوزه فعالیت در هر شهرستان و هماهنگی شرکت‌های حمل‌ و نقل کالای مستقر در شهرستان‌ها از خروج کامیون‌های حامل کالای فاقد بارنامه از انبار اکیدا خودداری کنند.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا کنون بالغ بر بیست روز گشت نامحسوس توسط این اداره کل صورت گرفته است،خاطرنشان کرد: خروج کامیون‌های دارای اضافه تناژ ممنوع است که در این زمینه با وجود گشت‌های نامحسوس جاده‌ای به‌منظور ساماندهی ایمنی جاده، برخورد قانونی با دارندگان کامیون‌های دارای اضافه تناژ انجام می‌گیرد و مراکزبار موظفند دقت بیشتری در زمینه کنترل کامیون‌های حامل کالا داشته باشند.
دست نشان  در ادامه در زمینه تردد کامیون‌های حمل کالا بدون بارنامه اظهارداشت : تناژ اضافه از عوامل تخریب زیرساخت‌های جاده ای و وقوع تصادف و سوانح جاده‌ای است که به آنها  آسیب جدی وارد می کند و تصادف های غیر قابل جبرانی را موجب می‌شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان  افزود: در طرح گشت‌های کنترل نامحسوس ناوگان حمل و نقل عمومی با رانندگان متخلف برخورد می‌شود تا افرادی که در جاده‌ها تردد می‌کنند ملزم به رعایت قوانین و مقررات حمل ونقل جاده ای  شوند .

انتهای پیام/ن


مطالب مرتبط:
برچسب ها: جاده 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: